Clostridioides difficile(Клостридиум )

  • 12 765
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте майки.Дъщеря ми има бактерия Clostridioides difficile(Клостридиум )за втори път.Има ли майки които са преживели това и как се справихте? Много сме притеснени след всичко, което изчетохме по нета! Благодаря ви предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 1 580
При клостридии в никакъв случай не давайте хапчета или билки за спиране на разстройство, бактерията трябва да излезе възможно най-бързо, нека детето да оие течности, за да не се обезводни. Доста е заразна и внимавайте всички вкъщи.

Направете консултация с гастроентеролог.
Бързо оздравяване ✌️

# 2
  • Мнения: 2
При клостридии в никакъв случай не давайте хапчета или билки за спиране на разстройство, бактерията трябва да излезе възможно най-бързо, нека детето да оие течности, за да не се обезводни. Доста е заразна и внимавайте всички вкъщи.

Направете консултация с гастроентеролог.
Бързо оздравяване ✌
Бяхме при детски гостроентерелог и пи Флагил първият път. Две седмици бяхме добре обаче сега сме пак със слуз в изпражненията. Диария няма засега. Познавате ли някой, който е прекарал такава инфекция? Благодаря Ви за отговора!

# 3
  • Мнения: 1 580
Свекърва ми и я изкара доста тежко. Не се плашете и заведете детето отново на специалист, нека пак му вземат микробиология.
А ако е само слуз е възможно да е реакция и от храна.

# 4
  • Мнения: 30
Правете и крем супа от моркови знам че е изключително полезна за случея.

# 5
  • Мнения: 286
Здравейте майки.Дъщеря ми има бактерия Clostridioides difficile(Клостридиум )за втори път.Има ли майки които са преживели това и как се справихте? Много сме притеснени след всичко, което изчетохме по нета! Благодаря ви предварително за отговорите!
Здравейте, как е детенцето? Надявам се да сте преборили инфекцията.
Колко голямо е детенцето, имам същия проблем, но с бебе и приемам всякакви съвети.

# 6
  • Мнения: 8 585
Цитат
Здравейте, как е детенцето? Надявам се да сте преборили инфекцията.
Колко голямо е детенцето, имам същия проблем, но с бебе и приемам всякакви съвети.
Имате л.с

# 7
  • Мнения: 78
Здравейте ,
Търся и моето дете има тази бактерия .В момента я лекуваме ,но търся още информация и съвети .

# 8
  • Мнения: 78
На 1.6 годинки е .Да правихме и се отделят токсини .В момента се лекуваме с Метронидазол 10 дни .Бяхме и в болница 6 дни .

# 9
  • Мнения: 286
На 1.6 годинки е .Да правихме и се отделят токсини .В момента се лекуваме с Метронидазол 10 дни .Бяхме и в болница 6 дни .
Ние сега ще правим този тест, само количествен сме правили. И съответно само с пробиотици засега е лечението. Моето е бебче на месец и половина. Бързо оздравяване желая на детенцето.

# 10
  • Мнения: 78
Благодаря и на вас ви пожелавам бързо оздравяване .🌹🌹🌹

# 11
  • Мнения: 8 585
На 1.6 годинки е .Да правихме и се отделят токсини .В момента се лекуваме с Метронидазол 10 дни .Бяхме и в болница 6 дни .
Тези неща се лекуват по специален протокол.
Много внимавайте с "леченията" и обосновките им.
НЕ давайте на децата пре/пробиотици, не се съгласявайте на чести антибиотици...

# 12
  • Мнения: 78
]Специално нашето лечение е съгласувано с двама доктори .Аз не желая да давам никакви лекарства на детето си.Ако вие имате по - добро решение моля споделете го .
Детето ми беше с много висока температура и страшна диария .

# 13
  • Мнения: 20
Здравейте! Ставаше въпрос за дъщеря ми в началото. Слава Богу сме добре обаче пихме още веднъж антибиотик Флагил. От време на време пак наблюдавам, че има слуз. Ние бяхме при детски гастроентеролог Янков и останахме много доволни. Ентерола много ни помагаше в нашия случай. Спряхме млякото и много малко млечни продукти, по- малко месо и сладки работи. Много е упорита и диетата също е важна. Надявам се, че детенцето Ви е по- добре!

# 14
  • Мнения: 78
Здравейте .Радвам се ,че при вас нещата са добре вече .И аз се свързах с д-р Янков и след антибиотика ще се видим и с него .И при нас има слуз все още ,обясниха ми че е от храната
На диета сме и ние и то доста строга ,защото исхожданията са ни нестабилни все още .
Бъдете здрави .

# 15
  • Мнения: 286
Здравейте .Радвам се ,че при вас нещата са добре вече .И аз се свързах с д-р Янков и след антибиотика ще се видим и с него .И при нас има слуз все още ,обясниха ми че е от храната
На диета сме и ние и то доста строга ,защото исхожданията са ни нестабилни все още .
Бъдете здрави .

Моето бебче е на кърма, аз млечните съм спряла, но какво друго са ви посъветвали да ограничите. Видях, че другата дама е  писала месо и сладки също. Вашите деца имат ли някаква непоносимост, защото моето като се роди не качваше, след това ограничих млечните и започна да качва, но после излезе този проблем и с Клостридиум. Мисълта ми е дали може да има малкия непоносимост например към белтъка на млякото или всичко е било заради Клостридиум.
Този д-р Янков от София ли е?

# 16
  • Мнения: 78
На дъщеря ми диетата се състои от ориз ,картофи ,моркови и препечен хляб .В момента е така заради силната диария.Тя е и с алергия към белтъка и попринцип млека и сирена не яде.Посаветвяха ме да пусна и изследване  за глутенова ентеропатия ,но още чакам резултатите.

# 17
  • Мнения: 8 585
Здравейте! Ставаше въпрос за дъщеря ми в началото. Слава Богу сме добре обаче пихме още веднъж антибиотик Флагил. От време на време пак наблюдавам, че има слуз. Ние бяхме при детски гастроентеролог Янков и останахме много доволни. Ентерола много ни помагаше в нашия случай. Спряхме млякото и много малко млечни продукти, по- малко месо и сладки работи. Много е упорита и диетата също е важна. Надявам се, че детенцето Ви е по- добре!
Даването на Ентерол и подобни, е една от най-важните причини за чревните проблеми при деца в Бг- вкл. и за масовата им чревна колонизация с Кандида. За сведение, за 27 г практика, не съм виждал нито една колонизация при деца с Клостридиум.
"Диетите" при чревни инфекции са направо "убийствени" и само спомагат да хронифицира една чревна инфекция и да се "влачи с месеци".
Мляко може да спрете, да, но "млечни" е без смисъл и няма никакъв практически ефект.
Що се отнася до Бг реалии, най-главната причина за масивен проблем с клостридиум са:

*  страшната, невероятната, злоупотреба с антибиотици при деца, като тук се включват и тези страшни антибиотици (например, "Цилоксан"), които без мярка, нужда, и с огромен "хъс" капете в нослетата при всяка детска хрема...
* абсурдните давания на Ентероли, пре/пробиотици- това са първобитни практики... те никога не са работели, освен само да предизвикват тежки проблеми. Пре/пробиотиците, които има в детските млека на прах са специални култури в микроскопични количества. А не илачите "бомби" по тип Ентероли и подобно. И тези добавки в АМ са лиофилизати най-вече от кисело мляко.
* особено опасно е даването на тези илачи (Ентерол, пре/пробиотици, ИмуноКид, разни хомеопатии, подсилващи, уж, "имунитета", осцилококцинуми, цинабсин-и, и останалото от този срамен списък) на бебета. Това е направо ужас...
* Моля да запомните- обикновените детски диарии се лекуват с електролити за пиене. И точка по въпроса! За никакви "диети" в тези случаи и реч не може да става- поддържането и запазването на нормалното хранене на детето, предотвратява по-нататъшното увреждане на чревната лигавица. Понеже поддържа микробната флора на червото, независимо от "атаката", интактна! "Диетата" води до тотално разрушаване на чревната лигавица, масивна инвазия на микроби през нея, и хронифициране на обикновената Ви диария с месеци...това особено важи при салмонела- всякакви "диети" хронифицират салмонелата на детето Ви-както, също, и даването на антибиотици при салмонела- те се дават само по специални клинични критерии. Пиенето на ампули Гентамицин от деца е срамно нещо да се пише даже.

Цитат
На дъщеря ми диетата се състои от ориз ,картофи ,моркови и препечен хляб .В момента е така заради силната диария.
Абсолютно правилната рецепта да хронифицирате диарията на детето и да се влачите така с месеци. Освен че после, въвеждането и възстановяването на нормалното и хранене ще трае още месеци, с неизбежните тежки диарии при всеки опит да въведете нормална храна.

Последна редакция: сб, 27 ное 2021, 13:57 от Birdie

# 18
  • Мнения: 78
Д-р Янков работи в Пловдив на ул ,,Радецки,,43.Тел.номер 0889582886

# 19
  • Мнения: 20
Здравейте! Ставаше въпрос за дъщеря ми в началото. Слава Богу сме добре обаче пихме още веднъж антибиотик Флагил. От време на време пак наблюдавам, че има слуз. Ние бяхме при детски гастроентеролог Янков и останахме много доволни. Ентерола много ни помагаше в нашия случай. Спряхме млякото и много малко млечни продукти, по- малко месо и сладки работи. Много е упорита и диетата също е важна. Надявам се, че детенцето Ви е по- добре!
Даването на Ентерол и подобни, е една от най-важните причини за чревните проблеми при деца в Бг- вкл. и за масовата им чревна колонизация с Кандида. За сведение, за 27 г практика, не съм виждал нито една колонизация при деца с Клостридиум.
"Диетите" при чревни инфекции са направо "убийствени" и само спомагат да хронифицира една чревна инфекция и да се "влачи с месеци".
Мляко може да спрете, да, но "млечни" е без смисъл и няма никакъв практически ефект.
Що се отнася до Бг реалии, най-главната причина за масивен проблем с клостридиум са:

*  страшната, невероятната, злоупотреба с антибиотици при деца, като тук се включват и тези страшни антибиотици (например, "Цилоксан"), които без мярка, нужда, и с огромен "хъс" капете в нослетата при всяка детска хрема...
* абсурдните давания на Ентероли, пре/пробиотици- това са първобитни практики... те никога не са работели, освен само да предизвикват тежки проблеми. Пре/пробиотиците, които има в детските млека на прах са специални култури в микроскопични количества. А не илачите "бомби" по тип Ентероли и подобно. И тези добавки в АМ са лиофилизати най-вече от кисело мляко.
* особено опасно е даването на тези илачи (Ентерол, пре/пробиотици, ИмуноКид, разни хомеопатии, подсилващи, уж, "имунитета", осцилококцинуми, цинабсин-и, и останалото от този срамен списък) на бебета. Това е направо ужас...
* Моля да запомните- обикновените детски диарии се лекуват с електролити за пиене. И точка по въпроса! За никакви "диети" в тези случаи и реч не може да става- поддържането и запазването на нормалното хранене на детето, предотвратява по-нататъшното увреждане на чревната лигавица. Понеже поддържа микробната флора на червото, независимо от "атаката", интактна! "Диетата" води до тотално разрушаване на чревната лигавица, масивна инвазия на микроби през нея, и хронифициране на обикновената Ви диария с месеци...това особено важи при салмонела- всякакви "диети" хронифицират салмонелата на детето Ви-както, също, и даването на антибиотици при салмонела- те се дават само по специални клинични критерии. Пиенето на ампули Гентамицин от деца е срамно нещо да се пише даже.

Цитат
На дъщеря ми диетата се състои от ориз ,картофи ,моркови и препечен хляб .В момента е така заради силната диария.
Абсолютно правилната рецепта да хронифицирате диарията на детето и да се влачите така с месеци. Освен че после, въвеждането и възстановяването на нормалното и хранене ще трае още месеци, с неизбежните тежки диарии при всеки опит да въведете нормална храна.
Здравейте! Прощавайте Вие лекарка ли сте? Аз няколко месеца давах на дъщеря ми ентерол по лекарска препоръка та сега доста се притесних като изчетох поста. Възможно ли е станало нещо с червата? Да и пусна ли някои изследвания та доста се притесних сега? Колкото до антибиотиците аз досега антибиотик съм и давала само 4 пъти и двата бяха за пикочна инфекция та при нас клостридиума не се появи след антибиотик! Възможно ли е да ме посъветвате как мога да разбера дали няма някакъв страничен ефект от ентерола? Благодаря Ви предварително!
Nikeli10: На нас Янков ни препоръча да ограничим малко и месото и сладките тъй като те са причинявали размножаване на тази бактерия. Сега месо и сладки и даваме без мляко, защото мислим че млякото ме и действа добре. Обаче от време на време. Пак има слуз в изпражненията. Не знам дали е от даването на ентерола, тъй като се притесних от последния пост! Той първия път ни изписа антибиотик и втория път ни препоръча само диета и пробиотици. Ние обаче живеем в чужбина и тук за втори път ни изписаха антибиотик. Не знам при диария щом диетата помага не е ли по- добре да се прави както и да се дават антибиотици, тъй като бактерията също уврежда червата!

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 00:33 от Shengyul

# 20
  • Мнения: 8 585
@ Shengyul

Няма вреда за толкова кратко даване, но просто, забравете за тези неща- Ентероли, пре/пробиотици, хомеопатия-тези неща, просто не работят, не се дават изобщо.

Ако живеете в чужбина, моля да повторите посявките в добра лаборатория и да изследвате успоредно и ентеротоксините.
Може да се окаже, че нито имате клостридиум, нито ентеротоксините са налични...

Цитат
Пак има слуз в изпражненията.
Възможно е, но, колкото продължавате с "диетите", толкова риска да имате дълготраен проблем е по-голям.
НЕ СЕ правят при деца диети с цел "лечение на диарията" само става по-лошо от тези "диети".

Цитат
Колкото до антибиотиците аз досега антибиотик съм и давала само 4 пъти и двата бяха за пикочна инфекция та при нас клостридиума не се появи след антибиотик!
Едно даване е достатъчно-моля да отбележите, че навиците в Бг, да се капят силни антибиотици в нослетата (например, "Цилоксан"), е равносилно на орален прием. Същото важи и за абсолютно шизофреничната употреба в Бг на Пулмикорт за "течни инхалации"... при кашлица от хрема.

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 01:17 от Birdie

# 21
  • Мнения: 78
Бихте ли обяснили каква е вредата от про и пребиотиците тъй като за пръв път чувам ,че са вредни и аз също се притесних .

# 22
  • Мнения: 8 585
Бихте ли обяснили каква е вредата от про и пребиотиците тъй като за пръв път чувам ,че са вредни и аз също се притесних .
* Предизвикват микробен дисбаланс и развитие на нежелана микробна флора (кандида, особено кандида глабрата и, вероятно, и клостридиум). Широкото и безразборно даване на тези пре/пробиотици е една от най-важните причини за това, че в Бг деца толкова често се изолират гъбички и разни други опасни ентеропатогени. И за това, че диариите в Бг при деца протичат толкова "затегнато" (тук роля играят и шизофреничните "диети", които се предписват за щяло и нещяло- и особено при диарии- "диети" при детски диарии не се правят- хронифицират диарията)
* никога не е имало солидни научни данни, че работят, полезни са или с нещо променят нещо. Имаше преди години изолирани изследвания, че помагат при диария, но това не получи широко одобрение.
* даването им на бебета е абсурдно, първобитно и срамно като практики,
* даването на хомеопатии на деца, е първобитно, срамно, и унизително (като ниво на педиатричната помощ),
* да, може АМ да съдържат подобни субстанции, но това са лиофилизати на кисело мляко, и/или специални клинично контролирани неща. А не "Ентерол" бомбите.

Основен принцип в Педиатрията- на деца не се изписват медикаменти, освен 1 до 2 медикамента, и то при крайна нужда.
Чревната флора е деликатен баланс, и индивидуална. Тя се поддържа от нормалното хранене. Нищо друго не е нужно.

@Shengyul

Световните протоколи изискват, освен посявка и изследване на ентеротоксини.
Моля, вземете това и го изчетете внимателно:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6478365/

"An Updated Review of Clostridium difficile Treatment in Pediatrics".

и това:

https://www.childrens.health.qld.gov.au/wp-content/uploads/PDF/a … s/guide-01058.pdf
"Paediatric Clostridium (Clostridioides) Difficile Infection-Treatment Guidelines "

Моля да игнорирате темата за "пробиотиците"... няма реални доказателства, че това изобщо работи... и си остава чиста статистика.

Пишете на л.с. ако имате нужда.

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 15:38 от Birdie

# 23
  • Мнения: 78
И аз благодаря за информацията ,много е полезна .При нас протече много обострено като диарията беше с кръв и слуз ,което наложи антибиотично лечение първо в болница след това с въпросния Метронидазол.Колкото до диетите вярвам ,че на никоя майка както и на мен не и е приятно детето и да гладува .За съжаление такава е практиката тук и всички лекари така процедират.На моето дете е изписан единствено пробиотик Линекс и нищо друго. В болницата не са и давали нито пробиотик нито нещо от сорта на това .Факт е обаче ,че масово се пият пробиотици за щяло и нещяло .Дано децата се оправят бързо .Поздрави

# 24
  • Мнения: 2
Как са децата ви след доказана бактерия Клостридиум дифициле ( Clostridium difficile).? Гледам, че темите са по стари - ит август, от ноември миналата година. Тъй като в момента и ние се борим с нея. Моето дете на 5 г. я има. Излекува ли ви трайно д-р Янков от Пловдив?

# 25
  • Мнения: 78
Здравейте ,и аз ще бъда благодарна ако някоя майка се включи .При нас бактерията се върна отново.

# 26
  • Мнения: 8 585
Здравейте ,и аз ще бъда благодарна ако някоя майка се включи .При нас бактерията се върна отново.
Ще са нужни алтернативни медикаменти... но все пак, нямам никакви подробности, за да мога да кажа нещо още по-определено и по-конкретно.

# 27
  • Мнения: 29
Бихте ли писали колко пъти на ден са изхожданията и воднисти ли са,има ли слуз и моля,ако някой е запознат нека пише какво представлява гной в изпражненията?

# 28
  • Мнения: 78
Бихте ли писали колко пъти на ден са изхожданията и воднисти ли са,има ли слуз и моля,ако някой е запознат нека пише какво представлява гной в изпражненията?
При нас бяха над 10 изхожданията със зловонна миризма ,имаше кръв и слуз .Гной е нямала дъщеря ми.

# 29
  • Мнения: 20
Здравейте! Нашето дете е по- добре. Има само доста меки изпражнения от известно време. Надявам се да е нещо временно.

# 30
  • Мнения: 5
Здравейте, може ли да ми кажете по колко хапчета на ден Flagyl/Флажил изписаха на децата Ви и колко кг. са? При консултация с друг лекар ми каза, че предписаната ни доза е малка. ( 2х1 на ден 32 кг. е детето на 7 г.)

# 31
  • Мнения: 3
Здравейте, виждам мами с дечица прекарали клостридиум. Как са? Ние сме след две посещения в болници, излезнахме преди седмица. Имаше лечение с метронидазол, което продължихме с флажил през устата. Все още е положителна пробата. Детето е на диета от 1 месец и ми казаха бавно да разширявам, но ми е притеснено и ми се иска да чуя какво се случва с вашите дечица?

# 32
  • Мнения: 78
Моето дете се пооправи но все още има слуз понякога.Ние правим контролни проби и показва ,че я има но няма токсини .Съвета на доктора беше след като няма токсин и детето няма диария да се приема само пробиотик ,който да поддържа чревната флора.Голям е ужас тая бактерия но не се тревожете всичко ще е наред.Аз захраних бързо  ,но ограничавах млечните продукти колкото мога.

# 33
  • Мнения: 2
Здравейте, виждам мами с дечица прекарали клостридиум. Как са? Ние сме след две посещения в болници, излезнахме преди седмица. Имаше лечение с метронидазол, което продължихме с флажил през устата. Все още е положителна пробата. Детето е на диета от 1 месец и ми казаха бавно да разширявам, но ми е притеснено и ми се иска да чуя какво се случва с вашите дечица?
Упорита е бактерията за съжаление. Моето дете е добре, но стоеше дълго време с положителни токсини, но без оплаквания (болки в корем или диария). В този случай докторите препоръчват да се не се прави нищо, освен прием на пробиотици дълго време и с повишено внимание какво яде. Моето дете беше 3 месеца на диета като захранвах много леко и внимателно. Избягвайте захар и шоколади, газообразуващи храни, без много мазнини и пържено и никакви натурални сокове, зрънчо и чипс. Желая ви успех!

# 34
  • Мнения: 3
А как захранихте? Аз все още захранвам.. от 2ри юни е на диета, след два курса антибиотик вече няма диария.. има слуз, но по препоръка на докторката започнах бавно да захранвам.. Давам пробиотик всеки ден.. дано се оправи.. Няма оплаквания, но аз съм много притеснена

# 35
  • Мнения: 8 585
А как захранихте? Аз все още захранвам.. от 2ри юни е на диета, след два курса антибиотик вече няма диария.. има слуз, но по препоръка на докторката започнах бавно да захранвам.. Давам пробиотик всеки ден.. дано се оправи.. Няма оплаквания, но аз съм много притеснена
Нормалното му хранене е най-важният елемент за да се възстанови бързо.
За никакви "диети" и реч не може да става тук.

# 36
  • Мнения: 271
Не съм съгласна с вас - "сладкото" храни бактериите! Захарта трябва да се ограничи! Даже и плодовете за някакъв период от време - поне 10 дни! Освен това хомеопатичното лекарство Mercurius Corrosivus може да помогне /разбира се- след консултация с хомеопат/

# 37
  • Мнения: 464
Birdie, написаното от Вас звучи логично, но какво да правим ние, които сме далеч от лекарската професия. В Бг протоколът е такъв и лекарите лекуват по този начин. Да откажа лечение или да не водя детето на преглед не ми звучи логично.  Не се заяждам и не споря, а търся практическо решение на проблема. Дайте моля, ако имате имена на лекари, които според Вас биха лекували адекватно.

# 38
  • Мнения: 78
Инфекционист ,гастроентеролог при тези лекари я водя дъщеря ми .За хомеопатията горе са споменали ,за нея незнам тя може би може да потуши симптомите но няма да излекува бактерията .Нещо ,което никъде не прочетох и трябва да се има в предвид ,че клостридиум е част от чревната флора и не е задължително да се лекува ,зависи дали има симптоматика и в какво количество е .Пробиотици Ентерол ,Омнибиотик 10 .

# 39
  • Мнения: 3
Здравейте. Как се излекуваха вашите дечица от тази бактерия. И каква диета са спазвали. Аз съм в клостридии от 1 месец. Отново съм на ванкомицин. И спазвам диета. Благодаря ви!

# 40
  • Мнения: 3
Здравейте. Как се излекуваха вашите дечица от тази бактерия. И каква диета са спазвали. Аз съм в клостридии от 1 месец. Отново съм на ванкомицин. И спазвам диета. Благодаря ви!

Диетата беше само картофи, ориз, моркови и твърда пшеница. Много бавно захранихме с лека храна. Беше на диета повече от 4 месеца. Вече яде всичко, но сега пък направи ангина, която лекуваме с антибиотик и отново е с разтройство и на диета.
Пи няколко антибиотика последователно, от юни до септември продължи по-сериозната диета, направихме тестове и се оказа, че е изчистена. Успех, стискам палци. Ужасна бактерия 😓

# 41
  • Мнения: 213
Здравейте, искам да ви попитам симтоматиката задължително ли включва диария при наличие на тази бактерия?
Синът ми е на 8 г и е с болки в корема, болките са не постоянни, като спазми са, главно след като хапне и не всеки ден.
Детски гастро назначи това изследване + още две и днес ги пуснахме. Доста се притесних четейки за тази бактерия и докато чакаме резултатите се допитвам до вас.
АБ пи през декември заради скарлатина. Оплакванията му са от края на април.

# 42
  • Мнения: 271
Здравейте, без да съм специалист - мисля, че не е клостридиум, защото той се отключва веднага след приема на АБ. Освен това не е необходимо да се притеснявате предварително. Даже и да е - ще му назначат точен АБ и ще мине. Аз пих АБ, хомеопатия, за кратко ограничих сладкото, но мина! Важно е да се повиши имунитета, за да може организма сам да контролира количеството клостридиум, което си живее нормално в червата ни. Аз изпих едно шишенце Цитросепт и ми подейства добре /по препоръка на лекар/. Желая  бързо възстановяване на момченцето ви!

# 43
  • Мнения: 213
Здравейте, без да съм специалист - мисля, че не е клостридиум, защото той се отключва веднага след приема на АБ. Освен това не е необходимо да се притеснявате предварително. Даже и да е - ще му назначат точен АБ и ще мине. Аз пих АБ, хомеопатия, за кратко ограничих сладкото, но мина! Важно е да се повиши имунитета, за да може организма сам да контролира количеството клостридиум, което си живее нормално в червата ни. Аз изпих едно шишенце Цитросепт и ми подейства добре /по препоръка на лекар/. Желая  бързо възстановяване на момченцето ви!
Благодаря Ви от сърце.
Резултатите излязоха и не е това наистина. За сега няма причина за болката. Според докторката да продължим с диетата и ще отмине.
Желая здраве и за Вас. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 271
Дъщеря ми имаше странни болки в корема като беше в 6-7 клас... Оказа се, че е на нервна почва - много притеснения в училище... Не помня точно с какво, но се оправи с хомеопатия... Желая ви успех!

# 45
  • Мнения: 1
:stuck_out_tongue_winking_eye:zde
As pisa na latinski nadavm se da razberete poneje imam problem s telefona
Na 31 godina sam i ya imam tazi infekciya pocna s sluz i krif  kurgane v cervata spazmi
Priyehame v bolnica v varna i tam se okaza ce e infekciya klustridum pocnah leceniye s vankomicin flajil i probiyotik enterol imbiyotik sisto slet iskaraniyat kurs malko se po opravih slet izvesno vreme pak se poyavi krif i gnoyi no isledvaniyata byaha otricatelni no vipreki tova pak e naznaceno za 10 dni vanko micin i diyeta s varen uriz kartofi i meso uporita e infekciyata
Nadavm se dasam se sparvila s pisaneto badete zdravi

# 46
  • Мнения: 18
Здравейте!
Моля за съвет от мами, на които бебечетата са имали Клостридиум токсин А.
От седмица давам пробиотик Вая, по препоръка на др Янков [само по телефона]. Бебчо е на 6м, скоро започваме захранване. Каза ми да не се тревожа и че мога да започна и да си го кърмя пак на 3 часа. Имаше доста кръв в акото, сега е само слуз и тук там някоя нишка кръв. В понеделник отново ще пусна изследване. Колко време е отнело възстановяването на чревната флора при вашите дечица? Някакви препоръки? Гастрото каза, ако нещо много ме притеснява да се свържа т него, но слузта значи ли че е започнал да се чисти организма? Ще ми се да събера повече мнения преди отново да му звъня. Благодаря ви

Общи условия

Активация на акаунт