Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 67

  • 31 191
  • 757
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 107
Добре де, аз се чудя как така само по структурата на жлезата поставят диагноза Хашимото, като антителата и ТSH са перфектни? 🤨
Другите хормони изглеждат ниски, наистина, но странно, че ТСХ не се е повишило, за да компенсира.
B12 трябва да пиеш. И моето е толкова на последните изследвания и го започнах.
Благодаря за коментара!
Назад във времето МАТ ми е бил завишен, тогава ходих и ми поставиха диагнозата. Така и не разбрах дали може еднократно след заболяване антителата да са били завишени и да съм уцелила момента при изследванията Thinking. А и като се загледам сега - всички завишени (2 бр.) са от една определена лабораторя, а от другата - са в граница с изключение на едно  Thinking
За Б12 съм си взела ето този - Natural Factors BioCoenzymated Актив В комплекс х60, защото и фолиевата не ми и много висока. Чудех се дали е достатъчен обаче, защото Витамин В12 (метилкобаламин) е 500 mcg, а имам и  спрей на Бетер Ю, мога да допълвам с него ?!

# 691
  • Мнения: 11 836
Добре де, аз се чудя как така само по структурата на жлезата поставят диагноза Хашимото, като антителата и ТSH са перфектни? 🤨
.......

Ами като има нарушена структура, как да не поставят. Моите антитела също са ок Simple Smile , структурата ми обаче е нехомогенна, с намалено кръвоснабдяване и т.н. Моята теория е, че някога е имало антитела които са нарушили структурата и после вероятно от някакво излекуване на първопричината са изчезнали. Иначе една лекарка преди време като коментирахме точно тези случаи, ми подхвърли къде на шега къде на истина, че не е невъзможно да има и други антитела атакуващи щитовидната, които не са открити от медицината Simple Smile .


BFF_ провери си нивата на желязото преди започване на В12.

# 692
  • София
  • Мнения: 1 107
BFF_ провери си нивата на желязото преди започване на В12.
имам ги и тях:



Ниски ли се водят?
Трябва ли заедно с Вит. 12 да взимам и железни препарати? Или първо едното да оправя, пък после другото?

# 693
  • Мнения: 47 981
Аз съм давала пример с дъщеря ми тук. Докато лекуваше артрита с имуносупресор, щитовидните бяха екстра Simple Smile случайно или не, 3 месеца след спирането му, скокнаха значително. Артрита е също с автоантитела, но при Ана профил няма завишение на изследваните антитела. Имунитета е сложно нещо

# 694
  • Мнения: 11 836
Ами не е много високо желязото, вероятно ще падне още при прием на големи дози В12.
Аз лично бих вземала някаква профилактична доза желязо, колкото да му държа нивата.
При прием на двете с възможно най-голямо отстояние едно от друго, защото си пречат.

# 695
  • Мнения: 205
Здравейте,вчера бях при ендокриноложката.
Каза,че не вижда ИР. Аз обаче се обърках,след Вашите коментари за изследванията ми и сега съм в чуденка... Ще си направя обременяване след няколко месеца,за да съм сигурна.
Правихме ехография на жлезата,имах възел,или по-скоро киста, която сега я няма и съм много щастлива.
Обаче иска да изследвам пролактин,понеже ѝ споменах за ниското либидо.
Какво показва това изследване?
Единственото четох,че при мъжете е показателно за потентност....

# 696
  • Мнения: 192
Здравейте,

някой взима ли Трибулус с хипофункция? Има ли противопоказания и как влияе?

# 697
  • Мнения: 1 517
Трибулус обикновено пият мъже за вдигане на либидото и самолета.😁 Аз знам толкова. Ако някой е ползвал, да каже, в т.ч и жена.

# 698
  • София
  • Мнения: 2 320
Трибулус обикновено пият мъже за вдигане на либидото и самолета.😁 Аз знам толкова. Ако някой е ползвал, да каже, в т.ч и жена.
Bongo, ще оспамя малко темата, но се сетих за този виц:
Влиза един мъж в аптеката (видимо “мека китка”) и пита аптекарката за Трибестан. Тя отвръща закачливо и му смигва: “О, някой май ще вдига самолета”.😉. А той: “А, не…аз само ще се повозя”. 😂

Последна редакция: сб, 04 дек 2021, 20:38 от Skiorche

# 699
  • Мнения: 2 420
Здравейте, най-накрая имам положителен тест за бременност.
Преди трансфера ТСХ ми бе 1.40  като редувах един ден 12.5 еутирокс, един ден 25 еутирокс.
След трансфера увеличих еутирокса два дни по 25 един ден 12.5.
Пуснах ТСХ заедно с ЧХГ -то и ТСХ излезе  TSH - 3.56  μIU/ml     0.3-4.5   ( изследвано на 30 ноември)
Сега приемам всеки ден еутирокс по 25 знам, че при промяна на дозата трябва да миене поне 40 дни  и да се изследва пак, но когато има бременност колко дни да изчакам за да видя дали ТСХ пада?

# 700
  • София
  • Мнения: 2 320
Не съм навътре в нещата, но ти честитя от все сърце хубавата новина! Лека и безпроблемна бременност и едно хубаво здраво бебче на финала! 🤗

# 701
  • Мнения: 391
Честито,Joy! Трябва задължително да се консултираш с ендокринолог и доколкото знам трябва всеки месец да се следи ТСХ. Много е важно,особено в началото на бременността. Недей да си самоконтролираш лекарствата и изследванията.

# 702
  • Мнения: 2 420
Благодаря Ви!
Знам, че ще ме нахокате за това което ще кажа, но някои потребители знаят мноооого повече от ендокринолозите, които съм обиколила във Варна... Sad
Докарва ли са ме до ТСХ 0.02.... и не обръщат внимание на Т3 ...Т4
Това което до сега са правили да ми вдигат и смъкват дозата еутирокс на тото...
До сега съм се следяла на 2-3 месеца според в какви процедури съм и всеки месец... и се научих сама да  поддържам ТСХ..... както писах не ми обръщат внимание, че Т3 и Т4 са близо до долна граница....

Скрит текст:
Назад в темата съм споделяла, че дори и оплакванията ми с прескачането на сърцето ми не са им притеснителни... щяла съм да свикна.

Знам, че първите месеци са много важни и затова искам да приемам адекватно количество хормон и да се следя разумно, но не знам на един месец не е ли много  в тази ситуация?

Та въпросът ми бе на 30-ти пуснах изследване и е високо.
При бременност след колко дни е редно да се направи контрола?
След месец ми се вижда много.

# 703
  • Мнения: 828
При бременност контролата е на  30 дни. Щом до сега сте взимали еутирокс, според мен просто трябва да се вдигне дозата на 50.
Честито и леко бременеене!

# 704
  • Мнения: 2 420
Гери75, багодаря!
Само да попитам дали прочетохте през какъв период и по колко вдигах?
Никога не съм била на доза 50 всеки ден.
До преди трансфера , ако приемах 25 всеки ден ТСХ стигаше 0.02.
Затова сега го пия 25 всеки ден.( за мен е висока доза)

На преден трансфер не ме бяха предупредили, че естрофема  дига ТСХ и също бях чукнала 4 ТСХ ,
За месец прием на еутирокс 25 всеки ден, ТСХ падна до 0.30

Общи условия

Активация на акаунт