Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 24

  • 30 417
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 9 807
Имам север - кухня, висок етаж, тухла с топлоизолация. Лятото си се нагрява - от готвенето, от топлия/горещ въздух, от всичко. При готвене дори на отворен прозорец е като в сауна.
Според мен сложете евтин климатик за охлаждане. Който иска - ще си го пуска, който го е страх да не настине, няма да го пуска. По-добре сега да разкъртите, отколкото след като вече е ремонтирано и обзаведено.

# 706
  • Мнения: 2 046
Много благодаря на всички!!!
Беше ми супер полезно всяко мнение.
Ще говоря със строителя да направят промените.

# 707
  • София
  • Мнения: 5 960
Ако жилище ще се дава под наем, нека има поне 2 опции за отопление. Газ е скъпо. Може да изгони наемателите. От личен опит говоря. Grinning колкото поивече опции по-добре. Щото всеки с претенции   Confused

# 708
  • Мнения: 539
Аз съм с ателие северозапад, но не на нисък етаж, лятото в жегите юли месец беше горещо доста, но все пак температурите гонеха 40 градуса, та ако са няколко горещи дни няма проблем, но бих препоръчал климатик, защото летата вече са топли

# 709
  • Мнения: 282
   Пак пиша, че не е задължително чужденците да имат адресна регистрация в общината . Нашата квартирантка работи за голяма , световна компания. Всичко и е легално и на светло , няма адресна регистрация . Извадихме само  нотариално заверена декларация  , че има наето жилище , който и беше необходим за работната виза. Декларацията струваше около 5-6 лв.
Точно така! Това е необходимо, за да имат тр договор и документи при нас..

# 710
  • София
  • Мнения: 154
Здравейте. С какво впечатление сте от пазара на апартаменти, които се отдават под наем в гр.София? От мои наблюдения забелязвам,че няма никакво търсене. Каква ли е причината - високи наеми или Covid (много са си заминали към родните градове)?!

# 711
  • София
  • Мнения: 16 055
Не ти разбирам така увъртяния въпрос.
Ако не ти наемат апартамента значи е надценен.
От друга страна и ти трябва внимателно да избираш кандидат-наемател. Няма как да се съгласиш на човек, който нещо те притеснява при първа среща.
Има търсене и предлагане, но трябва и малко търпение.
Не знам кой се е  върнал по родните места - дори и да работиш от дома ако децата са на у-ще няма как да ги забереш и да отидеш в дълбоката провинция. Какво ще предложиш там - да се набутате семейно в бившата ти детска стая?

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Сезона е такъв, че търсенето е малко.Много хора се върнаха в малките градове, а училищата от 2 години вече ще стане са дистанционно.

# 713
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 305
Учениците до 4 клас не са дистанционно.

Ако може да споделите на какво се базират набюденията Ви, та да е ясно, какво имате предвид. Давате апартамент под наем, следите обяви, какъв е проблема?

# 714
  • София
  • Мнения: 2 411
От къде е този извод, че няма търсене?

От ФБ групите, които следя от любопитство, не виждам промяна. Появи ли се читав имот на прилична цена, интересът е голям.

# 715
  • Мнения: 2 799
Какви ги говорите? Масово наемателите не са женени и нямат деца. Проблема който обсъждате не е на дневен ред за повечето. Тези които правят следваща стъпка за съжителство и деца, го правят в по-късна възраст, спестили и двамата по някой лев и купуват жилище. Особено при текущи условия. Ако пък имат двца, то първите 7г могат да си живеят и работят отдалечено, вместо да плащат наем, чдг и бензин.

# 716
  • Мнения: 18 559
Няма зависимост между това дали са моми и ергени и дали са под наем. Не на всеки му се увеличават доходите, когато се сдобие с деца.
Масово наоколо са семейства с 1-2-3 деца и под наем. Писала съм за едни мои наематели - вече карат шеста година, сега чакат и второ дете, голямото е на училище.

# 717
  • Варна
  • Мнения: 5 229
Не ти разбирам така увъртяния въпрос.
Ако не ти наемат апартамента значи е надценен.
От друга страна и ти трябва внимателно да избираш кандидат-наемател. Няма как да се съгласиш на човек, който нещо те притеснява при първа среща.
Има търсене и предлагане, но трябва и малко търпение.
Не знам кой се е  върнал по родните места - дори и да работиш от дома ако децата са на у-ще няма как да ги забереш и да отидеш в дълбоката провинция. Какво ще предложиш там - да се набутате семейно в бившата ти детска стая?

Съгласна съм с всичко без последното изречение. Имам наблюдение над хора, които избират да се върнат в родния си град именно за да си купят собствено жилище, за каквото не им стигат парите в големия. Дори ако става въпрос за малко градче, си купуват самостоятелни къщи с дворове. От къде на къде приравнявате отбоя от квартирата със завръщане в детската стая??

# 718
  • Мнения: 2 799
Емма, има статистики и анализи, но защо да вярвяме на тях след като твоя личен опит е по-важен. Пряко е доказана връзката между кариера, собствено жилище, семейство и деца.

# 719
  • Мнения: 18 559
Емма, има статистики и анализи, но защо да вярвяме на тях след като твоя личен опит е по-важен. Пряко е доказана връзката между кариера, собствено жилище, семейство и деца.

Simple Smile ОК, покажи ми статистика на НСИ за пазара на наеми и покупки при моми\ергени и семейни.

Общи условия

Активация на акаунт