Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 15

  • 42 730
  • 799
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 13 786

А и всички митове за ХЗТ са основават на едно проучване от преди 20 години, което е компроментирано и в резултатите, и в тълкуването им. Наистина, сега разбирам как се разпространяват слуховете..
Мда, сигурно и мамолога, който е един от водещите хирурзи в България се води по такива слухове. Всеки път като ходя на преглед, поне по една жена плаче пред кабинета, заради диагнозата.

Същото и при мен. Изключително търсена мамоложка в града при която ходя 10 години  ми каза, че ако се съглася на хзт трябва да ходя при нея на всеки три месеца. Когато я попитах какво би ме посъвтвала в случая каза - да старееш на спокойствие. Да уточня че тя би имала материален интерес от такива като мен, които не ходят на профилактика  с направление по здравна каса. Когато предадох това което ме е посъвтвала на гинеколожката, гинеколожката  каза че да ходя на мамолог на всеки три месеца на нея й се струва прекалено. Само че тя не е мамолог и не се занимава с резултатите от ХЗТ. Тя само я предписва. Така че  на кого да се доверя. На мамоложката разбира се.

# 661
  • Мнения: 1 372
"Да старееш на спокойствие" е най-правилния съвет за жени от 47-48 години нагоре. Съгласна съм. На за около 40, да не говорим за по-млади...за какво стареене говорим при тях. Според мен не може да става и дума за стареене, а за някакъв проблем, който трябва да се намери и реши и най-добре цикълът да се продължи.

# 662
  • Мнения: 1 906
Изгледах едно ново видео. 🤔 Бих се радвала да споделите какво мислите по въпроса. Аз, напрример, за първи път разбирам, какво се случва, когато ми идва на 20 ден и когато ми идва на 35 ден...
https://youtu.be/en83ZxH-vzQ

# 663
  • Мнения: 20 144
От това видео разбрах че трябва да се взима DHEA, особено при ниско либидо 😎

# 664
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Да, аз това писах - с естрадиол под минимума и къс цикъл съм отдавна.

# 665
  • Мнения: 3 003
Аз съм с къс цикъл цял живот-24 дни.Сега падна на 20,но винаги като съм мерила Естрадиол е бил в нормите и не е бил нисък. Естрадиола е  от растящите фоликули в началото на месеца.Колкото са повече би следвало да е по-висок.Като се изчерпи резерва в менопаузата няма Ф. и съответно Е.е малко .Но винаги има изключения Simple Smile .

# 666
  • Мнения: 1 124
Момичета, моля за съвет, на 39г съм, цикъла ми по принцип е на 30-32 дни, но в последно време се случва на 25-26 дни, а последният път беше 19 дни.
Днес ми е седми ден и забелязвам, че имам ЦС като при овулация.
Дали е нормално, предвид възрастта ми и наследствено ранна менопауза ( от майка ми)

# 667
  • тук-там
  • Мнения: 5 677
Скъсяването е първия симптом на пременото. На мен започна да ми се скъсява около 40 и 8 години по-късно все още имам Ц.

# 668
  • Мнения: 1 745
А, откъм обилност как е цикъла?
Забелязали ли ли сте, на превръзката да има по-малко течност, но при ходене по малка нужда да има изтичане на кръв? 🤔

# 669
  • София
  • Мнения: 3 752
На 46г. съм,последно имах цикъл август месец,т.е. закъснява ми с 2 месеца.Ходих на АГ,каза,че още ще ми идва.Така ли е в началото на менопаузата?Нормално ли е?Кога да го чакам?То ясно,че при всеки е различно,но все пак за мое успокоение да си сверя часовника.

# 670
  • София
  • Мнения: 23 072
Магика, в общи линии чакай неочакваното и гледай да не се притесняваш. В един момент се започва тука има-тука нема и хич не е приятно, да не кажа, че си е доста изнервящо. На мен ту ми прескача, ту идва когато трябва. Вдигнала съм ръце и ако иска да идва, ако иска да не.
Миналата седмица се скъсах да се потя нон стоп. И е отвратително, защото хем усещам студа, хем в същото време плувам в собствен сос. Днес се облякох по-тънко, че да не завря, а то пък умрях от студ, защото днес тялото ми е решило да се държи нормално. Sunglasses

# 671
  • София
  • Мнения: 3 109
Момичета, моля за съвет, на 39г съм, цикъла ми по принцип е на 30-32 дни, но в последно време се случва на 25-26 дни, а последният път беше 19 дни.
Днес ми е седми ден и забелязвам, че имам ЦС като при овулация.
Дали е нормално, предвид възрастта ми и наследствено ранна менопауза ( от майка ми)

Овулацията не изчезва изведнъж. Първо започва промяна в продължителността на отделните фази (фоликуларна, овулаторна и лутеална), поради което цикълът се скъсява. Това е най-ранният симптом за навлизане в перименопауза, който може да продължи с години. При мен, например, цикълът се скъси около 42-43 годишна възраст и остана така до 48-годишна възраст, когато за кратко се нормализира, след което започна да ми идва на все по-големи интервали и да пропуска.

# 672
  • тук-там
  • Мнения: 5 677
+1 за горното. Добавям - при мен се скъси и едновременно с това стана по-обилен за ден-два. На третият ден рязко намалява изтичането.

Последна редакция: пн, 25 окт 2021, 23:23 от mtz

# 673
  • Мнения: 39 238
А, откъм обилност как е цикъла?
Забелязали ли ли сте, на превръзката да има по-малко течност, но при ходене по малка нужда да има изтичане на кръв? 🤔
Това какво трябва да означава?

# 674
  • Мнения: 1 372
Какво е ЦС като при овулация? 🤔

Общи условия

Активация на акаунт