Не искам второ дете!

  • 15 995
  • 135
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 167
аз напълно подкрепям Вини и WhoCares.

времената леко са се променили, и преди да се правят деца трябва
да се огледат много фактори.
не гледам на себе си, като призвана да давам деца на тоя свят.
нищо не ми тиктака, никакви гласове не чувам свише. мисля, преди да действам.

искам много, дано да имаме скоро Praynig, но е планирано, не е .. просто пожелано.
премислили сме нещата, възможностите ни, какво можем да 'дадем' освен обич.
имаме някаква финансова сигурност, но никога не мога да платя на детето ми
100 000 долара образование. затова мога да му дам път в живота - тоест, езици,
образование, да се бори за стипендии и тн . с труд. мога да му давам реална подкрепа в това.

и понеже това е сериозен ангажимент , който започва с възпитанието и първите 3-4години ( които са предишните 7)  ако имаме второ дете, искам то да не е породено.
просто не се виждам да търча по едното, да не мога да обърна внимание на другото и тн.
говоря за моята идея за качествена грижа за едно дете.

ако са през 3-4 години - супер, стига да имаме пари да ги храним и обличаме и да
отговаряме горе долу адекватно на нуждите им - да, с радост. да сме здрави само!
но ако не... не виждам защо да раждам деца, само , за да 'им се радвам'.




# 76
  • Мнения: 3 268
Ами не бързайте с второто,много е малък още синът ти.Аз изчаках 12 години и не съжалявам.Сега имам дъщеря,която огрява като слънчице живота ни,а баткото се разтапя пред нея,да не говорим колко ни помага и я гледа като се наложи.Млада си,живота е пред теб! Peace

# 77
  • Мнения: 2 040
И аз в момента бия ПАС за второ ... добре ми е с едно,  пък и тъкмо тръгна на ясла, време ми е вече да започна работа, да поизляза малко от къщи - стига с това всекидневно домакинстване, при положение че съм читава да работя и да повиша финансите на семейството ми ... Едните баба и дядо са далече, другите са през няколко блока, но кажи речи те си имат свой живот, обичат да пътуват по света, вечерите са им заети с приятели и досега нито една нощ детето не е спало другате, освен в къщи и с нас ... така че 2 години не разчитам на никого, освен на себе си и вечерите и на мъжа ми ... време е да помисля поне малко и за себе си в професионално развитие ... Пък един ден, знам ли, може да поискам второ и ако е рекъл Господ ще имаме ...
Напоследък и на мен често ми казват: "Време е за второ .. ще минат години и на теб няма да ти се иска вече ... ", но на тези доброжелатели отговарям кратко: "Който иска деца, да си роди ... за мен не мислете .."

Има и още един фактор, който ме притеснява, но не е мястото да го споделя тук ...

# 78
  • Мнения: 352
Ох,колко добре те разбирам...днес цял ден само това си повтарям-Второ ли?Второ,ама друг път smile3511 smile3511 smile3511 smile3511Аз с едно не мога да се оправя,та с две ли...Снощи цяла нощ не сме спали,защото детето кашля,мъжът ми си прави пас,което най-много ме дразни,не мога да ги оставя и за половин час ,защото Ивко е залепен за г**а ми и не иска да стои при баща си(не мога дори да вляза да се изкъпя).абе какво да ви разправям-направо ве4е нямам нерви.... no no no no no no
1 към 1 с тики-так.

# 79
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами не бързайте с второто.................................Млада си,живота е пред теб! Peace
Абсолютно!

# 80
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Всеки трябва сам да си прецени дали иска деца. Това не може да става под външен натиск. Ако не го чувстваш със сърцето си, не го прави.
Лошото е, че понякога искаш дете повече от всичко на света, даваш пари, даваш всичко, но не става...  Sad 
А ти явно не си много убедена, че не искаш, щом пускаш такава тема.  Wink Мисля, че ти се ще да те успокоим, да ти кажем, че няма страшно, че е лесно, че не се изискват кой знае какви усилия... Е, не можем да го кажем. Трудно е, особено в началото е дяволски трудно, изтощително, отчайващо на моменти... НО Е НЕОПИСУЕМО СТРАХОТНО!  Grinning
Лично аз не бих заменила за всичките пари и апартаменти на тоя свят чувството, което топли сърцето ми, когато ги прегърна и двамата или ги гледам отстрани как си играят рамо до рамо и си говорят в тайния си детски свят някакви техни работи.
Не бих съдила обаче никоя жена, която не иска да е майка или не иска повече деца. Децата трябва да идват с любов, а не по задължение.  Peace

# 81
  • Мнения: 1 520
О, тези мъже. Колко им лесно да искат.

Съпругът ми с нищо не помага в отглеждането. Буквално с нищо. Говоря в емоционален и психологически план, че ходи на работа, ясно. Той буквално е свикнал, че имаме една баба, която не отказва помощ. И на че се разчеква само и само да ми помогне. А майка ми не е пенсионерка, работи, всеки ден, по цял ден.
И не пропуска от време да време да "навива" за още едно. Първите пъти ми беше смешно, но отговарях сериозно на майтапа, след това вече като се налага и нависок тон го казвам. Ако пък смее пред други хора да пуска подобни идеи, ей така профилактично за да не би да съм си променила решението, още по-директно му напомням доводите заради, които не искам второ дете.

Съвсем друг е въпросът, че в последно време съвсем ми стана ясно, че не искам още едно дете от същия човек. Той за едното не полага никаква грижа и помощ, камо ли да ме лъже че ще се промени. Просто явно има мъже, които не са родени за да създават поколение. За което да се грижат, а не само да го показват като трофей, придружен с изречение "Това е синът Ми."
Решението за второ дете определено трябва да се вземе от двамата, но според мен майката има по-голямо право да посочва кога и как.

Последна редакция: пн, 23 окт 2006, 15:40 от SmaRt

# 82
  • Мнения: 8 917
Трябва да е желано и от двамата. Съпругът ми е за още дечица независимо кога, а аз искам още малко да изчакаме....разбира ме и не ме "насилва" Wink

# 83
  • Мнения: 3 042
Когато дъщеря ми беше на 3 изобщо НЕ исках второ дете. Не можех и да си представя да гледам още едно. ooooh! Въпреки, че тя беше кротка и не ми създаваше кой знае какви трудности, но направо ми беше писнало. Rolling Eyes

С течение на годините, не знам и аз защо, но просто реших, че искам второ дете. Мъжът ми в началото не искаше, но на края се съгласи.

Щом в момента не искаш второ дете поговори с мъжът си, да си дадете малко време. Може с времето да промениш решението си. С две деца определено е по трудно, но пък в къщи е по-весело. Wink

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз пък ужасно много искам второ дете, но при мен е трудна работа...И двамата го искаме много...
 Но всеки сам си решава-направете го, когато истински сте готови за това и двамата. А и имате време-30 години не са чак толкова много  Wink

# 85
  • Мнения: 240
Некой не може да те накара да имаш второ дете , ако ти не го искаш.Децата трябва да се раждат желани и да се отглеждат с много любов и търпение. Аз лично искам да имам поне още едно дете.На 26г. , живея под наем в гарсионера в Русе, а имаме 3 апартамента в други градове ; гледам съвсем сама детето си още от раждането , никой освен мъжът ми не ми помага. Но съм безкрайно щастлива.Когато излизаме , излизаме всички заедно и настъпва една суматоха докато с татито приготвим багажа... По цял ден съм заета , но намирам време за всичко вкъщи , за форума , че и за себе си , като след 18 часа малкия го гледа татито. Вечер заспивам толкова уморена , но безкрайно щастлива. И от сега си мечтая за второ дете.Но това прави щастлива мен.Ти избери това , кото ще направи щастлива теб.

# 86
  • в къщи
  • Мнения: 467
и аз не искам второ! и за щастие нямаме нито финансови, нито жилищни задръжки.
просто не искам - казвам го открито на всички, които се опитват да ми се бъркат и да твърдят, че вече ми е време да се замислям за второто. това, че съм открита и категорична не им пречи да настояват.  #Crazy
...
  И аз съм категорична,че не искам второ,но понякога,като видя малко бебче и ми става едно такова ...мило..и нещо ме жегва под лъжичката... newsm78.За щастие бързо ми минава,защото наистина не искам второ.

# 87
  • Мнения: 650
Сега не искаш, но след време може да си промениш решението  bouquet Знаеш ли второто дете може да е съвсем различно-да се гледа много по лесно. Въпроса е да сте заедно в това решение и мъжът ти да ти помага в отглеждането! Иначе няма лесно, освен ако нямаш ужасно много пари да имаш детегледачка -всеки се лишава от нещо в името на децата си.

# 88
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Сблъскали ли сте се с този проблем?
Мъжът ми иска още едно дете, но аз съм категорично против,гледам съвсем сама сина ни/3г./ и ми е много трудно като нямам кой поне малко да ми помага.Напуснах работа да го гледам, защото много боледуваше в яслата.Надявам се скоро пак да се върна на работа, седенето в къщи направо ме убива, не виждам никого, имам чувството , че съм забравила да водя нормален разговор, не ходя никъде, защото няма къде да оставя малкия, а той е много буен  и трябва да съм постоянно до него- от 3 години не съм излизала вечер.Настръхвам като се връщам назад и си спомням трудностите и лишенията, за които мъжа ми дори и не знае.
Дразня се много когато някой ми каже:Хайде време ви е за второ.Тогава искам да изкрещя на всички ,че  НЕ искам друго дете .Сега съм на 30г, искам да се радвам на сина си и да бъда щастлива .
Аз ли нещо съм сбъркана?!!

ne si sbarkana,i az ne iskah vtoro 10 godini.
 a na drugite im tegli edna sochna Wink

# 89
  • Мнения: 239
различни хора ,различно мислене. newsm78 имам си две деца ,гледам си ги сама,не ми пречи . мъжа ми ни обича  Hugкакво повече да искам от живота здраве/// УВАЖАВАМ МНЕНИЕТО НА ВСЕКИ  щом се отнася за собствения му живот, така че решението си е твое и на човека до теб.

Общи условия

Активация на акаунт