Успяват ли само красивите и слабите?

  • 8 072
  • 177
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Да! А и обратният вариант го има, но там е зад гърба, рядко право куме в очи!

# 136
  • Мнения: 2 606
Ееее готино слаба/стройна/ стегната/ с медицински эдравословно тегло дори в долната граница няма как да я хейтят, освен от элоба и эавист. Виж, ако човек иэглежда недохранен, може да върлуват слухове тук и там.

# 137
  • Мнения: 12 770
Много от нас до такава степен се вманиачаваме с това отслабване, та се докарваме до положение наистина да изглеждаме жално болнави. Признавам, че на мен ми се е случвало след "успешни" диети. Така че не винаги е хейт, понякога е съвсем основателно.

# 138
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Само, че нон стоп цял живот да го слушаш, все едно нямаш очи, огледало и кантар.... А и както има хора, които просто са си с повече кг и няма как да станат вейки, така има и слаби, които трудно качват. Аз съм от вторите. А нещо притеснено ли ми е, не ме търси да ям. Също цял живот имам мигрена. За щастие вече рядко ме боли, та и тогава не ми е до храна.

Да не се отклонявам от темата на темата, но проблемът на авторката е в главата, не в огледалото. Или поне така звучи като я чета. Знае няколко езика, висши образования, дори и ниска, съмнява ме да е като Квазимодо. Просто явно е от мълчаливите и не се противопоставя на коментари.

 Аз преди бях така, вече не съм. С години се научава човек, но не винаги.


А само да вметна, че слаба = красива! Има жени с красиви лица, които са мноооого далеч от 90/60/90. Ашли Греъм как ли е успяла в професията си, със сигурност не е само заради многото килограми!

А и честно казано за себе си не бих искала да работя на място, където ме оценяват само по ръст/кг.

# 139
  • Мнения: 3 323
Интересна тема! Изчетох всичко и с доста коментари съм съгласна!


Отделно ми направи впечатление, че автопката каза за нейн бивш, че бил злеизглеждащ, аз честно казано не бих била с някого, който не ми харесва визуално. Ако и по характер си допаднем още по-добре, но не ми ли хареса външно, няма шанс за нещо повече от приятел.
 


Да речем, че е защитна реакция на негото "грозна и недъгава си и без друго". Когато той реши да късаме.
Знаете, че човек "вижда" любимия по един начин докато са двойка и по друг, като скъсате. Особено ако единия настоява да не се разделяте цивилизовано, а като диваци. Много ясно, че след пумията, която изля по мен ще го виждам като грозник.

# 140
  • Мнения: 5 003
Не си го слагай присърце,не са свършили нито мъжете,нито работата.Знаеш ли,колко красиви и образовани са също безработни или работят каквото падне само да не са без работа?Не е до красота,до връзки е.Ако родителите ти са на високи постове ще работиш каквото и където поискаш,независимо от външния вид.

# 141
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Не е задължително хубавите позиции да са заети само от връзкари! На мен никой и никъде не ми е проправял път. Сама съм "постигнала" всичко, където съм работила. Нарочно слагам кавички, защото не смятам, че съм хванала Господ за шлифера, защото съм слаба и сравнително висока. Не се имам за красива, макар да се харесвам, защото ако първите две да кажем, че са обективни (кг-те най-вече), то това каква съм в лице си е силно субективно!

Авторката, а като имаш сериозни знания защо стоиш на тази работа, а не търсиш друго поле за изява? Питам съвсем добронамерено!

# 142
  • Мнения: 3 323


Авторката, а като имаш сериозни знания защо стоиш на тази работа, а не търсиш друго поле за изява? Питам съвсем добронамерено!

Защото образованието ми не е признато в Германия. Пробвах всичко възможно просто такава специалност "нямало" и ако съм искала развитие трябвало да изкарам немска диплома, което и в момента правя. Иначе докато си бях в България дипломата не ми помогна, защото нямам връзките, за да ме сложи някой на правилното място. 


П.с. Буболина, красивите и без връзки обаче имат далеч повече шансове за успех от грозните без връзки.

# 143
  • Мнения: 12 473
Стига с тия “връзки”, пак оправдания само и самонавиване, как си грозна и без връзки.

Връзките можеш и сама да си ги създадеш - ако работиш усърдно и си в добри отношения и си оставила добро впечатление след себе си.

В днешно време изобщо не е трудно да се добереш до този, който взима решенията в дадена компания (LinkedIn) и да поискаш среща и тн.

# 144
  • Мнения: 3 323
Имам неособено красива приятелка от заможно семейство, която отклонява всеки мъж решил да има връзка с нея защото не знае дали е заради самата нея или заради парите на семейството й. Та... да парите не могат да те направят щастлив.

# 145
  • Мнения: 18 501
Ако не е дъщерята на Бил Гейтс, все ще се намери мъж, чиито родители да имат пари колкото нейните - ако липсата на пари у ухажорите е източникът на съмненията ѝ.
Моите наблюдения са, че повече са мъжете, които страдат от съмнения защо някоя иска да бъде с тях. И не винаги става въпрос за грозни или богати, просто в семейството са им насадили недоверие у другия пол, а и по отношение на приятелите им.

# 146
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Авторке, с цялото ми уважение, но има нещо в мисленето ти, което не е както трябва! Сега и връзки си нямала, ами и аз нямам. Пак казвам сама съм се оправяла  , мама и тати ме издържаха докато учех. На всички работи  (без една, на която пък изкарах 2 месеца и се махнах) са ме взимали заради мен самата и това какво знам и мога. Да, не на всякъде са ме припитвали, но като кажеш това и това знам и мога, все някъде ти дават шанс.

Убедена съм, че дори и да не си първа красавица, то поне нямаш някакъв мега голям физически недъг. Това с очите не го имам за нелицеприятно.


Ти не ми отговори май на въпроса защо стоиш там, където не те ценят?

# 147
  • Мнения: 2 606
След толкова страници не раэбрахте ли, че Ариел е от хората, които обичат да мрънкат и да ги успокояват. Съжалявам эа термина, който ще иэполэвам, но това е форма на енергийно вампирство. Joy В смисъл...щом има нужда да й се повтаря едно и също, а тя не покаэва напредък, някакво желание эа раэвитие (поне от покаэаното в темата), эа мен си е боксуване на едно място и очакване другите да я успокояват, че всичко ще е наред, красивите и те не са щастливи и т.н. А ако намери и някоя съмишленичка с комплекси да обсъждат колко е черен и повърхностен живота, просто става страхотна комбинация...С това проблемът само се эадълбочава и себераэвитието спира, стига се до деградация. Човек трябва да намери първо мотивация в себе си, някакво вдъхновение эа смислен живот в душата си, да се пречисти от мъстта към другите и тогава може и да му потръгне. Стани, эапиши се на един фитнес, стегни си тялото вместо да мрънкаш и да мърмориш. Вложи усилия да иэглеждаш спретнато, промени стила си, прическата, научи се да подчертаваш силните си страни. Може и да се харесаш, по-полэотворно ще е от това да хейтиш ,,красивите" и да иэбиваш комплекси.

Докато се боксува по тоэи кисел начин...эабрави.
Ариел, пожелавам ти светлина и малко повече дисциплина! Grinning

# 148
  • Мнения: 1 281
Пък, вие толкова страници не спряхте да развявате камшик над главата й... Колко от вас са изживели точно нейният живот, че реших, че я познавате толкова добре. Даже не сме я виждали. Да, от написаното е видно, че и тежко, че под повърхността прозира нещо по-дълбоко. Ми, може да иска да си помрънка, да поплаче и каквото иска още самосъжалително действие... Малко емпатия няма да навреди на никого, като я прояви. Като я окачествим и като мрънкало и енергиен вампир само ще добавим поредната обида в живота й. Не мисля, че има нужда от това. Нито ще и подейства като отрезвяващ шамар.
И аз и пожелавам да намери вътрешния си баланс и може би късмет в намиране на работата и колектива, където да бъде ценена. Разбира се, че трябва и тя да положи усилие.

# 149
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Съгласна съм, че не сме в нейните обувки и че всеки изживява нещата по свой начин.

Аз, ако почна да разказвам в 8 клас какво ми се е случвало, да, не е нещо супер страшно, но не е и маловажно. Ами да, оставило е отпечатък всичко от училище, не само от 8 клас, но съм разбрала, че в крайна сметка тези хора отдавна не са в живота ми и тяхното мнение не е важно за мен. Понякога и родителите ми ме нареждат, но хич не им мълча. Даже все повече се усещам, че хич не ми пука кой какво мисли за мен! Да си говорят и те не са идеални!

И аз мисля, че има нещо много по-дълбоко от мнението на шефа, който не е константа в живота на всеки работещ!

Общи условия

Активация на акаунт