Истанбул [тема 55]

  • 57 110
  • 826
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 325
Имаш предвид през третия мост ли? Съжалявам, че питам толкова подробно, но никога не съм ходила там с автомобил и нямам идея. Ако отседнем около историческата част, то Гугъл мепс ми показва маршрут само през този тунел.

# 541
  • Мнения: 287
Здравейте,
Има ли някой в Истанбул да каже как е времето там?
Във Фейсбук са качени някакви доста плашещи клипчета, а в Четвъртък пътуваме. Ужас…🤦🏻

# 542
  • Варна
  • Мнения: 1 919
И ние тези дни пътуваме. Връщам се да ви чета, дотогава моля за 2 съвета:
-Колко струва самостоятелно посещение на небостъргача Сапфир? Площадка + 4Д. Сайтът е само на турски.
-Имате ли препоръка за конкретни ресторанти с приятна обстановка вътре и хубава местна и/или рибна храна в района на Лалели до към моста Галата! Иска ми се не просто да хапнем нещо, а да се насладим, без да се налага да търсим дълго и надалече.

# 543
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
И аз с питане, в кой район е най-добре да си взмем хотел?

# 544
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Имате ли препоръка за конкретни ресторанти с приятна обстановка вътре и хубава местна и/или рибна храна в района на Лалели до към моста Галата! Иска ми се не просто да хапнем нещо, а да се насладим, без да се налага да търсим дълго и надалече.

Това е точно най-туристическата част със буквално хиляди места за хапване , стриит фуд , пекарни , сладкарници , дюнер , супи и каквото се сетите.Избягвайте така много рекламирания балък екмек - това е най-често размразено филе  океанска скумрия или хек.Избягвайте и ресторантчетата под моста Галата - хем режат глави , хем често качеството е съмнително . Истинска прясна морска храна има на северната страна на моста Галата , вляво като погледнете има рибен пазар , а зад него 3 - 4 ресторантчета , избирате си конкретна риба(дори може от сергийте на пазара) и ви я пекат/пържат буквално пред вас . Рибената чорба е хубава буквално за левче . Да не пропуснете  напитката салеп -  брашното, от което тя се прави се произвежда от грудката на орхидеи . Успоредно на главния булевард на Лалели посока Босфора е булевард Turkcell с много ресторанти и с морска храна ,  стриит фуд , пекарни , сладкарници , дюнер , супи , готварници с храна за вкъщи.Още по надолу , на Босфора е Yenikapı Terminal с рибен пазар и сиифуд ресторантчета.80% сигурно от бгтуристите отсядат имено в стотиците хотелчета в този район - Лалели и наоколо Simple Smile

# 545
  • Мнения: 287
Здравейте отново, никой не ми отговори дали имате представа за времето там?

# 546
  • Варна
  • Мнения: 186
Здравейте отново, никой не ми отговори дали имате представа за времето там?
Дават го дъждовно. И аз ще ходя в почивните дни, въпреки дъжда

# 547
  • Варна
  • Мнения: 1 919
Имате ли препоръка за конкретни ресторанти с приятна обстановка вътре и хубава местна и/или рибна храна в района на Лалели до към моста Галата! Иска ми се не просто да хапнем нещо, а да се насладим, без да се налага да търсим дълго и надалече.
........Успоредно на главния булевард на Лалели посока Босфора е булевард Turkcell с много ресторанти и с морска храна ,  стриит фуд , пекарни , сладкарници , дюнер , супи , готварници с храна за вкъщи............
Точно масовите ресторанти с по 200 и нагоре места искам да избегна, същевременно да хапнем вкусна турска или морска храна на добри цени. На високи (за мен) цени си имаме във Варна.
Може би имаш предвид булевард Türkeli? Turkcell не успях да открия.

# 548
  • Мнения: 287
А може ли препоръка за хубав ресторант с програма, музика, танцьорки?
Благодаря!

# 549
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Точно масовите ресторанти с по 200 и нагоре места искам да избегна, същевременно да хапнем вкусна турска или морска храна на добри цени. На високи (за мен) цени си имаме във Варна. .

нещо съвсем грешно си разбрала
това са съвсем мънички ресторантчета , а на двете места които посочвам на северния край на моста Галата зад рибния пазар и около рибния пазар на Yenikapı можете сами да си изберете риба от някоя  сергия.Ако пък искате хем да е разкошна разходка по целия Босфор хващате от Еминьоню корабче до квартал Sarıyer който е на обратния черноморски край на Босфора и там сядате в някое от десетките ресторантчета и ще е съвсем съвсем автентично турско - чак там крак на турист не стъпва Simple Smile Едва ли е нужно да се говори за точно конкретен ресторант - в 18млн. град те са много много  хиляди и всеки с по нещо си е уникален , така че където сте отседнали огледайте се и ще намерите вашето местенце.Колкото до цените нещата много се променят особено с този курс на лирата.Имаше времена дизела беше 4,5 лв. , а агнешкото - 40 лв. , сега дизела е левче !

# 550
  • София
  • Мнения: 1 678
Извинявам се предварително за въпроса си Simple Smile Кое е Еминьоню? Много ми хареса идеята за ресторант от другата страна на Босфора, не че скоро планирам ходене до Истанбул, но искам да си го запазя като идея Simple Smile

# 551
# 552
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Извинявам се предварително за въпроса си Simple Smile Кое е Еминьоню? Много ми хареса идеята за ресторант от другата страна на Босфора, не че скоро планирам ходене до Истанбул, но искам да си го запазя като идея Simple Smile

 Еминьоню е квартал с началните спирки на повечето корабчета по Босфора .От двете страни на моста Галата от южната страна , т.е. срещу Египетския пазар има едни павильончета които са чакални . От третото вдясно са круизите , от второто  може да се качете на корабче за квартал Сарияр  на цената на 1 трамвайно билетче със ИСТАНБУЛКАРД.Може да го ползвате и като хоп он , хоп офф и да слизате/качвате и разгледате най - известните истанбулски квартали : Каракьой , Двореца Долмабахче , Бешикташ , Ортакьой , Арнавуткьой , парка Емирган , Боякьой и самия Сарияр рзбира се и да  почуствате автентичния град извън тълпите туристи , както и да хапнете съвсем автентично турска и морска храна.

# 553
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 466
Те ти булка нов късмет!
Те ти Стамбуле,нов месец с нови квартали:joy:JoyJoy:joy:joy::-Боякьой и Сарияр!
Joy

# 554
  • Мнения: 287
А за Долмабахче можете ли да ми кажете как става, че живи и здрави утре отиваме- паркираме някъде колата, купуваме отпред от някоя каса билети и влизаме или как се процедира?

Общи условия

Активация на акаунт