заведох го с кашлица на ясла

  • 3 877
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
... и ако всички си седим с болните деца в къщи, тези болни деца какво ще ядат?



По-добре 3 дена да карат на вода, отколкото 10 дена на антибиотик  Stop

# 16
  • Мнения: 17 407
strelche, тя поне си е спряла детето. Аз пък не одобрявам да се водят болни деца( не с остатъчна кашлица), даже се учудвам, че при вас не се допускат...

Учителките твърдят, че не се допускат - друг е въпросът дали това се спазва наистина Thinking
Освен да се надявам да се спазва правилникът, друго не ми остава Confused

Аз лично не вярвам... НАшата сестра твърди, че можела да различи кашлица от кашлица, не пускали болни деца, имали предупреждение от ХЕИ- дрън-дрън. Точно от такива, дето "не се допускат" се заразяват децата ни. БЪрзо оздравяване на болните! Hug

# 17
  • Мнения: 4 473
няма как всички деца в групата да са здрави- сезонът е такъв! и ако всички си седим с болните деца в къщи, тези болни деца какво ще ядат?


Ако ти си водиш детето болно на ясла/градина - няма как, да. Няма да се сдържа и да не призная, че ме обхваща ярост и не отговарям да поведението си, ако пред очите ми видя родител да оставя болното си дете в детското заведение. Да пази Господ от такава ситуация. Писала съм го и преди, ще го напиша пак - от безобидни сополки и хрема, дъщеря ми се разболя така, че на 4-тия ден влезе в болница с бронхопневмония. Какъв кошмар преживяхме и аз и детето ми не искам да се сещам, предполагам разбирате защо.
 boomerang, нищо лично, тук само си говорим. Друг е въпросът, ако стане лично как ще реагирам.

# 18
  • Мнения: 603
Щом е остатъчна кашлица и Джи Пито ви е преценило, че може да ви даде бележка, няма причина да се притесняваш за зарази.
Единствената причина да го задържиш още в къщи би била: повече време за напълно възстановяване. Но може в случая да не е необходимо /ако не е пил антибиотици/

# 19
  • Мнения: 3 537
А непременно ли искат бележка от личен лекар,че детето е здраво?Аз примерно я спирам ако има хрема и леко червено гърло,но не я водя на лекар всеки път,а с чайчета,физиологичен разтвор и др. я лекувам в къщи.Но сега заради бележка се налага да бягаме всеки път до личната. newsm78

# 20
  • Мнения: 17 407
А как оправдаваш отсъствието на детето? ПРи нас искат бележка, ако е отсъствало повече от 2 дни, освен ако не е по семейни причини.

# 21
  • Мнения: 1 753
И аз постъпих така днес  Embarassed Ани ми кашля от 1 месец. Оставих я две седмици в къщи уж да й мине, ами не мина. Намаля значително, но все още си покашля. Реших да я пусна днес, пък ще видим. И мен ме е страх разбира се, от нещо по-сериозно, но ако карам в този дух не знам за какво въобще съм я записала на ясли...  Confused Та така... не се тормози - ако детето е в добра кондиция, няма температура и лекарката ви е казала ОК - пускай го! И си го наблюдавай - ако кашлицата се засили пак го спри... Така ще я караме зимата...  Sad

# 22
  • Мнения: 6 461
рискувам да бъда нападната,но нека обясня
мъника беше болен миналата седмица,още от сряда е със сополи и кашля.Водих го на лекар пи лекарства,състоянието му значително се подобри(като през това време сме си били вкъщи-общо 4 дни) и днес го заведох на ясла,но все още когато плаче се закашля.Вчера сополи не съм бърсала,няма,а е кашлял точно два пъти.Реших че вече е здрав и само трябва днес, утре да преборим остатъчната кашлица
Кажете ми правилно ли постъпих като го заведох или трябваше да го оставя вкъщи до пълното му оздравяване?
Да се надяваме че детенцето няма да накачи нов вирус,защото сега е предразположено ,тъй като е в процес на оздравяване.Все пак майката си го е лекувала в къщи.
    Аз например докато оправях детенцето ми до шкафчето му в детската градина ,виждам и чувам една майка да обяснява на госпожата в колко часа трябвало да даде АБ на детето и както и сиропа.Е ВЕЧЕ ТОВА НА КАКВО ПРИЛИЧА.     

# 23
  • Мнения: 3 537
А как оправдаваш отсъствието на детето? ПРи нас искат бележка, ако е отсъствало повече от 2 дни, освен ако не е по семейни причини.
Ами ние от скоро сме на ясла и до сега все нося бележка.Затова питам дали задължително искат такава,защото ако е леко настинала си я лекувам в къщи с чайчета и не ми се реди на опашка при личната,само за една бележка. Confused
Но мога да кажа в яслата че отсъства по семейни причини,нали? Blush

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Точно сега се чудя кога да  я пускам пак на ясла, в четвъртък като я вземах ми казаха, че много кашляла  и не могла да спи, и да я заведа на лекар. Заведох я изписа два сиропа и антибиотик. Антибиотика реших да не го давам,  само сиропите, вечерта  и след това си спа спокойно. Кашля, но много малко, играе си, на разходка я водихме събота и неделя в гората. Сега направо незнам кога да я пусна пак на ясла, госпожите ли преувеличиха, че е кашляла много  незнам. На двора не ги извеждат и според мен това влошава нещата.

# 25
  • Мнения: 17 407
А как оправдаваш отсъствието на детето? ПРи нас искат бележка, ако е отсъствало повече от 2 дни, освен ако не е по семейни причини.
Ами ние от скоро сме на ясла и до сега все нося бележка.Затова питам дали задължително искат такава,защото ако е леко настинала си я лекувам в къщи с чайчета и не ми се реди на опашка при личната,само за една бележка. Confused
Но мога да кажа в яслата че отсъства по семейни причини,нали? Blush


МОжеш, попълва се формуляр(поне при нас е така).

# 26
  • Мнения: 3 537
А как оправдаваш отсъствието на детето? ПРи нас искат бележка, ако е отсъствало повече от 2 дни, освен ако не е по семейни причини.
Ами ние от скоро сме на ясла и до сега все нося бележка.Затова питам дали задължително искат такава,защото ако е леко настинала си я лекувам в къщи с чайчета и не ми се реди на опашка при личната,само за една бележка. Confused
Но мога да кажа в яслата че отсъства по семейни причини,нали? Blush


МОжеш, попълва се формуляр(поне при нас е така).
Каква е тази сложна процедура? ooooh!Когато каката ходеше на градина само им казвах че ще отсъства един,два или повече дни и това беше.даже бележки от лекар не ни искаха,а сега! Close

Последна редакция: пн, 23 окт 2006, 20:53 от krasi 76

Общи условия

Активация на акаунт