Не искам второ дете!

  • 15 975
  • 135
  •   1
Отговори
# 120
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Не бях чела бисерите на Мама Бо и си позволявам да взема пак отношение ,защото нещо ни е объркала с Лали. Аз бях тази с 200-те лева и втория мъж. Никога не съм казвала, че съм била щастлива тогава, но се мобилизирах и успях да осигуря на детето си нормално детство и без баща; чак когато имах самочувствието, че се справям достатъчно добре, се появи мъжът ми и започнахме връзка. И това за кръвта на мен не ми минава - той не е като баща, той Е баща на детето ми и му свалям шапка за това, защото много малко мъже имат силата и доблестта да бъдат като него. прекланям се пред Лали за силата и компетентността, които има и само може да ме ласкае факта, че си смесила мненията ни.Но, ако обичаш, не коментирай ситуации, които не са ти ясни. Да кажеш, че кръвта вода не става - означава да низвергнеш всички осиновители, а това е нелепо. Както казва баща ми - секунда невнимание не те прави родител; родител те правят много други неща...
И още нещо, всеки има причина, за да/не роди - и аз, както и много други момичета тук я имат, ако и да са знаели, че биологичният баща не струва; нито някой иска да ни влизаш в положението, нито да ни съчувстваш; просто споделихме своя опит и причините да искаме второ дете. Изказванията ти са крайно неуместни и злобни, може би ти имаш комплекси за избиване... newsm78
nicho, съжалявам, че опорочих темата, но да се гавриш с някого, който дава живота си за детенце и да казваш "Проблемът е в мъжленцето ти или в пушенето" ме изважда от равновесие.

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 14:48 от Goldie

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 823
Simple Smileпривет на всички мами и от мен!когато родих първото си дете бях на 20г. и го гледах сама в чужд град,без близки и няма да ви казвам какво ми е струвало и от какво съм се лишавала...когато синът ми стана на 3г. мен ме приеха студентка и след 2г. отново бях бременна ooooh!.до този момент си мислех,че за нищо на света няма да родя второ,но...,в момента, в който разбрах,че съм бременна промених мисленето си Crazy Thinking.да е жива и здрава дъщеря ми...двете се гледахме и учехме едновременно.сега тя е на 8г. и мога да ви кажа,че отглеждането на децата ми са най-щастливите моменти в живота ми  Heart Eyesвъпреки трудностите,с които се срещахме.синът ми е вече тийнейджър и напълно самостоятелен.пет години бях се отдала на професията и на себе си,защото децата бяха вече по-самостоятелни и времето ми позволяваше да се занимавам с това,което искам.но знаете ли,че един прекрасен ден разбрах,че не работата,не срещите с нови и интересни хора,не купоните и командировките,не масажите и салоните не времето с приятелки Naughty... и т.н. ме правят щастлива.единственото щастие беше,когата се прибера да видя очичките на децата си,които нашепваха колко много им липсвам.и какво от това,че бях добър специалист,?и какво от това,че имах време за така наречените неща за себе си?и какво от това,че се гордеех с това,колко пари ми носи работата?и какво от това,че имах доста от нещата,за които много жени мечтаят? Thinkingвреме отдадено на други хора,празни приказки с приятелки на кафе и куп дребни нещица задоволяващи егото ми?всичко това спира в един момент да носи удовлетворение.спирам,обръщам се назад и виждам как децата порастнаха неусетно,вече самостоятелни, а аз толкова много можех да им там през тези години newsm78...,защото идва момент,в който децата вече нямат тази нужда от родителя,каквато са имали като малки.няма нищо по-хубаво от това детето да получи пълна майчина грижа до навършване на 3г.след това има време за всичко!сега съм на 33г. и очаквам с нетърпение третото си дете...няма нищо по-хубаво от децата,които изпълват живота ти със смисъл и много,много любов.за нищо на света не бих пропуснала тези моменти в живота си.не съм вярвала,че един ден ще мисля така,както сега.на всички майчета много кураж и целувки от мен!в живота има време за всичко и не годините са тези,които определят удоволствията!  love001 Simple Smile

Напълни ми душата с постинга си. Simple SmileЗатова сега се възползвам от всеки свободен момент да бъда с дъщеря си и затова работя на половин ден ,съответно с ниска заплата.Вярно е,че живеем по-скромно,понякога и за нищо не ни стигат парите,но точно като и видя светещите очички и си казвам "Колко е хубав живота" Simple SmileЗатова и искам поне три деца и дано да започнем малко по-добре да живеем,веднага ще се захванем с бебеправенето и дано Господ ни даде още слънчица. Simple Smile

# 122
Ох,колко добре те разбирам...днес цял ден само това си повтарям-Второ ли?Второ,ама друг път smile3511 smile3511 smile3511 smile3511Аз с едно не мога да се оправя,та с две ли...Снощи цяла нощ не сме спали,защото детето кашля,мъжът ми си прави пас,което най-много ме дразни,не мога да ги оставя и за половин час ,защото Ивко е залепен за г**а ми и не иска да стои при баща си(не мога дори да вляза да се изкъпя).абе какво да ви разправям-направо ве4е нямам нерви.... no no no no no no
Аз съм в същото положение и моят син е залепен за мен като лепенка, но въпреки това аз искам второ дете, а мъжът ми-не. Вярно че си е саможертва обаче много искам да си има братче или сестриче, още повече че той изобщо не обича да е сам.
За сега мъжът ми е непреклонен-все пак и той има думата, но явно е на вашето мнение, а хич не ми се ще да му се моля.

# 123
  • Варна
  • Мнения: 2 942
аз искам, ама май само по принцип. Имам брат и знам, че винаги ще е до и мога да разчитам на него, затова не искам детето ми да само.
ОБАЧЕ...искам да СПЯ, бе хора, чисто и просто ми се спи. Не мога да си представя още 3-4 години без сън. Родих нормално, така че съм наясно с болките и пр., това ще го изтърпя, ама безсънието.
Живеем в един град с 2 броя баби и дядовци, 5 броя прабаби и прадядовци...е, сама си гледам детето. На родителите на мъжа ми не им бил още интересен и бил много малък още, майка ми работи и копае из градината, баща ми за него не се говори и така...За  да имам дете се отказах от много неща и сега си мизерстваме само на една заплата и със заем. До там съм я докарала, че едни обувки не мога да си купя..
Съжалявам, малко песимистично, ама...засега имам още 3-4 годинки да си помисля за второ. Поне мъжо помага от време на време

# 124
  • София
  • Мнения: 3 725
Склонна съм да те разбера.Засега и аз не искам второ дете- копнея за деня ,в който отново ще тръгна на работа,ежедневието ми няма да е така монотонно и еднообразно....
От мъжа си не мога да се оплача,помощ от родителите имам винаги, когато ми потрябва,но някак не се чувствам пълноценна....
Може би и този период ще отмине,може и след време да съжалявам ,че така бързам да се "отърва" от детето....незнам,но на този етап още едно дете- не,не си го представям....по-нататък-може....

# 125
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
nicho, искам да дам на детето си цялата си обич, не искам да го пренебрегвам заради другиго и да го лишавам. Никой не може да ме убеди, че децата се обичат еднакво.
...................
А и в крайна сметка, защо трябва да раждаш деца "на килограм", само заради идеята?

Дона, мила, знам, че няма да го разбереш, но майката МОЖЕ да обича еднакво силно децата си (макар и не еднакво, та кой може да обича еднакво двама различни човека?!  Grinning).
Когато имах едно дете и бях вече бременна с второто, много се притеснявах (и във форума ревях  Mr. Green), че няма да мога да разделя любовта си на две, че ще пренебрегна сина си и т.н.
Вече като майка на двама мога само да кажа, че е абсолютно вярна приказката, че любовта на родителите към децата не се раздвоява след раждането на второто, а се удвоява. Природен феномен, кво да праиш!  Mr. Green
Колкото относно репликата ти за "деца на килограм", ще я пусна покрая ушите си и ще реша, че е стилистична грешка! Peace

# 126
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
...че любовта на родителите към децата не се раздвоява след раждането на второто, а се удвоява. Природен феномен, кво да праиш!  Mr. Green

Ужасно много искам второ дете, половинката и той! Дано по- бързо стане! Peace

# 127
  • Мнения: 2 700
..... че е абсолютно вярна приказката, че любовта на родителите към децата не се раздвоява след раждането на второто, а се удвоява. Природен феномен, кво да праиш!  Mr. Green

Това вероятно е само майчиното усещане или самовнушение. Всички тук пишещи са концентрирали съзнанието си върху собствените си деца, но я се опитайте да се обърнете назад - вашето усещане за отношението на родителите ви към вас или братята и сестрите ви. Или ако сте от перфектните семейства се огледайте сред вашите приятели или познати. Аз за себе си мога да кажа, че в преобладаващата част от живота ми брат ми е бил пренебрегван заради мен (вероятно с обективното обяснение, че аз съм по-малка, че ... и т.н.) и с пълната увереност че любовта е правилно разделена. Но ние и двамата знаем, че не е било така.

# 128
  • Мнения: 2 270
Simple Smileпривет на всички мами и от мен!когато родих първото си дете бях на 20г. и го гледах сама в чужд град,без близки и няма да ви казвам какво ми е струвало и от какво съм се лишавала...когато синът ми стана на 3г. мен ме приеха студентка и след 2г. отново бях бременна ooooh!.до този момент си мислех,че за нищо на света няма да родя второ,но...,в момента, в който разбрах,че съм бременна промених мисленето си Crazy Thinking.да е жива и здрава дъщеря ми...двете се гледахме и учехме едновременно.сега тя е на 8г. и мога да ви кажа,че отглеждането на децата ми са най-щастливите моменти в живота ми  Heart Eyesвъпреки трудностите,с които се срещахме.синът ми е вече тийнейджър и напълно самостоятелен.пет години бях се отдала на професията и на себе си,защото децата бяха вече по-самостоятелни и времето ми позволяваше да се занимавам с това,което искам.но знаете ли,че един прекрасен ден разбрах,че не работата,не срещите с нови и интересни хора,не купоните и командировките,не масажите и салоните не времето с приятелки Naughty... и т.н. ме правят щастлива.единственото щастие беше,когата се прибера да видя очичките на децата си,които нашепваха колко много им липсвам.и какво от това,че бях добър специалист,?и какво от това,че имах време за така наречените неща за себе си?и какво от това,че се гордеех с това,колко пари ми носи работата?и какво от това,че имах доста от нещата,за които много жени мечтаят? Thinkingвреме отдадено на други хора,празни приказки с приятелки на кафе и куп дребни нещица задоволяващи егото ми?всичко това спира в един момент да носи удовлетворение.спирам,обръщам се назад и виждам как децата порастнаха неусетно,вече самостоятелни, а аз толкова много можех да им там през тези години newsm78...,защото идва момент,в който децата вече нямат тази нужда от родителя,каквато са имали като малки.няма нищо по-хубаво от това детето да получи пълна майчина грижа до навършване на 3г.след това има време за всичко!сега съм на 33г. и очаквам с нетърпение третото си дете...няма нищо по-хубаво от децата,които изпълват живота ти със смисъл и много,много любов.за нищо на света не бих пропуснала тези моменти в живота си.не съм вярвала,че един ден ще мисля така,както сега.на всички майчета много кураж и целувки от мен!в живота има време за всичко и не годините са тези,които определят удоволствията!  love001 Simple Smile
все едно аз съм го писала това нещо за себе си newsm10 newsm10

# 129
  • Мнения: 3 740
nicho, искам да дам на детето си цялата си обич, не искам да го пренебрегвам заради другиго и да го лишавам. Никой не може да ме убеди, че децата се обичат еднакво.
Вече като майка на двама мога само да кажа, че е абсолютно вярна приказката, че любовта на родителите към децата не се раздвоява след раждането на второто, а се удвоява.

...и се утроява, и се учетворява... Дори не можете да си представите какви океани от любов носите в себе си, преди да има на кого да ги дадете.
Впрочем, преди да родите първото си дете, подозирахте ли, че сте в състояние да обичате някого толкова много? Същото е с второто. И със следващите.

Това за децата на килограм и на мен ми прозвуча обидно. Дайте право и на хората с повече деца да са отговорни и грижовни родители.

# 130
  • Мнения: 750
solaris, имам брат - все ми се струваше , че на него по-лесно му прощават грешките, мислех си: не е честно  по - голям е (6 г.) по-големи "глупости " прави , а по лесно му прощават. По-късно проведохме разговор с него на тази тема. Доста бях изненадана, когато разбрах, че и той мисли същото за мен  Grinning. Може би има майки,които обичат повече или по-малко, но и ние като деца , нямаме ясна преценка за нещата. Като например, аз съвсем по различен начин възприемах мама, преди да родя и имам собствено дете... вярвам, че и с вас е било така Simple Smile

# 131
  • Мнения: 1 615
Е, не, не съм съгласна да ръфате момичето само защото се е изрзило по-грубо за децата на килограм. Искала съм цял живот не 2, а 3-4 деца, но като не съм сигурна, че мога да си го позволя... Мисля, че и тя е искала да каже това: не раждане на деца на всяка цена, а само ако човек е готов да го направи - когато може да си го позволи било материално, било емоционално. Нали така? Simple Smile

# 132
  • Мнения: 2 242
Признавам си – не успях да изчета цялата тема, но преди да съм забравила  Mr. Green първият постинг ще отговоря.
nicho от разказа ти най-голямо впечатление ми направи това че се чувстваш сама в отглеждането на детето. Първо искам да те поздравя. Имала си куража да се откажеш от не толкова маловажни неща и да дадеш достатъчно от себе си. Не знам до колко това е оценено, и до колко има значение за теб, но аз го намирам за важно! Това че имаш нужда от почивка е нормално право на всеки човек и не трябва да се чувстваш виновна. Евала и за куража да го признаеш.

И според мен проблема не е толкова във второто дете, а в това да получиш обратно малко от себе си. Моят съвет е да поговорите със съпругът ти за теб и твоите нужди, за това колко много помощ би изисквало отглеждането на още едно дете. Не разбирам как така мъжът ти не знае за трудностите ти при отглеждането на малкия???

Обсъждали ли сте какво той ще промени за да ти бъде от помощ, след като е толкова настоятелен би трябвало да е направил плановете? Ако той не може, как вижда нещата, кой и как ще ти помага? А наясно ли е че имаш нужда от помощ?
В тоя ред на мисли е хубаво да създадеш неприкосновено твое лично пространство и време (и детето и мъж ти и ти самата да ги приемате като навик) – дали ще е хоби, или излизане с приятели, или форумски купони Whistling Wink.... Защо не оставяш малкият на баща му?  И синът ти е във възраст в която трябва да НЕ си постоянно покрай него, така че и за теб и за него едно отделяне ще е полезно... Пък може и таткото да се понаучи на някои неща Wink Twisted Evil Mr. Green.


ПС.мернах пак някакви мъдрости из темата (то пък кога ли е нямало бисери) та за статистиката – аз съм от тези дето искат поне 3, дори ако ще да ги гледам в мизерия, но НЕ и ако изгубя себе си и няма какво да им дам. И без това гъмжи от неосъзнати (до късна пред-пенсионна възраст) родители, станали такива просто защото така трябва или щото не са мислили по въпроса .... но това е друга тема

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 10:25 от Slavi

# 133
  • Мнения: 317
Аз също съм доста изнервена с моята щерка неуморна, но искам второ дете. И не само заради мене самата, а заради децата. Ако са две, си се подкрепят цял живот, и е по-малко вероятно да направят лош избор в някой момент... (или поне така си мисля) Не искам детето ми да е само. Но не зная дали щях да се престраша ако нямахме собствен апартамент...

# 134
  • Мнения: X
Сблъскали ли сте се с този проблем?
Мъжът ми иска още едно дете, но аз съм категорично против,гледам съвсем сама сина ни/3г./ и ми е много трудно като нямам кой поне малко да ми помага.Напуснах работа да го гледам, защото много боледуваше в яслата.Надявам се скоро пак да се върна на работа, седенето в къщи направо ме убива, не виждам никого, имам чувството , че съм забравила да водя нормален разговор, не ходя никъде, защото няма къде да оставя малкия, а той е много буен  и трябва да съм постоянно до него- от 3 години не съм излизала вечер.Настръхвам като се връщам назад и си спомням трудностите и лишенията, за които мъжа ми дори и не знае.
Дразня се много когато някой ми каже:Хайде време ви е за второ.Тогава искам да изкрещя на всички ,че  НЕ искам друго дете .Сега съм на 30г, искам да се радвам на сина си и да бъда щастлива .
Аз ли нещо съм сбъркана?!!
[/quote     Здравей мила,нито ще те упреквам,нито ще те подкрепям.Аз вече имам две деца/ДА СА МИ ЖИВИ И ЗДРАВИ/  които гледах и продължавам да гледам сама.В смисъл без помощта на баби, лели, тетки и т. н. и т .н. Съпругът ми работи на 2 места по около 14 часа на ден, всеки ден. Аз от  6 години си стоя в къщи заради децата.  Имам си момиче и момче. Съпругът ми беше започнал да настоява за трето /и четвърто,защото според него ще са близнаци/Отначало отхвърлих тази идея,но колкото повече се съпротивлявах,толкова повече настояваше той.Един ден му казах в прав ред''Добре ,давай да работим за близнаци"И.....той се оцъкли.След което започна да се опъва.Сега ролите ни са сменени:аз искам ,а той се скатава JoyТа идеята ми е ,че  мъжете са програмирани да преследват нещо, което е трудно достижимо или им бяга и когато се окаже, че са на крачка от него вече не го искат толкова.А на всички мами които си мислят, че мъжете им е много лесно и че не усещат, че имат деца ще кажа :'' Момичета нали не сте забравили колко   пари са майчинството  и детските взети заедно ?''Не ми казвайте че не разчитате финансово на вашите съпрузи.Или искате те да напуснат работа и да си стоят по цял ден със вас за да ви помагат в отглеждането и възпитанието на вашите деца, но за сметка на това да не можете да им купите яке или обувки или недай, Боже лекарства когато са болни.А и нашето законодателство вече позволява да си прехвърлите майчинството на таткото. Мислите ли, че ще се справите по-добре от него ако вие сте финансовият стожер в семейството?

Общи условия

Активация на акаунт