Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 15

  • 43 085
  • 799
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 23 122
Минавам да се оплача, че и моя цикъл се съкращава - 28 и 26 дни последните два. Все ме изненадва неподготвена.
Той ако идва на 26 ок, ама моят си идва как му дойде: ит 22 до 36 дни, но се е скъсил последните 5-6г и е средно на 26

# 691
  • София
  • Мнения: 38 704
Ама моят по принцип и цял живот е бил 29-30. И сега ми е терсене.

# 692
  • Мнения: 23 122
Ама моят по принцип и цял живот е бил 29-30. И сега ми е терсене.
И моят беше така.А сега дорде свърши и пак почва Sad Гинекологът ми каза, че е
нормално.Започнало е още преди 5-6г, коеъо значи около 40-те.

# 693
  • Мнения: 1 667
Момичета от скоро забелязвам косопад, и съм в чуденка дали е от предменопауза или е др, нвкакъв здравословен проблем.
Имате ли такъв проблем, и как се справяте?

# 694
  • Мнения: 39 524
Имам косопад- болна тема.

# 695
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Момичета от скоро забелязвам косопад, и съм в чуденка дали е от предменопауза или е др, нвкакъв здравословен проблем.
Имате ли такъв проблем, и как се справяте?
Щитовидните хормони как са?

# 696
  • Мнения: 1 936
Мен цикъла не може да ме хване неподготвена, защото имам  супер гадни симптоми поне 10 дни преди него🧐
То не е замайване, прималяване, гадене, студени и горещи вълни, лош сън, нервност.. Едно ужасно напрежение и напрегнатост в цялото тяло усещам... Ужасни болки във врата и раменете и на другия ден, примерно-нищо ми няма. А за коликите в червата, просто не искам да говоря. Напоследък всеки месец  преди МЦ ми излиза и херпеса(отзад на опашката), който иначе една година не беше се обаждал... Направо се чувствам като развалина. Ще има ли край това или ще става по зле? 👀🙄

# 697
  • София
  • Мнения: 38 704
Моите симптоми на ПМС определено се облекчиха след приема на Вечерна иглика и Витекс.

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 6 412
Моите симптоми на ПМС определено се облекчиха след приема на Вечерна иглика и Витекс.

Може от тях да ти идва по-рано.

# 699
  • София
  • Мнения: 38 704
Ох, то пък едно се оправи, друго се развали! 🤪

# 700
  • Мнения: 3 291
От вечерна иглика със сигурност не идва по-рано, напротив. Удължава се и идва нормално вече скъсяващ се цикъл. Но с витекс един месец ми дойде много по-рано. Само един месец го пих и повече не опитах.

# 701
  • Мнения: 20 191
Напротив, със сигурност идва по рано от вечерната иглика, на мен ми се е случвало.

# 702
  • Мнения: 3 291
Пия иглика от 2 години с малки почивки, плюс вит. Е и само така скъсеният ми цикъл отново е нормален. Но наистина не разчитам само на игликата, пия и вит Е, Д, с почивки и А. Ползвам и Муун Райз.

# 703
  • Мнения: 20 191
Но това не означава, че е общовалидно.

# 704
  • Мнения: 176
Оффф, направо да ви кажа -   в чудо се виждам, един месец ще прескочи. Друг ще ми дойде два пъти. Сега пък както е тръгнало май забравя, че трябва да спира. Да спира вече, да минава тази критическа и каквото такова, направо се уморих да го мисля тоя цикъл!!!

Общи условия

Активация на акаунт