Киселото мляко

  • 2 497
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 042
Аз давам Верея и Пършевица, но с нисък процент масленост. Тук като чета обаче взех да се питам дали не бъркам, процентите са все високи newsm78 newsm78

И аз си мислех, че трябва нискомаслемно мляко /поне така бях чувала/, но въпреки това никога не бях давала по-нискомаслено от 3% Blush. Тук из форумите /предимно в АМ чета аз/ има доста писано по въпроса. Спор4д това, което съм челе млякото за децата трябва да е пълномаслено - с по-висок процент на масленост.
Верея 4,5% и Пършевица 3,6% давам аз,но определено предпочитам Вереята заради по високата масленост.

# 31
  • Мнения: 1 737
За разлика от възрастните, децата имат нужда от животински мазнини и те са полезни за тях, за развитието на мозъка и т.н. За това пълномасленото мляко е за предпочитане за деца, а за пенсионери и хора с наднормено тегло - обратното.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 164
Давам Родопея и Пършевица.

# 33
  • Мнения: 2 653
   В София не съм срещала продуктите с марка Роса, а съм много доволна от тях:D
В Пикадили ги има, аз купувам асмо от техните сирена и кашкавал.
Био Кисело Мляко също има там .Цената му е около 1,40  и е много вкусно.В другите кисели млека овесените ядки трябва да престоят поне 15-20 мин , за да   не се усещат.В Био млякото станаха мекички  буквално за броени минути.Не знам това дали е хубаво , но за мен е идеално- няма да чакам гладна докато ми омекне овеса  Mr. Green
Обаче попаднах на това

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 21:10 от fiona

# 34
  • Мнения: 995
Давам Верея, БМК и ако случайно са донесли в магазина Роса. Бабините и дядовите не са на почит у нас.

# 35
  • Мнения: 8 917
Преди давах Пършевица - много хубаво беше, но след това сякаш го развалиха. В момента давам " На дядо" Peace

# 36
  • Мнения: 1 896

Понеже се интересувам живо от темата с контрола върху храните, попроучих - въпросът какво да бъде логото върху био продуктите още не е окончателно решен. И понеже наистина на всевъзможни неща пише "еко" и "био" (което по закон е едно и също), начинът да се разбере дали наистина е такова, е да се гледа дали има съответния сертификат. В случая с киселото мляко това е Балкан БиоСерт и млякото на Рима засега е единственото което го има, поне аз не съм виждала друго.
тук един материал от Дневник за био продуктите, ако някой се интересува.

Последна редакция: пт, 17 ное 2006, 23:12 от basilisk

# 37
  • Мнения: 77
Mайка ми купува прясно мляко от наши близки от село,които гледат крави и ми го кваси.Като ми изпрати 5-6 буркана,първо избивам масло от каймака.Излиза една шепа жълто чисто масло.Така бебка яде не само домашно мляко,но и масло.Сега,понеже ми свърши се зачудих какво купено да давам няколко дни.Купували сме Пършевица и се чудех дали да не е от нея,но сега ще взема утре да отида до Ситито и да купя от Пикадили Био.Благодаря за информацията.

Общи условия

Активация на акаунт