Спортна БГ-Мамма – обща тема за коментари за всякакъв спорт

  • 32 426
  • 537
  •   1
Отговори
# 525
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Що за федерация е тази муждународната на водните спортове?! 6 месеца след световното във Фукуока сега провежда в Доха. Съвсем случайно разбрах. Добре че имам записи на скоковете във вода . ooooh!
Фукуока трябваше да се проведе 2022-ра година, но заради Ковид и пренареждането на календара, стана това забавяне.

# 526
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Моето мърморене е за времевата шпация м/у две СП.
Вчера понеже исках да пробвам картината на https://eurovisionsport.com/  как е на скоковете във вода, та отворих на посоки 10 м платформа мъже синро/дуети. Еми аз китайците не видях. Италианци и французи също.  Че тогава за какво да гледам, имам предвид без китайците?!. Това е все едно да взема да гледам спортни дуети във фигурното без руснаците. Съответно не го правя.   Та отворих на посоки съответно дамите  платформа дуети, там се успокоих - излезе китайски дует.
Такива ми ти работи, още таблици не съм отворила.

# 527
  • Мнения: 3 729
Наминавам само да отбележа феноменалният дебют на Елвира Краснобаева при жените. В първото си участие на световна купа миналата седмица грабна златото в многобоя в много силна конкуренция и записа най-високата оценка на турнира.
Прекрасно дете с огромен потенциал.


Втора в многобоя остана Ева Брезалиева.

Следващата световна купа е в София, в средата на април. Ще ни представят Боряна Калейн и Стилиана Николова.

# 528
  • Мнения: 2 066
И преди съм казвала, че може би съм пристрастна ( познавам семейстовото), но това дете тогава вече жена е уникално талантливо и упорито. Извоюва си абсолютно заслужено първото злато в многобой за СК. Сигурна съм, че и предстоят още много.

Вчера на ДОП също изиграни перфектно първи два уреда.
Не можах да гледам, но четах че Стили и Ева са се справили добре, а Боряна е допуснала някой грешчици.

Ще пътувам аз за СК в София. Може да се засечем с някой от вас Relaxed

# 529
  • Мнения: 3 729
Елвира е на 16, сега дебютира при жените, и то с какъв щурм!

Държавното първенство няма къде да се гледа, но четох коментари, че Боряна е допуснала много сериозни грешки. На този етап това не е толкова притеснително, важното е да е във върхова форма за олимпиадата. Нашият щаб винаги прави грешката да подготви момичетата така, че в началото да тръгнат много силно, а в течение на сезона се натрупват повече неточности и умора.  Докато една Милена Балдасари, например, в началото на сезона е пълен дроб, разсеяна, хаотична, разпиляна. Септември месец обаче винаги е в топ форма. Не е случаен факта, че е първата италианка с медал от световно първенство.
Варфоломеев също започна потресаващо слабо миналия сезон, обаче за световното беше бетон.

Иначе съчетанията и на Ева, и на Стили, и на Елвира много ми харесват. Не се съмнявам, че и програмата на Боряна ще е хубава, но ще почакаме до световната купа, за да я видим. Живот и здраве, аз също мисля да пътувам.

Последна редакция: пт, 29 мар 2024, 18:48 от Дидичка

# 530
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456
Мay- sea-
Кога е състезанието в София,СК?
Благодаря

# 531
  • Мнения: 2 066
12,13 и 14 април.

Абсолютно с всичко съм съгласна Дидичка.

За Варфолоеев съм малко 50/50. Помня СК 2022 в София как на косъм щеше да спечели многобоят, а грешките направо валяха. Миналата година наистина започна слабо, но завърши бетон. Сега също започва слабо. В ФБ летят отвратителни коментари, но аз мисля че при чиста игра абсолютно си заслужава високите оценки.

Рафаели и Балдасари ги харесвам много, както и Оноприенко. Надявам се и за тях да е просто едно слабо начало.

# 532
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 051
И аз помня как на СК 22 всички викахме и се молехме София Рафаели да стане СШ, както и стана Grinning
Дарето колкото и да е технична, чиста , невероятна и бетон, никога няма да проумея как спечели мин година 5/5 златни медала и още по- малко пък да я харесам.

Елвира, това бижу невероятно, тотално съм влюбена в нея! Следя от от 10- 11 годишна, още от тогава си личеше, че е докосната, създадена да пресъздава художествената гимнастика в пълния ѝ смисъл. Само да е здрава, много ще постигне.
Интересна олимпийска година ни предстои, имаме страшно силен НО, 5 много способни, силни и различни една от друга гимнастички. Такъв не сме имали от години. И да, нищо не е сигурно за никоя, до последно ще се решава кои две ще ни представят на ОИ в Париж.

Преди СК в София, този уикенд ще се проведе София къп, съпътстващия турнир. Вчера на пресконференция Бр. Маркова каза, че участие ще вземат при жените - Боряна, Елвира, Ева и Никол, както и  момичетата от разширен състав НО и девойките.
Вече на самтата СК ( 12- 14) ще видим Стили, Боряна и ансамбъла.
Аз ще ходя само на финалите в неделя.
Успех им желая от сърце на всичкки Heart Exl

Последна редакция: вт, 02 апр 2024, 11:15 от ~ Dee_Dee ~

# 533
  • Мнения: 2 066
Здравейте, тази седмица в София се провежда Купа София подготовка за СК другата седмица.

Петък добро начало в многобоя и първа Елвира втора Боряна след първите два уреда. Събота малко по слаба игра на Елвира и много стабилна Боряна. Съответно накрая първо място за Боряна и второ за Елвира.
Днес бяха финалите на отделните уреди. Три финала и три златни медала за Елвира. (Обръч, топка и бухалки)
Три финала и три сребърни медала за Боряна (Топка, бухалки и лента)
Един финал за Ева и осма позиция (обръч)
Един финал за Никол и злато на лента.

Конкуренция в нашият отбор е уникална.

# 534
# 535
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Гледам сега запис на първия етап на Диамантената лига.
Онзи ден само Мондо видях със световния рекорд и нещо ми се видя подозрително  в добро настроение , извън резултата. И сега разбрах каква е работата WinkSmile . Еми на линия и за голяма моя изненада Сам Кендрикс в сектора. Много ми е драго да го видя в редиците ,  ех какъв олиномер му скрои ковид.

# 536
  • София
  • Мнения: 957
Еми на линия и за голяма моя изненада Сам Кендрикс в сектора. Много ми е драго да го видя в редиците ,  ех какъв олиномер му скрои ковид.
През зимния сезон участваше и на други състезания и турнири. На линия си е Сам Кендрикс.

# 537
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Мда, като го видях вчера на записа, "се разтърсих" какво що при него и разбрах че има и други стартове тази година. Еми добре, радвам се за него. Дано набере форма.....

Общи условия

Активация на акаунт