Истанбул [тема 55]

  • 56 833
  • 826
  •   1
Отговори
# 240
  • Бургас
  • Мнения: 91
Мили момичета и момчета, завърнахме се от този великолепен с контрастите си мегаполис! Благодаря ви за подробната информация, която споделяте в темата , и за прекрасното, добронамерено отношение към всеки питащ. Благодарение на вас се справихме идеално.
Пътувахме в неделя - имаше работещ пощенски пункт на около 2-3 км след Шел на границата, имаше знамена, на които пише HGS, а също така и Ptt, отбивка е паркингче с нещо като магазин/заведение, влиза се вътре в сградата и вдясно е пощенската будка, има упътване на английски как да си попълниш формуляра, беше лесно.
Използвахме и евтиния тур за босфорската разходка, лесно открихме будката им, просто човек трябва да знае какво и къде да търси (благодарение на вас), идеален беше. Храмовете са ясни, музеят на Рахми Коч беше толкова интересен, за всички ни, особено за мъжете, бяхме и в Кадъкьой, посетихме и аквариума във Флоря, обядвахме на терасата с гледката към Мраморно море, фантастично беше, готвим се за още пътешествия там, живот и здраве, това вие, като любители на Истанбул може да разберете. И с шофирането се справихме, въпреки местните особености на шофьори и пешеходци, и въобще всички контрасти много ни харесаха.
И както обобщи детето - Истанбул е три думи: котки, храна и джамии. Затова ви поствам три снимки, с благодарност, и за добро настроение.

Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:

Бихте ли споделили кой е евтиния тур по Босфора? Извинявам се ако е обсъждано много пъти, но явно съм пропуснала тази информация.

# 241
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
Аааа,Роже,Буон торната,Hos geldiniz, майка!
Тъй,тъй,La vita e bella,майка,Грацие Миле за викторитУ,и за поздравите,и пожеланията,и то да си жив и здрав майка,с айлезиту ти.Heart
Хубаво хотелче,малко скъпичко ми идва,ама и другият хубав майка,и новичък,така,чисто и ново,друго казва.

Deka,Аферим на твойто детенце! Тъй де,амчи как,-Котки,джамии и храна- ето един чист, искрен детски поглед към мегаполиса.
Амчи како аджеба хапнахте,детето какво му хареса?

# 242
  • Мнения: 133
Redemi, бяхме отседнали в района на Сюлеймание, преглеждахме в гугъл местата за ядене наоколо, като ни налегнеше глад, и ревютата им, и там сядахме, гледахме да са с местна клиентела, то си личи, където сядахме, освен йес и ноу, друго на английски не знаеха, но бяха перфектни в обслужването и отношението, с телефон преводача се справяхме идеално при поръчването. Моите момчета обожават пиде и ляхмаджун, сядахме и в няколко lokantasi , там както си знаете  всичко е по домашному и вкусно, патладжани, кебапи, сърми, едни зелени интересни разядки, абе как да изброиш всичко, и все завършвахме, барабар с детето с , както той го нарича, тюрк чай и нещо сиропиранко. А, четири пъти, всеки ден тоест, минавахме и през боза Vefa
Скрит текст:
https://www.google.com/maps/place/Vefa+Bozacisi/@41.0153227,28.9583934,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x3a89e3f928f8d174!8m2!3d41.0153151!4d28.9584128
, да пием боза с лъжичка.

j_dobreva, ето тук
Скрит текст:

вляво от моста Галата, фирма Turyol, има будки, търсите техните, да пише 25 лири на човек, говорят и английски продавачите, турът е час и половина и е супер.

Последна редакция: вт, 28 сеп 2021, 16:12 от deka

# 243
  • Мнения: 2
Здравейте, група! Може ли някой да ми каже пазар за дрехи в неделя работещ(може и в азиатската част)?Благодаря предварително! Хубав ден 😊

# 244
  • Мнения: 762
За неделя не мога да кажа...нас ни водиха на пазара в Бакъркьой(съботата, която мина)....на мен нищо не ми хареса. Може и аз да не съм от типа падащ си по този тип пазаруване.

# 245
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 023
Роже, едно въпросче за първия хотел - има наблизо паркинг, че гугъл днес не ме тачи и не мога да разгледам, а ме гложди Wink

# 246
  • София
  • Мнения: 1 839
Роже, едно въпросче за първия хотел - има наблизо паркинг, че гугъл днес не ме тачи и не мога да разгледам, а ме гложди Wink
etty775, за съжаление по въпроса за паркингите не мога да ти бъда полезен, тъй като пътуваме до и из Истанбул без кола. Според мен най-добрия вариант е да позвъниш или да пишеш до хотела и да питаш, те най-добре ще ти отговорят. За всички други въпроси, касаещи хотелите в района от Сиркеджи до Султан Ахмет и Баязид съм на линия.

# 247
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 023
Благодаря ти, Роже!

# 248
  • Мнения: 1 038
Роже, едно въпросче за първия хотел - има наблизо паркинг, че гугъл днес не ме тачи и не мога да разгледам, а ме гложди Wink
Голям паркинг в близост няма малките често са пълни ,а и като цена двойни.
На Сиркеджи има голям паркинг,но се пълни бързо трябва ранно сутрин или слетобед  Hoca Paşa, 34110 Fatih/İstanbul, Turkey
48 лири за 24 часа за лек автомибил и SUV .
За справка в близост нагоре по трамвая ми взеха 80 лири в малък паркинг то пак беше късмет,че имаше място.
Отбележете си 2 -3 паркинга и търпение щот е лудница.
През телефона не ми копира адреса намира се точно на гърба на гарата Сиркеджи от към водата има малка градинка в началото на пряката навътре е паркинга Градинката се вижда ясно на карта има излаз и на големия булевард Kennedy
Пред самата гара също е паркинг , но е малко като място и  на час 7 лири мисля

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 14:52 от Ragga

# 249
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 023
Благодаря ви!

# 250
  • Бургас
  • Мнения: 362
С кой автобус от Еминьоню се стига до Миниататюрк?

Последна редакция: чт, 30 сеп 2021, 22:30 от kalpazankak

# 251
  • Мнения: 102
Здравейте, на прибиране от Истанбул към България има ли от къде да купим магистрални карта. Просто на влизане пропуснахме отбивките.

# 252
  • Димитровград
  • Мнения: 806
Да, PTT на  бариерите преди Одрин.

Последна редакция: нд, 03 окт 2021, 22:08 от papaone

# 253
  • Мнения: 195

 

Гепено от ФБ.

# 254
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Ай, неизвестно защо съм изпуснала да се запиша в новата тема..сраммм..не, че съм отишла до Истанбул, де, през това време, но поне да ви чета...

Общи условия

Активация на акаунт