Вредно ли е редовното ползване на дамски тампони?

  • 3 513
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
Аз също много редовно използвам тампони и при двете ми бременности дето се казва"хванах от въздуха" Laughing
Мисля че това не е проблем Peace

# 16
  • Мнения: 7 640
да и аз щях да питам, не пише ли в упътването.......

на ов пише, че не бива да се стои с един тампон повече от 4 часа, май беше.
Т.е. не е препоръчително да се спи с тях.
Относно материала- сменен е, откакто е установена причината за Toxic Shock Syndrome с такъв, в който не се създава благоприятна среда за развитие на бактерии.

# 17
това е наистина странно, че не пише от какво са напарвени  newsm78, но мисля, че има и някакъв естествен материал, защото не се проявява някаква алергия. от уж копринени превръзки направо се побъркваm u се зачервявам, без значение дали съм я носила 15 мин. или 1 час, докато при т.нар. памучни тампони на об ми е нямало нищо до сега. Предпочитам памучното покритие.

# 18
  • Мнения: 140
O.B. са с копринено покритие отгоре,отвътре са със синтетичен памук.Имах някъде листовка с точно обяснение от какво са направени и кои от тампоните по колко часа могат да се задържат в тялото.Тампоните,които аз ползвах преди бременността бяха и за през нощта(пишеше че могат да се задържат в тялото до 8 часа).
Ето сайта на любимите тампони,има достатъчно информация:
http://www.obtampons.com

# 19
  • Мнения: 313
И аз от години ползвам само тампони, дори за спане- има такива, които са за тази цел. Превръзките ми дразнят кожата, пък и не ми е удобно. На всички тампони пише за СТШ, но при редовна смяна не би трябвало да има проблем. Някъде пишеше, че при застояване и гъбички могат да се завъдят, но при нормална хигиена би трябвало всичко да е наред.  А за бебеправенето- не мисля, че има някаква връзка с него- аз съм бременна:) Така че ти желая успех в начинанието и скоро да се похвалиш:)

# 20
  • Мнения: 6 164
Аз не търпя превръзки Sick , ужасно се чувствам с тях, само спя с тях! Не съм чувала тампоните да пречат на бебеправене, но наскоро ми казаха, че не трябвало да се използват при раничка на шийката на матката! Не знаех, а имам такава! Shocked Защо гинеколожката никога не ми е споменала? Вярно ли е?

# 21
  • Мнения: 348
Знам, че е вредно да се ползват нон стоп защото кръвта се задържа по този начин дълго време в организма. Аз ползвам само при необходимост. Иначе за трите месеца опити искам да ти кажа да се заредиш с търпение, на нас ни бяха необходими осем, а до колкото знам до година и половина е напълно нормално. Пожелавам ти да ти се случи много скоро   bouquet

# 22
  • Мнения: 742
Знам, че е вредно да се ползват нон стоп защото кръвта се задържа по този начин дълго време в организма. Аз ползвам само при необходимост. bouquet
Peace

и аз така зная, че употребата на тампони може да доведе до възпаления и т.н - за това трябва да се използват само при необходимост Hug
А що се касае до бебеправенето - мисля, че просто трябва да се отпуснеш и да не мислиш за причините- нещата ще се подредят! Успех и скорошна радост!  bouquet

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Честно казано, не съм ползвала тампони, отакто им лепнаха отнова пластмасово покритие отгоре.....много гадно ми изглеждат.... Sick

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 561
Ползвам тампони поне от 5-6 години, като само 1-я ден и нощем съм с превръзка.
Забряменях без да сме планували и правили опити  Blush
Така че при честа смяна не мисля че има проблем  Wink

Успех с опитите Peace

# 25
  • Мнения: 958
Здравей Феята: ползвам тампони почти от както ми дойде цикъла а това е от 90-та година горе долу превръзки само през ноща, сменям си тампона средно на 4 часа и не мислч че може да доведе до проблем, гинеколожката ми същотвърди че ако се сменя често няма проблем. Аз лично така съм свикнала че абсурд да ходя с превръзка перз деня.

# 26
  • Мнения: 8 505
Винаги съм ползвала и ползвам тампони.Не са ми навредили.Единственият път,в който ползвах превръзки,беше след раждането.

# 27
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
наскоро ми казаха, че не трябвало да се използват при раничка на шийката на матката! Не знаех, а имам такава! Shocked Защо гинеколожката никога не ми е споменала? Вярно ли е?
Аз също съм с такава раничка, но и на мен никой нищо не ми каза за тампоните.А ме преглеждаха трима лекари.Дали не са забравили да ме предупредят ThinkingНо аз без тампон не мога, от както родих цикъла ми е много обилен.
 Нека си кажат мнението и други момичета.

# 28
  • Мнения: 1 029
И аз от години ползвам предимно тампони, не съм чувала да има някакво вредно влияние при по-продължителна употреба. Не мисля и че има някаква връзка с бебеправенето, аз забременях от първия опит. Пожелавам и на теб скоро това да се случи и ще чакаме да се похвалиш. Успех!  Peace

# 29
  • Мнения: 8 917
Винаги съм ползвала и ползвам тампони.Не са ми навредили.Единственият път,в който ползвах превръзки,беше след раждането.
Същата работа Peace

Общи условия

Активация на акаунт