Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 10

  • 75 834
  • 768
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 144
Как организирате бижута като пръстени, синджирчета с висулка, обеци? Има ли начин да са подредени хем компактно, хем да не се заплитат (особено тънките синджирчета)?🤔 А часовниците за ръка?
Моите бижута са в кутия за бижута, дървена, купена за без пари от магазин за арт материали(във Варна, Слънчоглед е магазина).Доста ниска цена имат, защото се водят кутии за декорации, аз си имам устройство за рисуване върху дърво и ...кутийката стана супер. А, часовниците държа в кутия-метална, от шоколадови бонбони😁, затваря се и не се прашат.
Коя кутия си взела за бижутата?

# 181
  • Мнения: 27 252
Имам 2 кутии за бижута от Пепко, не са много големи. Но засега стоят празни, защото им трябва нещо като разделител вътре, за да не се смесват нещата. Иначе са като кадифе отвътре, мекички, но без разделители не са ми особено практични. То зависи и какъв тип бижута ще се съхраняват вътре де...Много ми бяхте полезни с идеи. 🙂

# 182
  • Мнения: 1 306
Как организирате бижута като пръстени, синджирчета с висулка, обеци? Има ли начин да са подредени хем компактно, хем да не се заплитат (особено тънките синджирчета)?🤔 А часовниците за ръка?
Моите бижута са в кутия за бижута, дървена, купена за без пари от магазин за арт материали(във Варна, Слънчоглед е магазина).Доста ниска цена имат, защото се водят кутии за декорации, аз си имам устройство за рисуване върху дърво и ...кутийката стана супер. А, часовниците държа в кутия-метална, от шоколадови бонбони😁, затваря се и не се прашат.
Коя кутия си взела за бижутата?
Ето я

Вътре има чекмедже, което се вади, т.е.има две цели отделения, разделени фабрично, различно, за мен много удобно.Отгоре, това черното е поставено на огледалото.На мен ми върши работа, чак се учудвам колко неща побира, единствено дървени, обемни гердани не влизат тук, държа ги в кутия-метална, от Джъмбо.

# 183
  • Мнения: 978
Seeflower , можеш ли да покажеш разпределението?
Аз също съм в издирване на хубава кутия за бижута ( с разделения) и точно в магазин Слънчоглед във Варна видях едни дървени кутии, които бяха с отделения ( като кутия за чай, но по-ниски) и се чудя дали да не си взема такава кутия или просто органайзери от джъмбо и да ги сложа в друга обикновена метална кутия от бисквити например.

# 184
  • Мнения: 4 239
И аз тези дни съм точно в чуденка, как да спра праха, който се събира под легло с механизъм. Кутии и пликове не са опция - под леглото стоят платна и каширани плоскости за рисуване на щерката, като някои от тях са с големи размери. Има памучни листи за акварел, които още два пъти като почистя, ще са за боклука. През седмица вадя всичко, почиствам от прах и подреждам обратно. Много ми писна това упражнение, но като знам колко пари сме дали, чинно лазя и чистя.Cold Sweat
За опаковане на някои неща с нестандартна форма и размери открих ролките стреч фолио от строителните магазини. Удобно ми е, не се притеснявам да забърша прахта с влажна кърпа по увитото с фолио нещо, а когато му дойде време за разопаковане, просто режа и изхвърлям.
По същия начин увивам и някои неща, които са в мазето, като така се предпазват и от влага. Особено важно ми е, откакто си намерих мухлясали в кутията едни ботуши, а ММ ръждясал скъп инструмент, оставени на пода в мазето...
Десетина лева е една ролка

# 185
  • Мнения: 552
Може ли Идея за организация на книгите от кутиите за обувки, така че и на детето да му е лесно

Последна редакция: нд, 10 окт 2021, 15:29 от snejanks09

# 186
  • Мнения: 959
snejanks09 Стенните органайзери за подправки на икеа, които се закачат на стената, опция ли са за вас? Нещо подобно:

# 187
  • Мнения: 13 171
Тези вече не ги продават.

# 188
  • Мнения: 68 345
Аз май ги гредах скоро..имаше ги. Кафяви/дървесни.

# 189
  • Мнения: 22 867
Потърсих ги днес, но липсват. Ако са тези, на тях ми заприличаха.

# 190
  • Мнения: 68 345
Много неща липсват. Но се появяват от време на време.

# 191
  • Мнения: 959
Да, тези са, но предполагам ще ги качат скоро пак. Мисля, че ако нещо липсва за дълго го махат от сайта, тези са им от постоянния асортимент.

# 192
  • Мнения: 22 867
В Икеа София има само две бройки, в Икеа Варна - 0. Дано се появят, тъкмо реших, че може и да ми свършат работа за едни дребни бурканчета. Ей, само нещо да покаже някой в тая тема и веднага съм го наместила у нас! Joy

# 193
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Може ли Идея за организация на книгите от кутиите за обувки, така че и на детето да му е лесно

Аз бих ги подредила хоризонтално, без кутии за обувки.

# 194
  • София
  • Мнения: 1 352
В коридора имам вграден гардероб, дълбок 60 см, рафтовете са широки и високи 41/48. Как, в какво да организирам обувките на 5 човека така че да се вадят лесно?

Общи условия

Активация на акаунт