Истанбул [тема 55]

  • 57 357
  • 826
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 585
А за Долмабахче можете ли да ми кажете как става, че живи и здрави утре отиваме- паркираме някъде колата, купуваме отпред от някоя каса билети и влизаме или как се процедира?

Да. Има голям паркинг отпред, където може да паркирате. Ако обичате да се разхождате, спокойно може след това да оставите колата на паркинга и да се разходите към Таксим. Ние често правим така, но ако не сте по ходенето, може да ви дойде в повече с връщането.

# 556
  • Мнения: 287
А за Долмабахче можете ли да ми кажете как става, че живи и здрави утре отиваме- паркираме някъде колата, купуваме отпред от някоя каса билети и влизаме или как се процедира?

Да. Има голям паркинг отпред, където може да паркирате. Ако обичате да се разхождате, спокойно може след това да оставите колата на паркинга и да се разходите към Таксим. Ние често правим така, но ако не сте по ходенето, може да ви дойде в повече с връщането.

Благодаря! А входа колко лири е и вътре свободно ли се разхожда или има програма с гид?

# 557
  • Мнения: 4 215
А за Долмабахче можете ли да ми кажете как става, че живи и здрави утре отиваме- паркираме някъде колата, купуваме отпред от някоя каса билети и влизаме или как се процедира?
Точно така. Съвет - идете по- рано, че след 10ч. става претъпкано и опашките се вият с метри.

# 558
  • Мнения: 287
Оо, ние утрре сутрин потегляМе от София и едва ли 10 ще сме там

# 559
  • Мнения: 2 585
Аз не знам сега как е с опашките, последно бях началото на октомври и използвахме паркинга за да се разходим към Таксим и поглеждайки не видях големи опашки за Долмабахче, може би сме били там около 11-12 часа там. Когато влизахме ние преди години беше активен туристически сезон и си беше гоооолямооооо чакане. При повечето забележителности в Турция има опция да си купите слушалки с аудио гид, за съжаление аз поне не съм попадала на такъв с български език, но има руски/английски и др. В Бейлербей двореца съм сигурна, че влизахме с човек, който ни развеждаше, но функцията му беше по-скоро да държи някакво темпо за разглеждане, защото влизахме на малки групи. За Долмабахче мисля, че се разхождахме самостоятелно, но може би е добре някой ходил по-скоро да сподели мнение.

# 560
  • Варна
  • Мнения: 3 963
Българин съм , не съм турчин , ходя само на екскурзия , толкоз мога ,толкова го чета и произнасям ( даже и едно ж чувам друго джъ , дет не мога да разбера откъде идва) , моля Redemi да ме извини , че съм обидил слуха му , то и аз понякога не разбирам неговия български ама карай .Винаги когато мога гледам да се лиша от удоволствието да шофирам в града.Освен че е много евтино е и в пъти по бързо с метро или корабче - примерно до парка Емирган по линията за квартал Sarıyer  е 20тина мин. , а с автобус/автомобил може и 2 часа да се тътрузиш и 2 часа. , а цената сега с Истанбулкард е под 50 ст.

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 09:58 от peterky2002

# 561
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 286
момичета и момчета, летим тази нощ. планът е направен, ако не ни изненада нещо ще е:
 летище - шатъл до автогарата, морския музей, корабче до египетския пазар - друго корабче до Кадъкьой и обяд там (някой беше писал, че е живописно място), корабче обратно до морския музей, автогарата и обратно на летището.

програмата не е твърда, търпи всякакви изменения. притесняват ме новините за бури, ветрове и затворени линии по Босфора.
някой има ли информация от там?

Благодаря ви за идеите и информацията, която споделяте. Simple Smile приемам и предложения, ако някой прецени, че са нужни - вие имате повече опит.

# 562
  • Варна
  • Мнения: 3 963
прогнозите са точно за бури, ветрове и затворени линии по Босфора за жалост защото почти винаги с корабче е най - бързо - все пак е напряко .Не пишете къде ще отседнете за да ви се помогне конкретно Simple Smile

# 563
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 286
благодаря, Петерки.
няма да отсядаме.
пристигаме рано сутринта и заминаваме следобяда.

ако наистина са спрени корабчетата ще остане само морския музей и разходка наоколо Sad

# 564
  • Варна
  • Мнения: 3 963
само морския музей и разходка наоколо Sad

то и само там може да се мотате 2 дена
на 20 мин.  от Долмабахче е , насреща е Юскюдар - поне до там може да има корабче за да поплавате и по Босфора за 2 лв. Simple Smile ,  а  и квартала е прочут

# 565
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 286
в долма бахче сме били при предишното ходене. Simple Smile
и по истиклял (така ли се пише), католическата катедрала, кафе на пясък...
не пречи да повторим разходките. Simple Smile

# 566
  • Варна
  • Мнения: 3 963
е да де , сменете ги Simple Smile , и Бешикташ е съвсем близо , а може и да прекосите Босфора до Юскюдар - квартала е прочут с много забележителности и хем ще поплавате Simple Smile

# 567
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 286
записвам си и благодаря.
бях решила, че всички корабчета са спрени.
ще се оглеждаме.

# 568
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 480
Е,Петерки,вече изби рибата тотално!
Joy
След още някой мой пост може и Джендър,и транссексуална да стана,няма шанс ама...
Смехът е здраве!:joy:Joy

St.Dobri- Я пак, джанъм?
Каква автогара дириш ти аджеба с шатъла?
От флугхафена де иди тоз шатъл?
Дениз Мюзеси и автогарата?

# 569
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 286
планът е на половинката. направен по карта. Simple Smile аз съм частично запозната.
каза, че до морския музей има автогара. шатъл от летището стига до нея. малко пеша и два часа в музея. после корабчета и така по програмата..

сега ако кажете, че няма такава автогара ще стане като във вица Wink  "сега ако не чака линейка... ега ти и организацията"

Общи условия

Активация на акаунт