Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 39

  • 23 356
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 211
Долче, снимам ги веднага. Карфиоленият ориз е материализиране на мързела на западняка - не само е накълцан и е готов, ами е и направен в порции на найлонови торбички, да го вариш директно в торбичката Joy
Спагетите от тиквички вече си ги правя поне 5 пъти с Болонезе или Карбонара и ги правя за 2 минутки на тази джаджа, която си купих от магазина за 5 евро. Не ми заема място и е супер ефективна, за мен това е много важно - да нямам още един уред-паметник в шкафа. Виж снимката по-долу.


# 721
  • Мнения: 18 542
Ми направи си палачинки с нутела, може и с мармалад.

Аз таки вечер съм на морски дарове с яйца. Продават едни замразени миксове от миди, калмари и скариди. Изядох цял пакет Scream от 500гр несготвени де, бая вода пуснаха ама пак..

# 722
  • Мнения: 27 432
Попи, същата острилка я имам, от Лидъл. 🙂 Също и спирализатор имам. И двете ги използвам, зависи какви ленти/спагети искам. Но друго си е да вадиш от фризера 😆 А тези "оризчета" са вярно доста мързелив вариант 🙂 Да кажеш как са на вкус 🙂
Миоки....аз реших, че си ги изява без да ги сготвиш 😅 Да, олекват малко като ги сготвиш, а и ако имат ледена глазура...

Последна редакция: вт, 07 сеп 2021, 23:09 от dolce miele

# 723
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Я, не само аз не ям Макдоналдс 😁 Опитвала съм ЕДИН път в живота си, като дете, тогава още имаше само в Бургас и беше брутално скъпо. Помня само, че всичката храна миришеше... На някакъв препарат ли, парфюм ли... Но не и на храна. А чревоугодник като мене няма да се мине втори път с кофти манджа 🤣

Невена, аз бих хапнала нещо като кекс. Или добруджанки...

# 724
  • Мнения: 18 542
Е да олекват, да олекват, колко да олекнат, по-малко от 200 гр не бяха. Trollface Не ги мерих де, ама на обем така ги прецених.

# 725
  • Мнения: 27 432
Snow Angel, не си само ти 😆 Със сигурност съм яла Макдоналдс повече от веднъж, но определено твърде малко пъти през живота ми. Просто не е моят тип храна, никога не съм обичала такива въздушни сладникави хлебчета, дори пържените им картофи не харесвам...яла съм такова само ако наблизо не е имало по-добра опция, и то не с кеф...
Миоки, ами тук 500 гр замразени са 450 гр без глазурата и отделно след готвенето ако пуснат вода.

# 726
  • Мнения: 18 542
Не знам на кое казваш глазура. Не пише нищо за глазура на пакета,  просто замразени и готвени, готови за консумазия, но аз обичам да си ги досготвя с масло. Доста вода пуснаха, обема намаля на половина.

# 727
  • Мнения: 31 556
Аз бих пила нещо със спанак и някакъв вкусен ванилов протеин.

Протеините на прах не са за хора с ИР.
Точка 2.

# 728
  • Мнения: 27 432
Аз бих пила инцидентно някакво зелено смути, може и без протеин на прах. Бих сложила малко кокосово брашно, сметана, смляно ленено семе. Малко парченце банан, праскова или кайсия инцидентно също не мисля, че е чак такъв голям проблем. Стига да е рядко и наистина по малко. И без разни подсладители. Бих си направила и шоколадово смути със спанак или с фъстъчено масло или с други ядки (чела съм онлайн разни рецепти преди време).
Не помня дали споделих тук, но вече за втори път правя домашно крема сирене по рецептата която сподели Рися. Много добре се получава крайният продукт, но никога повече няма да купя кисело мляко 4,5% на Елби...Такова рядко 4,5% не бях виждала скоро...отдели се доста течност. Аз течността си я пия де, не хвърлям- на мен ми харесва на вкус. Зачудих се дали това не е buttermilk всъщност, даже доста ми е вкусно, на мен ми докарва някак моцарелен вкус (аз и от моцарелите изпивам течността 😁).

# 729
  • Мнения: 12 612
МакДоналдс точно не се сещам да съм яла някога, ама и никога не съм смятала че нещо кой знае какво съм пропуснала задето няма в моя град. Аз и колкото пъти съм яла бургер с типичните за тях питки, съм казвала че това нещо не го броя за хляб, то сладко като кифла... Подигравка с хляба е това, да си го ядат американците. А и имам един-двама познати които по време на бригади в САЩ са работили и в МакДоналдс. Е след техните разкази "от кухнята" дори и да съм искала някога, щеше да ми мине меракът да ям от там. Луди пари за някакви неща, извадени от фризери и сглобени набързо докато не са се скапали, а ако никой не ги изяде за примерно половин час, се изхвърлят и се вадят нови. Мерси, няма нужда.
KFC по-лесно може да ме изкуши, но за щастие в моя град и такова няма, а не пътувам често. Все се каня да си начеша крастата някой път и да се поглезя с нещо подобно само че в еърфраера, поне няма да е напоено с олио. От един път няма да ми се обърне колата след години на режим, а пък "ям веднъж и мирясвам" обикновено работи добре при мен.
Точно до работата ми, ама буквално съседната врата започнаха да продават бургери и дюнери, съответно лека-полека се пробва асортиментът им. Ами не, то сега още повече ми сладни, като съвсем съм отвикнала от сладки вкусове. Иде ми да си поръчам един без питката, ама тогава вече ще ме пратят обратно в аптеката за хапчета сигурно Grinning Другото е вкусно, ама тая гадна питка само го разваля. Дюнерът - в кутия и с молба вместо питката да ми сложат още зеленчуци, там са също странни погледи ама какво да ме правят комшиите.

# 730
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Що бе, при нас в кварталната дюнерджийница продават разпарчадосани дюнери - махаш питката и изяждаш вкусното Simple Smile

# 731
  • Мнения: 31 556
Може ли рецептата за крема сиренето.

Леле, дюнер не съм яла от поне година.
Иначе ги обичам. Ама промяната в яденето, ми промени и предпочитанията. Доста кофти ми стана последния път като ядах дюнер. Тежко.
Взимах си обикновено на 3-4 месеца, ама сега нещо нямам желание.
Макар че ако реша да имам свински ден, ще си взема може би.

Направих си онзи ден палачинки от крема сирене и яйца.
Невероятни са, уникални просто. Като ги обърнах от другата страна, сложих кашкавалче. Егати и кефа Grinning

# 732
  • Мнения: 27 432
Eлора, да, тези палачинки са много хубави, особено със солени плънки 😃
Рецептата за крема сиренето също е много лесна- 1 кофичка кисело мляко 4,5%, 1 кофичка заквасена сметана и сода на върха на лъжичката. Цедиш 12-15 часа (или колкото прецениш) и е готово. Аз слагам да се цеди в хладилника, с купа и голяма цедка, а когато е готово прибирам в кутии (но може и в бурканчета, особено ако са с по-широко гърло). 🙂 А отцедената течност изпивам. Предполагам, че може да се направи и с по-маслено кисело мляко.
Дюнер не помня откога не съм яла, но е от много, много отдавна...Направиха автомати за самообслужване, махнаха касите и оттогава не съм. Определено ще е било преди около 2 години 😃 Пробвах веднъж, дваж да купя парче пица на детето, не дюнер- тия автомати все не искат да ми приемат монети и банкноти. Та дотам с птиците и дюнерите. Пица на парче съм яла няколко пъти за 2 години- когато не си нося друга храна- и само ако има касиер, а не автомат за пари.

# 733
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
А, сетих се от по-известните какво ми е харесвало - сандвичите на SubWay. И тях веднъж съм яла де, ама то е щото съм стисната и толкоз пари дето мога да дам за пържоли, не давам за 'леб 🤣 Та съм ги опитвала бременна в 9-ти месец, ГЛАДНАААА и нямаше НИЩО друго отворено...

Ще взема да дам втори шанс на палачинките с крема сирене... Нещо не ги нацелих миналия път и залепваха жестоко в незалепващия тиган 😁

# 734
  • Мнения: 941
На мен нещо не ми харесаха тези палачинки, нямат гъвкавост и някак ми присядат... ама може и аз да не съм уцелила. Дюнер много обичам, взимам си порция, само със салата, а ако е гирос, още по-яко, че е със свинско. А бургери вкъщи си правим, без питка си редя чинийка с кисели краставички, майонеза, пържен лук, доматче и бургерите, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт