Clostridioides difficile(Клостридиум )

  • 12 683
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте майки.Дъщеря ми има бактерия Clostridioides difficile(Клостридиум )за втори път.Има ли майки които са преживели това и как се справихте? Много сме притеснени след всичко, което изчетохме по нета! Благодаря ви предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 1 570
При клостридии в никакъв случай не давайте хапчета или билки за спиране на разстройство, бактерията трябва да излезе възможно най-бързо, нека детето да оие течности, за да не се обезводни. Доста е заразна и внимавайте всички вкъщи.

Направете консултация с гастроентеролог.
Бързо оздравяване ✌️

# 2
  • Мнения: 2
При клостридии в никакъв случай не давайте хапчета или билки за спиране на разстройство, бактерията трябва да излезе възможно най-бързо, нека детето да оие течности, за да не се обезводни. Доста е заразна и внимавайте всички вкъщи.

Направете консултация с гастроентеролог.
Бързо оздравяване ✌
Бяхме при детски гостроентерелог и пи Флагил първият път. Две седмици бяхме добре обаче сега сме пак със слуз в изпражненията. Диария няма засега. Познавате ли някой, който е прекарал такава инфекция? Благодаря Ви за отговора!

# 3
  • Мнения: 1 570
Свекърва ми и я изкара доста тежко. Не се плашете и заведете детето отново на специалист, нека пак му вземат микробиология.
А ако е само слуз е възможно да е реакция и от храна.

# 4
  • Мнения: 30
Правете и крем супа от моркови знам че е изключително полезна за случея.

# 5
  • Мнения: 286
Здравейте майки.Дъщеря ми има бактерия Clostridioides difficile(Клостридиум )за втори път.Има ли майки които са преживели това и как се справихте? Много сме притеснени след всичко, което изчетохме по нета! Благодаря ви предварително за отговорите!
Здравейте, как е детенцето? Надявам се да сте преборили инфекцията.
Колко голямо е детенцето, имам същия проблем, но с бебе и приемам всякакви съвети.

# 6
  • Мнения: 8 585
Цитат
Здравейте, как е детенцето? Надявам се да сте преборили инфекцията.
Колко голямо е детенцето, имам същия проблем, но с бебе и приемам всякакви съвети.
Имате л.с

# 7
  • Мнения: 78
Здравейте ,
Търся и моето дете има тази бактерия .В момента я лекуваме ,но търся още информация и съвети .

# 8
  • Мнения: 78
На 1.6 годинки е .Да правихме и се отделят токсини .В момента се лекуваме с Метронидазол 10 дни .Бяхме и в болница 6 дни .

# 9
  • Мнения: 286
На 1.6 годинки е .Да правихме и се отделят токсини .В момента се лекуваме с Метронидазол 10 дни .Бяхме и в болница 6 дни .
Ние сега ще правим този тест, само количествен сме правили. И съответно само с пробиотици засега е лечението. Моето е бебче на месец и половина. Бързо оздравяване желая на детенцето.

# 10
  • Мнения: 78
Благодаря и на вас ви пожелавам бързо оздравяване .🌹🌹🌹

# 11
  • Мнения: 8 585
На 1.6 годинки е .Да правихме и се отделят токсини .В момента се лекуваме с Метронидазол 10 дни .Бяхме и в болница 6 дни .
Тези неща се лекуват по специален протокол.
Много внимавайте с "леченията" и обосновките им.
НЕ давайте на децата пре/пробиотици, не се съгласявайте на чести антибиотици...

# 12
  • Мнения: 78
]Специално нашето лечение е съгласувано с двама доктори .Аз не желая да давам никакви лекарства на детето си.Ако вие имате по - добро решение моля споделете го .
Детето ми беше с много висока температура и страшна диария .

# 13
  • Мнения: 20
Здравейте! Ставаше въпрос за дъщеря ми в началото. Слава Богу сме добре обаче пихме още веднъж антибиотик Флагил. От време на време пак наблюдавам, че има слуз. Ние бяхме при детски гастроентеролог Янков и останахме много доволни. Ентерола много ни помагаше в нашия случай. Спряхме млякото и много малко млечни продукти, по- малко месо и сладки работи. Много е упорита и диетата също е важна. Надявам се, че детенцето Ви е по- добре!

# 14
  • Мнения: 78
Здравейте .Радвам се ,че при вас нещата са добре вече .И аз се свързах с д-р Янков и след антибиотика ще се видим и с него .И при нас има слуз все още ,обясниха ми че е от храната
На диета сме и ние и то доста строга ,защото исхожданията са ни нестабилни все още .
Бъдете здрави .

Общи условия

Активация на акаунт