Има ли гражданско общество в България ?

  • 1 254
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 002
няма гражданско общество , то не се създава лесно ,
комунистите са се погрижили отдавна то  да не съде създадено

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
комунистите са се погрижили отдавна то  да не съде създадено

 ooooh! щото преди девети е имало такова сигурно?!

# 17
  • Мнения: 1 002
ooooh! щото преди девети е имало такова сигурно?!
не е имало преди 50-60 години , както и на запад не е имало
но там се е създало , а тук - не ...

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Напротив. На запад е имало граждански общества и преди.
А на нас какво - преди девети са ни пречели русофилите, преди тях - турците...

# 19
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не, няма. изпитала съм го на личен гръб.

По отношение на Движението, това е зародиш, който се надявам да се развие по някакъв начин. Но, въпреки уважението ми към всички онези, които взимат участие в него, докато се работи предимно по маловажни дейности , няма да се стигне до нещо, което наистина да име влияние в обществото. С една дума: трябва мащабност, започваща предимно от влиятелни места и богати такива, а не от милосърдни майки, които нямат никакво влияние.

# 20
  • Мнения: 1 002
кои са тия русофили , че не се сещам !?
по време на турците не е имало държава , ти за гражданско общество ми говориш
на запад са се борили години наред , много години и всичко са си го извоювали сами , докато тук идват комунистите и почват да се грижат за хората ...абе , комунистите са ми най-противни , да знаеш ..
абсурд е да обвиняваш хората , че няма гражданско общество

но аз не виждам връзката между днешните избори и гражданското общество , така , че няма да се изказвам повече  ...

# 21
  • Мнения: 1 840
Няма гражданско общество, пък и не вярвам, че ще допуснат такова да се създаде, цялата система е създадена така, че да пречи на създаването на ГО.Не е вината в нас и в манталитета ни, не се подценявайте и не се самообвинявайте. Винаги така се поставят нещата (независимо за какво), че да ни се противопоставят интересите и да искаме различни неща. Това е много удобно за тях - управляващите. Преди малко написах в друга тема една мисъл на Радой Ралин и пак ще я напиша: Глас народен - глас Божи - глас в пустиня!

# 22
  • Мнения: 25 648
абе , комунистите са ми най-противни , да знаеш ..
Най-противни от кои?  newsm78
За 17 години не видях в политиката някой, различен от комунист/комсомолец. Само ешелоните и поколенията се променят...  Tired
А, и етикетите!  Peace

# 23
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз гражданското общество си го представям така- всеки човек да се информира за живота , политиката, здравната система, и след това да си търси законово правата.......и да подкепя другите в борбата им за общите права.......В България никой не се интересува от нищо повече от заплатата си , цените на пазара и клюките в жълтите вестници...........

В коя държава, ако отговаря на това описание за гражданско общество ( с което съм съгласна напълно ) ги има тези неща. Питам сериозно.  newsm78

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
незнам в коя.....Утопия ли се нарича държавата.....

# 25
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
На мен ми се струва, че тук има гражданско общество, не сигурно адски силно, но има негови проявления.

# 26
  • Мнения: 4 978
Докато всички гледат острани и чакат някой да създаде гражданско общество, да видят дали няма да се провали, да се увенчае (дай Боже!) с упех и тогава да решат, че могат да имат позиция и да я изразяват, не, няма да има!

# 27
  • Мнения: 755
Има , но не всеки е дорасъл да бъде част от него. Самоосъзнаването на този факт би донесъл много плюсове на държавата ни , но съзнанието ни е заето с друго ... с  оцеляването. Жалко е , но е факт!

Общи условия

Активация на акаунт