Взаимоотношения "бивши"

  • 8 283
  • 206
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15 158
Мъжът те крие за да не дразни бившата си жена.
Това за мен е квинтесенцията в цялата история. Аз не бих губила и една минута от времето си с този мъж.
+1

Дани, не е проблемът, че е чехльо и смотан, или с нея бил цели 15 години, пък с теб само 1. Този човек намира оправдания да не се заяви като твоя половинка. А това, дето го писа, не помня точните думи - вие не живеете заедно. Вие си гостувате със секс.
А, още нещо - според мене бившата нищо не се мъчи да прави. Просто твоят любовник е льохман. Ако не те криеше, на теб нямаше да ти прави впечатление, че бившата му качвала снимки и прочее. Ти виждаш , че отношението към теб е различно и това те дразни, но грешно си насочваш дразненето.

На твое място може би, ако съм в добро настроение, ще поставя ребром въпроса имаме ли връзка и тази връзка има ли бъдеще. Без да питам за бивши. Мен ме вълнува сега кво правим и утре кво правим, не вчера той кво е правил с друга. Така както описваш ситуацията, ти си точно rebound - заместител на провалената стара връзка - и като заместител нямаш абсолютно никакви перспективи.

# 46
  • Мнения: 6 184
Не, ние с нея се познаваме от преди това и си имаме фейсбуците покрай децата.
Ахаа, ясно. Няма да се разберете с тази. Тя ти прави напук, пък той те крие знаейки обстоятелствата, че да не ѝ причатка утре да не му даде децата. Омешали сте се добре.

# 47
  • София
  • Мнения: 19 418
Не живеем заедно защото в неговия апартамент ще ни е тясно, а аз съм под наем. Обсъждали сме го, но в действителност не се делим-или спим в тях, или в нас. Непрекъснато сме заедно.
Децата са два дни при него, два дни при нея-така са се разбрали. Там не се бъркам.
Значи е време да започнете да се делите, щом поведението му или неговите деца те притесняват.
Ако се приберат и не искат да контактуват с теб - трите ставате и си заминавате в твоето жилище, където никой няма да ти прави физиономии. Ей така - ставаш и казваш: Ние тръгваме, щом не сме желани.
Да спре с глупостите как не иска да прави демонстрации с теб, след като децата през 2 дни са у майка си и й снасят кой какво и кога прави. Махни я от приятели и ограничи профила си.
Не ходи на пръсти около него, да се старае и той, с тази разлика, която имате.
Ако си устойчива психически, иронизирай всеки подобен случай. Например - посъветвай го до 19-та им година да няма сериозна връзка, за да не дразни мама. Не оставай при него по същата причина, той да идва у вас, когато децата ги няма. Може и по-тежка артилерия да се ползва, примерно да се подметне нещо на настоящият й мъж. Stuck Out Tongue

Последна редакция: ср, 18 авг 2021, 19:31 от Cuckoo

# 48
  • Сф
  • Мнения: 10 764
За пръв път чувам деца да се местят през два дни от единия в другия. И как ще почне той нов живот с някоя? Не го виждам.Та той не е приключил със стария.Той неговите хубаво си ги гледа,. ама не виждам твоите къде се вписват.
Страшна лудница без никаква яснота за бъдеще.Щом си и под наем мила, какво да ти кажа, мъж който държи на жена, ще я носи на ръце,ще подсигури да сте заедно. Не е първия с деца и неуспешен брак, в случая ги ползва за оправдание.Нвма смисъл да се фиксираш каква е жена му, той не е читав.

# 49
  • Мнения: 18 385
Кажи му, че те дразни да говорите за нея и направо го помоли тази тема да отпадне. На мен също човекът ми се струва мекушав, но ти си си го харесала, може би все пак има шанс да се наместят нещата.
Когато имаш общи деца с някого, наистина не е добре да го дразниш, че да не ти прави проблеми с децата, но това не значи да позволиш на бившия/ бившата да ти се качи на главата.
Мисля, че трябва да говориш с твоя човек и да си отстояваш правата. По-категорично.

# 50
  • Сф
  • Мнения: 10 764
Защо тя да го ръчка и поставя условия? Насила едва ли не? Той да не е бебе? Жена и ново семейство ли иска или ще си седи детегледачка на бившата? Моля ви, има и втори бракове и бивши и деца и пак се случват нещата без някой да е ощетен ,  така че .. тук тя не е изобщо на първи план и да се гради нещо, досега да се е случило. Иначе няма лошо..всеки за себе си и сексче , него явно го устройва, но като стигнем до ангажименти и възпитание и сигурност  на тия деца..къде отиваме.никъде.

# 51
  • Мнения: 18 385
Ем... да знае, че е направила необходимото, за да се получат нещата един вид. Ако не стане... здраве да е.

# 52
  • Мнения: 15 158
Защо тя да го ръчка и поставя условия? Насила едва ли не? Той да не е бебе?
Понякога човек не се усеща. Рядко се случва, де, но се случва. Особено ако околните гледат да му пазят чувствата, да не го натоварват, да не излязат скандалджии някакви и пр. Останах със смътното впечатление, че авторката в голяма степен си премълчава - това не е ок, дава му сигнал, че ситуацията я устройва, докато на жената всъщност тази ситуация ù е некомфортна.
А и тя няма да му поставя условия, а ще му представи изискванията си. Като не покрие изискванията - сбогуват се и всеки си поема по пътя, а не да хвъркат два дни тука, два дни там.
За хвъркането ми е интересно не им ли е некомфортно от чисто организационна гледна точка, все пак са възрастни хора, работещи, с деца ... Аз бих отсвирила такъв кандидат след месец, айде два, а те вече година така карат.

# 53
  • Мнения: 20 307
Не контактувам с бивши. Затварям шумно и бързо вратата след себе си.
Ако не те устройва комуникацията, казваш го.

# 54
  • София
  • Мнения: 13 019
Авторке, малко чехльо ми се струва твоят. Напълно разбираеми са твоите желания, но 15 години не са лесни за изтриване - спомени, навици, чувства, две деца. Отделянето е трудно, дори когато е правилно. Помисли си, какво имаш да губиш, ако опиташ. Ако си заслужава, пробвай. Но не със дребни номерца, а като му покажеш един различен живот. Ако няма капацитета да го оцени, или топките да го пази, този мъж не си заслужава. Но за да разбереш всичко това, трябва да пробваш.

# 55
  • Мнения: 738
От къде накъде ще я оставиш тая да ви разбие връзката?! След като се държи уникално с теб и с твоите деца, се бори да я разкараш с нейните провокации. Измисли начини, например да поискаш приятелство във Фейсбук на новия й мъж. На такава повярвала си нагла жена- съответен отпор. Интригите на бившите жени при поява на нова жена на бившия им, показва колко много си е позволявала и в брака им.
Не смятам, че приятелят ти е чехльо. Мъжете не са способни да надвият, а често и да доловят, дълбоко вкоренената интригантска и манипулативна природа на жените.
Когато ти е разказвал спомените си на почивката, просто го прекъсваш и му казваш, че не желаеш да говорите за бивши. С твърдост и го повтаряш всеки път, когато го забрави.

# 56
  • Мнения: 12 922
По принцип аз фейсбук драмите не ги разбирам. Да си публикува кой каквото иска. Те са разведени, така са избрали. Тя си има друг, той друга. По кой начин тя ще си го върне, този мъж? Едва ли го иска.
На твое място не бих се притеснявала. Не знам дали правилно те разбрах, но той не че иска изобщо да те крие, а само не публикува ваши снимки във фейсбук? Ти познаваш ли негови близки приятели, неговите родители, вие като двойка излизате ли?

Но се замислих сериозно за тези деца - ученици. Двете на мъжа ти са два дена тук - два там. Твоите и тях ги местиш да спят ту при него, ту  у вас. Защо го правите? Дали няма някакъв по-приемлив начин, хайде неговите не ги мислим, но твоите деца да си имат постоянен дом?

# 57
  • Мнения: 1 314
Цялата история, а и съветите после звучат все едно става въпрос за война с награден фонд - мъж и противник - друга жена. Искаш да застане като Мъж, а ти самата имаш нагласата да го отвоюваш от другата или да го оставиш, ако клони към "победа" от нейна страна. Убедена ли си, че знаеш какъв точно тип мъж искаш до себе си и как се постига това с мислене и поведение от твоя страна? Мисля, че това първо трябва да разбереш за себе си. После ще знаеш и как да постъпиш.

# 58
  • Мнения: 2 511
Еййй, много бързо се отказа. Да, бившата е интригантка, но защо веднага реши, че този мъж не става вече ? До сега ти е показал, че иска да се адаптира към теб и общата ситуация. Бившата, в момента е като кучето върху сено- не го яде, но и не до дава. Защо и двамата ще й правите кеф ? Мразя я тази дума по отношение на връзките, но в конкретния случай, мисля, че трябва да се преборите за връзката си.

# 59
  • Мнения: 14
Честно казано ама хич не ми се занимава с бившата. Това ще бъде кошмар и нищо хубаво няма да излезе, а и не бих прибегнала до нейните номерца. Искам мъжа сам да иска да е с мен, а не едва ли не да се боря за него.
Да, до сега си мълчах, защото виждах, че този човек е наранен и имаше нужда от време, а и цялата ситуация с четири деца си беше доста стресова.
Това че децата са два дни при нея и два при него си е тяхно решение аз там не мога да се бъркам. Това си беше заварено положение.
През повечето време те са в къщи. Самите му деца не искат да ходят нито в тях, нито при майка си. Директно си казват, че искат да са при нас и се забавляваме страшно много всички.
Да може би сте прави, че този човек е изключително нерешителен, не знам причината, може би страх....
Не ме крие от приятелите си и роднините си, излизаме само двамата много рядко. Може би и за това бях толкова разочарована от чаканата почивка.
Но сте прави, че без директен въпрос няма как да стане.

Общи условия

Активация на акаунт