Истанбул [тема 55]

  • 56 900
  • 826
  •   1
Отговори
# 510
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 029
Ние си пускаме план за Турция към мобилния оператор.

# 511
  • Мнения: 1 039
Здравейте,
Имате ли нформация как стоят нещата с мобилния интернет в Турция ? Предлагат ли се карти със заредени МБ и от къде могат да се вземат
Благодаря предварително
300 лири беше преди месец когато лирата беше 0.20 предплатена карта с валидност 3 м имаше и 200 мин разговори и Интернет доволно количество всички оператори това предлагаха. Видях и ppt, че има,но не съм разпитвала трудно да се намери някой с английски от служителите.

# 512
  • Бургас
  • Мнения: 91
Здравейте, във връзка с новата заповед за влизане след 1 декември някой има ли информация къде може да се организира PCR тест в Истанбул?

# 513
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Може ли малко повече инфо за тази заповед. Ние имаме резервация за 10.12

# 514
  • Мнения: 2 585
Здравейте, във връзка с новата заповед за влизане след 1 декември някой има ли информация къде може да се организира PCR тест в Истанбул?

Какво по-точно имате предвид? Аз май не разбирам въпроса. Във всяка една болница може да си направите PCR Simple Smile

# 515
  • Бургас
  • Мнения: 91
Може ли малко повече инфо за тази заповед. Ние имаме резервация за 10.12
след 1 декември ако не си ваксиниран или преболедувал при влизане в България или трябва да имаш валиден тест /48ч антигене или 72ч PCR/ или да те поставят под карантина с право на освобождажане, но не по-рано от 72ч.

# 516
  • София
  • Мнения: 1 678
Може ли малко повече инфо за тази заповед. Ние имаме резервация за 10.12
след 1 декември ако не си ваксиниран или преболедувал при влизане в България или трябва да имаш валиден тест /48ч антигене или 72ч PCR/ или да те поставят под карантина с право на освобождажане, но не по-рано от 72ч.
В момента не е ли пак така?

Ние бяхме в района на Таксим преди седмица, там на някакви магазинчета имаше надписи ПСР (200-300 лири май пишеше, не обърнах много внимание, защото не ме вълнува), още тогава се чудех какво са тия ПСР-и в клекшоп..?

# 517
  • Мнения: 1 039
И в момента влизането в Бг е по този начин няма нищо ново  РЗИ правят проверка и записват.
В Истанбул на много места правят тестове, по центъра е пълно ,а и от хотела ще ви насочат винаги.

# 518
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456
Може ли малко повече инфо за тази заповед. Ние имаме резервация за 10.12
след 1 декември ако не си ваксиниран или преболедувал при влизане в България или трябва да имаш валиден тест /48ч антигене или 72ч PCR/ или да те поставят под карантина с право на освобождажане, но не по-рано от 72ч.
В момента не е ли пак така?

Ние бяхме в района на Таксим преди седмица, там на някакви магазинчета имаше надписи ПСР (200-300 лири май пишеше, не обърнах много внимание, защото не ме вълнува), още тогава се чудех какво са тия ПСР-и в клекшоп..?
Не,не е така.
В момента влизаш с ПСР,или го правиш в България и до 24 часа!!! - отпада карантината!
От 1 декември- след 72 часа!

# 519
  • Мнения: 4 208
Още при настаняването в хотела ни питаха дали ще имаме нужда от PCR тест. Работят явно с някаква лаборатория. Обадиха се по телефона и след 30 мин. дойде една жена. Взе пробата, снима с телефона си паспорта на колегата, взе парите и си замина. На сутринта резултата беше на рецепцията и ни го дадоха по време на закуската. Предполагам, че в повечето хотели е така.

# 520
  • Мнения: 2 585

На някой познато ли му е заведението от снимката?
Благодаря предварително:)

# 521
  • Мнения: 23
Привет,

Бих искала да попитам....заслужава ли си İstanbul tourist pass, ако някой е използвал?

# 522
  • Мнения: 1 323
Здравейте! Обръщам се към вас за съвет, понеже съм сигурна, че тук ще получа адекватен такъв. За първи път ще ходим в Турция с кола, като мъжът ми изобщо ще ходи за първи път там. Аз съм ходила доста пъти в Истанбул, но с автобус и от там с ГТ.
Ще ходим летим от Сабиха Гьокчен, като ще идем в Истанбул предни ден, за да не си изпуснем полета сутринта, а и за да се разходим малко. Ще бъдем с бебе. Какво бихте ме посъветвали? Да запазим хотел близо до летището и да паркираме колата на паркинг там и вечерта да пътуваме по час и половина в посока до забележителностите с автобус или да запазим хотел в центъра и да търсим паркинг за 1 вечер, а пък на сутринта да преместим колата на паркинг на летището или трети вариант, да спим около Таксим и да си оставим колата там за седмица, докато ни няма?
Притесненията ми са дали мъжът ми ще се справи с шофирането по централните части. Толкова ли е страшно, както ми се струва на мен като пешеходец там. Това, че сме с бебе ме спира относно паркирането и хотела до летището. Къде да го лангъркам това дете по толкова време по автобусите. Защото аз по-бърз вариант не открих. Ако също можете да ми помогнете с това ще съм благодарна!

# 523
  • Мнения: X
Аз лично съвет не мога да дам, но исках само да вметна, че имаше нещо особено по повод влизане с кола и излитане със самолет. Май колата се оставя на митнически паркинг или нещо подобно на летището. Не съм много наясно.

# 524
  • Мнения: 1 323
Тоест няма да може да я оставим по центъра някъде. Значи остава паркирането на някой от летищните паркинги. А по-бърз вариант от там до центъра дали някой може да предложи?

Общи условия

Активация на акаунт