тютюнопушенето и бебеправенето

  • 5 155
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 825
Тука казват, че организма сам си казва кога да ги спреш цигарите. Като забременях на консултацията ме питаха дали пуша, отговорих честно, че съм пушила доста и сега от време на време си подръпвам от цигарата на мъжо. Тя ми каза да не се притеснявам, ако има нужда да ги спра, то щяло да започне да ми се гади от тях  Shocked Shocked Shocked
Аз смятам, че са си вредни за бебето, но има други неща, които са в пъти по вредни от цигарите.

п.п. За изчистването на организма от никотина, тука в болниците имат много хубави картини по стените, за всяка част на тялото колко време и трябва да се изчисти. Най-бързо се изчиства сърцето - за 20 мин. За цялото тяло трябват 3 години.

# 16
  • Мнения: 2 759
     Аз смятам, че съвсем съвсем спокойно можете да започвате опитите. Ако не стане от първия месец - тъкмо организма ти ще има време да се изчисти. Ако ли пък стане - пак съм сигурна, че бебчето ти ще е съвсем здраво. Целувка и много приятни моменти в бебеправенето  Hug

# 17
MechoPuh, много ти благодарq Simple Smile Много си мила. Ние вече два / три месеца работим по въпроса с бебчо, ама  нещо не се получава.  Надявам се скоро да се похваля и аз, че ще имам бебок Simple Smile Вече съм на 29 годни и маи ми е време . Тук , на запад за хората това е една нормална възраст, но то биологичният часовник си трака и ....току-виж не останало време. Не ми се искаше да спирам цигарите, та дори се скарахме с мъжа ми, ама нали искам бебе...човек е готов на всичко за тези малки бонбони

# 18
  • Мнения: 1 114
Аз спрях цигарите през месец май тази година. По това време мече правехме опити за бебе, но ми се случиха и други доста сериозни неща и реших да ги спра. Два месеца след това-забременях! Не знам дали има връзка?? Спирането на цигарите, не е трудна работа, зависи колко ти е силна мотивацията! Единственият момент в който наистина ми се доиска да запаля оттогава е когато умря кучето ми.....

# 19
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Очистването на организма може да се подпомогне с Хепа Мерц - малко скъпичък медикамент, но е страшно ефективен Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 35 950
 Peace Аз съм  против пушене и бременност - дори и по 1/4 цигара на ден

# 21
  • Мнения: 179
Всяка причина човек да откаже цигарите е хубава, но какво по-основателно нещо от това по темата ...
Няма нищо полезно в цигарите, за разлика от питиетата, които в определени дози имат своя положителен ефект върху здравето на човека.
Естествено че има примери за бол майки тютюнопушачки със слава богу здрави деца, но не това е нормата.

# 22
  • Мнения: 1 294
При кърмаческия съм чела, че са нужни 3 часа, за да се изчисти никотина от тялото, но това е за да не попада в кърмата и от там да го поеме бебето.  Аз пуших поне още половин месец след като забременях, така че не се притеснявай

Кой го реши това за трите часа.Под вляние на три часовите интервали между кърменията ли се реши така да бъде в кърмаческия.Ако това утешава някой кърмачки да си пафкат цигарите....

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Спрях цигарите когато ми мина мисълта да си направим бебе.Това беше септември 2005 а чак през март почнахме опитите.Много съм против пушене и бременност(макар че ми е лесно като го казвам вече от страна на непушачка)

# 24
  • Мнения: 701
Определено трябва да се спрат още при първите симптоми за бременност! Naughty
Чувала съм че е хубаво за планирана бременност да се спре и от двамата поне 6 месеца преди евентуалното забременяване

# 25
KeyRenn много ти благодаря. няма значение , че е скъпо, ще опитам Simple Smile

# 26
  • Мнения: 527
спрях цигарите преди 8 месеца мислеики 4е ще забременея по скоро но уви...но сам сигурна 4е така само си помагам .

# 27
Става въпрос не за пушене по време на бременност, а за пушене и бебеправене. Аз също съм против това да се пуши докато си бременна.  Naughty благодаря на всички за това, че споделиха мнението си.  Hug

# 28
  • Мнения: 1 457
Феята аз спрях цигарите като видях положителния тест. Преди това си пушех. Опитвах са да ги намаля- безуспешно, но като видях теста някак от само себе си ги спрях. Пушенето не ми се отрази по никакъв начин на бебеправенето и стана само за три месеца

# 29
  • Мнения: 7 640
........... аз искам нннннннннаистин да забременнея и да имам здраво бебче   ylinfant   

каквото и инфо да си чела до сега- мисля, че наеш отговора.
Щом наистина искаш бебе- край с цигарките.
Кой е твоят приоритет, решаваш ти.
Успехи!

Общи условия

Активация на акаунт