Истанбул [тема 55]

  • 56 897
  • 826
  •   1
Отговори
# 525
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456

На някой познато ли му е заведението от снимката?
Благодаря предварително:)
Хммм.
Ако не се лъжа,това е Camdaki kafe,посетено от мен преди години:grinning:по убийствен баир към Йорос намеси,вече щях да викам Алберто Контадор да ме тегли:joy:Joy

Кое дози е това?
Иначе лесен и изключително красив начин да стигнете дотам.- по море!Щото има вариант и с автобус,но не е така вълнуващ.
С ко

# 526
  • Мнения: 2 585

На някой познато ли му е заведението от снимката?
Благодаря предварително:)
Хммм.
Ако не се лъжа,това е Camdaki kafe,посетено от мен преди години:grinning:по убийствен баир към Йорос намеси,вече щях да викам Алберто Контадор да ме тегли:joy:Joy

Кое дози е това?
Иначе лесен и изключително красив начин да стигнете дотам.- по море!Щото има вариант и с автобус,но не е така вълнуващ.
С ко

Може ли адрес?

# 527
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456

На някой познато ли му е заведението от снимката?
Благодаря предварително:)
Хммм.
Ако не се лъжа,това е Camdaki kafe,посетено от мен преди години:grinning:по убийствен баир към Йорос намеси,вече щях да викам Алберто Контадор да ме тегли:joy:Joy

Кое дози е това?
Иначе лесен и изключително красив начин да стигнете дотам.- по море!Щото има вариант и с автобус,но не е така вълнуващ.
С ко

Може ли адрес?
Тоест,вай бе,то чок дизилер.Joy
Не,Camdaki,a CamVadisi kafe
Адрес- по баира,по баира и хоп:joy:
На Анадолу каваъ като слезете,поемате пътя към крепостта.
Има си вървене.
Точен адрес не знам,но като се напише Cam vadisi kafe Karadayi dizi- Сичку си излиза.

# 528
  • Мнения: 457
Здравейте, във връзка с новата заповед за влизане след 1 декември някой има ли информация къде може да се организира PCR тест в Истанбул?

От хотелът ще ви съдействат със сигурност за тест или във всяка болница също без проблем,
но ако излезе положителен ще берете много ядове.
Ако можете да направите теста тук е за предпочитане.
Казвам го от горчив опит на наши приятели.

# 529
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Аз мога да си пусна тест в БГ но ще сме там 4 дни и ще ми изтече. Та на връщане ще ми трябва друг тест. А знаете ли каква е цената на ПСР? Ще пиша и на хотела да видим дали ще могат да ни съдействат.

# 530
  • Мнения: 80
Здравейте, този ПСР за всички или важи, ако сме преболедували или ваксинирани пак ли трябва ПСР тест?

# 531
  • Мнения: 1 039
Здравейте! Обръщам се към вас за съвет, понеже съм сигурна, че тук ще получа адекватен такъв. За първи път ще ходим в Турция с кола, като мъжът ми изобщо ще ходи за първи път там. Аз съм ходила доста пъти в Истанбул, но с автобус и от там с ГТ.
Ще ходим летим от Сабиха Гьокчен, като ще идем в Истанбул предни ден, за да не си изпуснем полета сутринта, а и за да се разходим малко. Ще бъдем с бебе. Какво бихте ме посъветвали? Да запазим хотел близо до летището и да паркираме колата на паркинг там и вечерта да пътуваме по час и половина в посока до забележителностите с автобус или да запазим хотел в центъра и да търсим паркинг за 1 вечер, а пък на сутринта да преместим колата на паркинг на летището или трети вариант, да спим около Таксим и да си оставим колата там за седмица, докато ни няма?
Притесненията ми са дали мъжът ми ще се справи с шофирането по централните части. Толкова ли е страшно, както ми се струва на мен като пешеходец там. Това, че сме с бебе ме спира относно паркирането и хотела до летището. Къде да го лангъркам това дете по толкова време по автобусите. Защото аз по-бърз вариант не открих. Ако също можете да ми помогнете с това ще съм благодарна!

Няма особеност за МПС то се води на името на шофьора и има 90 дни престой в страната след което може да се удължи.
Аз лично не бих оставила автомобила в центъра на града , освен ако не е платен паркинга(не, че по евтино от летището или паркинг на хотел на летище би трябвало да е безплатно). Понеже тази година ходиме няколко пъти с дете вече на 2г. но и то си иска свойто бяхме в центъра в хотел, но сме обикаля изключително малко с транспорт главно лодките и метро. За път 1,30 ч с автобус, аз бих избрала собствен транспорт.  Влизането в града е бавно, ако gps не ви забърка всичко ще е наред. Аз шофирам с ревящо дете в пиковете часове, пак казвам София не може да я сръвним.
Потърсете хотел с паркинг в центъра и се разходете , после сутринта с колата до летището и там най-добре да я оставите.  Ако излезете преди 7ч от града няма трафик и доста бързо се излиза.
За паркинг в центъра ако хотеля нама такъв набележете няколко в близост, от ранно за запълват и на късмет.

# 532
  • Мнения: 1 323
Благодаря много! Значи може и така да направим. В интерес на истината, по-миналата година с шатъли те на Havas bus от Таксим стигнахме за около 45 Мин до летището, за полет в същия час, който ще имаме и сега и после дремахме там, но не знам с колата през какъв маршрут ще ни прекара Гугъл мепс и да не се забием в някое страшно задръстване.
И друго да питам, как се справя офлайн навигацията на Гугъл? Мога ли да разчитам на нея?

# 533
  • Мнения: X
От летището извън Турция ли ще пътувате? Ако да, все пак проверете за оставянето на колата, знам че колата е прикачена за човека и поотделно не могат да напуснат страната. Проблема е с митницата, и за това се оставя на митнически паркинг. И в темата е писано, потърсете с търсачката назад.

# 534
  • Мнения: 1 323
Не, ще летим с вътрешен полет. Там дори няма митническа проверка. А някой минавал ли е за Азия през тунела? По-добър вариант ли е от моста с оглед на трафика?

# 535
  • Мнения: 390
От къде прочетохте за новите ограничения от 1 декември, това с тестовете и за хората със сертификати само при влизане в България ли е? PCR или и антигенен може?

# 536
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 581
Галата порт вече е отворен, проекта сме го коментирали, ето я и реализацията:
Линк

# 537
  • Мнения: 32
Ето един влог пътуване до Истанбул.
https://www.youtube.com/watch?v=UdqLqxDjhhE

# 538
  • Варна
  • Мнения: 3 945
лично мнение : бих оставил колата на летището и повече да не се занимавам с нея , за мен е по кошмарно да се шофира из града отколкото да се пътува с градски трАнспорт , има директни шатъли , а с метрото е по бързо от всякакви автобуси и автомобили Simple Smile Пътуването е най - лесно с ваксина , а и тя все пак е безплатна. Simple Smile

# 539
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Не, ще летим с вътрешен полет. Там дори няма митническа проверка. А някой минавал ли е за Азия през тунела? По-добър вариант ли е от моста с оглед на трафика?

Ще влезете в задръствания, защото няма как да избягате от града. Най-бързия вариант е по новата платена магистрала.

Общи условия

Активация на акаунт