Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 15

  • 42 808
  • 799
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 432
Дано се включи re_ge,  сякаш в нейни мнения /стари теми/ бях чела за този чай невен- бял равнец, и още нещо имаше, но дали бе за предизвикване на цикъл при съмнения за задържан фоликул,  дали  за кисти..........не помня с точност.
Всякакви случаи на влизане в менопауза има. Колежката, с която работя, без никакви "есктри" дотогава, каза, че от раз й спряло като навършила 50.

# 196
  • Мнения: 1 372
Sanea, бях с Мирена 5 години заради вечните при мен обилно кръвотечения и закъснения на цикъла. Не мога да се оплача от нея. Имах си нормално подуване и нормален ПМС 3-4 дни преди да ми дойде. А почти нямах кръвотечение. Не зная как става това от тази спирала, но наистина някакви капки 2-3 дни. Беше ми доста странно, понякога никакво кръвотечение. Притеснявах се (естествено излишно) че може да съм бременна. Махнах я като й изтече срока на годност, а не сложих пак защото нещо не ми се даваха 300 лв. тогава. Сега не знам колко струва. И понеже няколко месеца след това пак се върнаха обилните цикли с болки, започнах ХЗТ.
Аурора, това което аз пих (ХЗТ) беше климонорм. Много бях доволна от него. И вероятно щях да го попия още 2-3 години, но го изтеглиха от аптеките. Смених го с фемостон, но както вече писах се разболях от ЩЗ и тъй като пиех много лекарства, реших да махна поне феностона. А и предвид годините ми реших че ми е време да оставя нещата на собствен ход. И така сега само с феминорм дуо съм си като преди Мирената още, като ученичка някога - обилен цикъл със съсиреци и болки. Затова препоръчвам на жени между 40 и 47-48 години да пият хормонозаместваща терапия, ако имат проблеми с цикъла. Не си заслужава толкова години мъки и нерви. На мен много добре ми понесе климонорма. Пиех го без прекъсване. След спирането съм пила заради кисти и миома дуфастон и примолут-нор, но за кратко, само за предизвикване. Не съм доволна от тях, особено от дуфастона. С климонорм си бях направо супер.

# 197
  • Мнения: 39 312
Аурора, когато ти дойде цикъл, веднага след него отиди пак на ехограф, да се потвърди дали наистина нямаш полип(последното много ме зарадва, защото и аз се надявам моят да не е наличен, а бях чела, че киста може да се стопи, но полип- не).

# 198
  • София
  • Мнения: 3 880
Аурора, когато ти дойде цикъл, веднага след него отиди пак на ехограф, да се потвърди дали наистина нямаш полип(последното много ме зарадва, защото и аз се надявам моят да не е наличен, а бях чела, че киста може да се стопи, но полип- не).

Ами днес нямаше никаква лигавица и ясно се виждаше (и аз гледам всеки път и разсъждавам с докторите като някой капацитет уана бии:)))
А предният път пък това, което докторката нарече полипи аз бях сигурна, че не са, а няква удебелена лигавица.
Но ще се чепя пак другият месец при моя main доктор:) но да, всичко е много странно и  аз го отдавам на временно смущение и засега не съм се притеснила.
Сали, това звучи хубаво, че без странични ефекти, ще му прочета състава сега, никога не съм го чувала като лекарство.

# 199
  • Мнения: 1 432
Sanea, бях с Мирена 5 години заради вечните при мен обилно кръвотечения и закъснения на цикъла. Не мога да се оплача от нея. Имах си нормално подуване и нормален ПМС 3-4 дни преди да ми дойде. А почти нямах кръвотечение. Не зная как става това от тази спирала, но наистина някакви капки 2-3 дни. Беше ми доста странно, понякога никакво кръвотечение. Притеснявах се (естествено излишно) че може да съм бременна. Махнах я като й изтече срока на годност, а не сложих пак защото нещо не ми се даваха 300 лв. тогава. Сега не знам колко струва. И понеже няколко месеца след това пак се върнаха обилните цикли с болки, започнах ХЗТ.
Благодаря за отговора. Тогава си била по-млада, добре е че е нямало други странични реакции при теб.
Аз съм на 50, но я търпя, защото това ми предложи АГ като вариант/пред кръвоизливите и евентуално нарастващите м. възли/. Обясни ми, че организмът ми има недостиг на прогестерон, и че другият вариант са хапчета прогестерон, които минават през черния дроб, а спиралата е локална, или хистероктомия, ако много кървя, предвид жемоглобина.  Каза, че се не знае кога ще настъпи менопауза, и че при всяка жена е различно. И че това, което следва не е нещо по-добро / след настъпване на менопауза/, нещо което знаем. Аз от сега имам вълни.
Но при мен спиралата има  странични ефекти.

Последна редакция: пт, 03 сеп 2021, 19:21 от Sanea

# 200
  • Мнения: 39 312
Обясни ми, че организмът ми има недостиг на прогестерон, и че другият вариант са хапчета прогестерон,.....
А биодентричен прогестерон?

# 201
  • Мнения: 1 432
Това не ми е предложила. То и прогестерон не сме изследвали, заключението е на база ЕГН и появили се възли.

# 202
  • София
  • Мнения: 38 476
Да се похваля! Всех си Прим ойл, пих го август не особено редовно и този път даже не усетих кога ми дойде!
А иначе имам тежък ПМС от няколко години насам с всички екстри.
Днес нямам крампи, ще докладвам утре как ще съм.

# 203
  • Мнения: 1 372
Да се похваля! Всех си Прим ойл, пих го август не особено редовно и този път даже не усетих кога ми дойде!
А иначе имам тежък ПМС от няколко години насам с всички екстри.
Днес нямам крампи, ще докладвам утре как ще съм.
Аз също имам масло от вечерна иглика. Ти как го пиеш, два пъти по 1 на ден ли?

# 204
  • София
  • Мнения: 3 880
Аз го пия 2х1 от 1300 мг

# 205
  • София
  • Мнения: 38 476
Направо по 2 капсули заедно. По 500 мг е едната.

# 206
  • Мнения: 1 432
На мен Прим - ойла ми го бяха изписали за гърдите също преди време.
Rockstar добре ме подсети, чета, че то само полезни свойства, не прочетох да има в него хормони, помага за доста неща, вкл. ПМС, гърди, вълни, сърце, главоболие, раздразнителност...

https://apteka.framar.bg/30017871/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BC-%D0%B … D0%B8%D0%BA%D0%B0

# 207
  • София
  • Мнения: 3 880
Според Рей Пийт омега 6 е pufa, а всички пуфи за него са отрова и убиец за щитовидната жлеза и метаболизма. Но теории всякакви и трябва да си избере човек нещо и да го следва.

# 208
  • Мнения: 20 162
Да, точно. Ни така, ни иначе.
Аз от 10 години чета и се ровя, омръзна ми вече. И всеки път мислиш, че си попаднал на новата панацея, след време се оказва, че не е така...и така...

# 209
  • Мнения: 1 372
И аз само чета. Така си купих вечерната иглика, но после прочетох че трябва да има баланс между омега 6 и 3, та си купих и рибено масло. После пък прочетох че при завишени триглицериди не трябвало да се приема омега 3. И уж са само хранителни добавки, ама май не могат да се пият просто така🤔

Общи условия

Активация на акаунт