Отново избори или как от мързел плащаме двойно за удоволствието да гласуваме

  • 7 771
  • 217
  •   1
Отговори
# 15
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Мен не ме мързи, но нямам особен фаворит.... Какъв е проблема с негласуването? Българският президент има представителни функции, +главнокомандващ на войска, числяща се вече към НАТО... ми не мерси...
Peace

Като нито един не ми вдъхва доверие защо да си давам гласа? Или да ходя да пусна недействителна бИУлетина? Когато издигнат за кандидат някой който заслужава ще отида да гласувам за него, а до тогова ако трябва и гъби ще бера.

# 16
  • Мнения: 3 405
Не мога да разбера какво толкова се тюхкаме, когато ВИНЕМАН го е написал по-горе-България да не би да е Франция или някоя друга сила, че Президентът да има реални правомощия???
Хайде да си говорим честно-каква е ролята на Президента в нашата държава?
иначе аз лично съм гласувала по начин, който съм счела, че е достоен за тези кандидати.

Не, бе сърдечко, по принцип говорим... поне аз, не конкретно за президентските избори.

# 17
  • Мнения: 1 113
И ме не ме мързеше и гласувах ... и на балотажа няма да ме домързи (пък и гъби не обичам Laughing). Не ме е яд, че ще има балотаж - нито, че той ще се извършва с наши пари, нито, че ще се разкарам още веднъж до избирателната секция ... яд ме е, че ще гласувам не кой да стане президент, а кой да не стане ...

# 18
  • Мнения: 5 370
беше ясно, че ще има балотаж.
и социолозите се оказаха прави, за съжаление (кой ще е на балотаж Confused)
само не мога да си обясна, какво ритат и плюят срещу държавата и управниците тези, които не ходят да гласуват...
Ми това си е тяхната позиция-защо да не го приемем така????
трябва ли като едно време при Тато всички да ги задължават да гласуват???
И това да е просто едно отбиване на номера????
Как ще накараш озверялата от 17 години глад и недоимък пенсионерка да гласува???
Когато е било едно и също след всяко гласуване???
А  бащата на фамилия  в малкото градче, където в единствената работеща фабрика не дават заплатите с месеци???
такива хора или въобще не гласуват, или са потенциалния електорат на хора като В.С.

# 19
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
само да вметна, че тези, които са гласували с недействителна бюлетина, са гласували все едно за Първанов...

"Последната седмица преди вота ВМРО излязоха с инициатива "Задраскай всички". Зачеркването на бюлетината я прави недействителна, но така се вдига и избирателната активност.

"Акцията на ВМРО работи единствено за Георги Първанов", категоричен е проф. Михаил Константинов. Поради изискването победител на първи тур да има само ако във вота са участвали повече от половината избиратели, активността е от особена важност за сочения за фаворит кандидат - в случая Георги Първанов.

Така се стига до парадокса, гласувайки за своя избраник (с уговорката, че той не е сегашният президент), да помагате на опонента му Георги Първанов, тъй като стопявате разликата до 50% +1 глас участие във вота.

В този смисъл, ако искатe да протестирате срещу кандидатите, по-добре останете в къщи, отколкото да пускате недействителна бюлетина."

цитатът е оттук:
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=953549

# 20
  • Мнения: 6 167
Не мога да разбера какво толкова се тюхкаме, когато ВИНЕМАН го е написал по-горе-България да не би да е Франция или някоя друга сила, че Президентът да има реални правомощия???
Хайде да си говорим честно-каква е ролята на Президента в нашата държава?

що бе, той ми е по-ясен: вдига пушилка покрай законопроекти и дава държавни отличия!
по-интересна е фигурата на вицепрезидента!!!
ето това искам да работя! Вицепрезидент на Р.България

# 21
  • Мнения: 5 370
Ама естествено, че това ще напише професорът.
На него за това му се плаща-за да пише и пише.
На никого не вярвам вече на 100%.
Всеки е малко или много зависим, платен, купен или продаден.

# 22
  • Мнения: 3 405
Как ще накараш озверялата от 17 години глад и недоимък пенсионерка да гласува???

Днес около мен, само пенсионерки имаше и пенсионери, семейно, хванати под ръчичка и полекичка - към урните. Не изглеждаха озверяли  Grinning

# 23
  • Мнения: 581
" цит. само не мога да си обясна, какво ритат и плюят срещу държавата и управниците тези, които не ходят да гласуват..."

тук въпроса не е : гласувахте ли днес?
а темата провокира размисъл относно това че се стига до балотаж поради липсата на гласоподаватели и според нас на какво се дължи това newsm78 безразличие у българина

инак съм дала гласа си пък и тук вървеше една анкета...с много точен въпрос относно изборите.

за балотажа - то се знаеше предварително че ще има такъв нали все това дънеха медиите

# 24
  • Мнения: 5 370
Как ще накараш озверялата от 17 години глад и недоимък пенсионерка да гласува???

Днес около мен, само пенсионерки имаше и пенсионери, семейно, хванати под ръчичка и полекичка - към урните. Не изглеждаха озверяли  Grinning
Еми да ти кажа, и в София изглеждат така, но не и другаде.
А София и Варна не са представителна извадка. Tired

# 25
  • Мнения: 3 405
Как ще накараш озверялата от 17 години глад и недоимък пенсионерка да гласува???

Днес около мен, само пенсионерки имаше и пенсионери, семейно, хванати под ръчичка и полекичка - към урните. Не изглеждаха озверяли  Grinning
Еми да ти кажа, и в София изглеждат така, но не и другаде.
А София и Варна не са представителна извадка. Tired

Мда, те са реститутки, всичко им е ОК Grinning

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И ме не ме мързеше и гласувах ... и на балотажа няма да ме домързи (пък и гъби не обичам Laughing). Не ме е яд, че ще има балотаж - нито, че той ще се извършва с наши пари, нито, че ще се разкарам още веднъж до избирателната секция ... яд ме е, че ще гласувам не кой да стане президент, а кой да не стане ...
Това все едно аз съм го казала.

# 27
  • Мнения: 2 180
Аз не гласувах, защото не знам по постоянно или по временно местоживеене се гласува. Струва ми се,че за президент беше по временно, но не ми се ходеше /на една спирка разстояние/ да се излагам. Rolling Eyes
Май съм по-скоро от мързеливите. Laughing

# 28
  • Мнения: 1 629
Яд ме е на тези, дето не им пука. По принцип не се ядосвам на хората като цяло, но по избори ме вбесяват. Безплатно е, бе! Иди, пусни си ГЛАСЪТ! Имаш право да ИЗБИРАШ! Не живеем в Диктатура и с изборите празнуваме този факт! Яд ме е именно защото сме живели в ДИКТАТУРА и ГЛАСЪТ ни е бил безсмислен тогава! Пфу!

# 29
  • Мнения: 5 299
Честно казано на мен лично взе да ми писва да ходя да гласувам ПРОТИВ някой. Това се получава на всички избори. Tired
...и все пак гласувах,

така обаче като гледам резултатите до момента - на балотажа май няма да отида, защото съм против и двамата начело.

Общи условия

Активация на акаунт