Дистанционно обучение за учениците-Teмa 19

  • 23 904
  • 780
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 21 739
Безсимптомните  преносители са най-опасните разпространители, не кихат, кашлят и няма как да се пазиш от тях, нито пък знаят, че разнасят зараза, та да се ограничат.

Това не е единствената инфекция, при която заразените са заразни за околните
дни преди да проявят симптоми, какво се правите на неразбрали след толкова време къде е проблема.

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 6 183
... допускат се, ама след тест, за да докажат, че не са заразоносители. болните си остават у дома по подразбиране.
В мерките трябва да се върви напред и да се работи за такива, които не блокират напълно обществото.
И с какво тестовете и маските блокират напълно обществото? 🤔

# 722
  • Мнения: X
Това не е единствената инфекция, при която заразените са заразни за околните
дни преди да проявят симптоми, какво се правите на неразбрали след толкова време къде е проблема.
Така е, но само за тази инфекция се държи на тестване на всички деца, а на много места в Европа и на всеки човек, осмелил се да посети обществено място. Това няма как да е работещо в дългосрочен план.

# 723
  • Мнения: 19 368
.
За безсимптомните има вече доста проучвания, че са много по-слаби разпространители. Което е логично, те не кихат, кашлят, нямат хрема, не пръскат аерозоли.
В мерките трябва да се върви напред и да се работи за такива, които не блокират напълно обществото.
Обяснявам се, но всъщност не очаквам да го разбереш.
А не дишат и не говорят?
Имам усещането, че нямаш представа какво са аерозолите.
Така е, но само за тази инфекция се държи на тестване на всички деца, а на много места в Европа и на всеки човек, осмелил се да посети обществено място. Това няма как да е работещо в дългосрочен план.
Ама как ще е само за тази инфекция?! Преди години имаше бум на морбили и масово тестваха в кварталите, където беше огнището. Назад ти изброих други инфекции, при които децата се тестват в група, въпреки че няма ежедневно по 100 починали от въпросните  заболявания.

# 724
  • Мнения: 2 925
Понеже България е много свободна държава и никой не иска маски, тестове или ваксини, затова учениците ще са поредна година ДО.
Зависи от нас. Ако допуснем да има ДО, ще има ДО. Ако допуснем да ни мачкат, ще ни мачкат.

# 725
  • Мнения: 7 167
Понеже България е много свободна държава и никой не иска маски, тестове или ваксини, затова учениците ще са поредна година ДО.
Не. Тази година ще бъдат максимално присъствено.
За радост мрачните прогнози на Витанов, Ежко и др. няма да се сбъднат. А и бройките намаляват.

# 726
  • Мнения: 2 020
Безсимптомните  преносители са най-опасните разпространители, не кихат, кашлят и няма как да се пазиш от тях, нито пък знаят, че разнасят зараза, та да се ограничат.
Това е така, но на фона на малко безсимптомни в началото на пандемията (най-вероятно защото преди са се срещали с вируса, а не защото са искали да ги смятат за биологична бомба за каквато ги обявиха и им сложиха маски да не страдаме другите) сега се очаква да има масово безсимптомни заради ваксинираните и преболедувалите. Т.е. ако на този етап продължваме с тестване да ги търсим, ще ги намерим масово. Ако не ги търсим при ваксинираните, защото те са освободени от тестове, ще ги намерим при преболедувалите и това може да е причина да им бъде сложен етикет за "опасни", а те са просто хорат с имунитет подобно на ваксинираните. Нали уж имунитет целяхме. Какво значи имунитет - симптомно боледуване ли? И аз започвам да си мисля, че просто вируса ще мине през всички, като сега има плюс, че хората с ваксина и проболедуване са защитени от тежко прекарване (надявам се). Затова може би е време да се организира ПО, при което всеки сам взима предпазни мерки, така, че да опази себе си според своя страх от вируса. Може да се ваксинира, да носи маска или да реши да се изложи на риск.
Вчера попаднах на този термин ADE - т.е. има вируси при които антителата прокарват път за последващо по-тежко прекарване. Това вече може да ни изиграе номер.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 08:06 от Sparkles

# 727
  • Мнения: 912
Понеже България е много свободна държава и никой не иска маски, тестове или ваксини, затова учениците ще са поредна година ДО.
Зависи от нас. Ако допуснем да има ДО, ще има ДО. Ако допуснем да ни мачкат, ще ни мачкат.
Много точно... Ама като гледам много вече са допуснали да бъдат смачкани, та не знам.
За мен проблемът е в управляващите, които съвсем тенденциозно ще оставят децара в ДО. Мисля, че можеха бързичко да се спретна и да измислят адекватни механизми, като в Чехия например, за проследяване на ситуацията. Но не! А защо отговорът е НЕ не знам. Или по-скоро тук вече думата има Ежко.

# 728
  • Русе
  • Мнения: 11 928

Много точно... Ама като гледам много вече са допуснали да бъдат смачкани, та не знам.
За мен проблемът е в управляващите, които съвсем тенденциозно ще оставят децара в ДО.
  Няма да е тенденциозно, а по-скоро наложително.Къде бяхте цяло лято. Сега се сетихте с Ежко да търсите сметка на управляващите, когато болниците и реанимациите са пълни. Според Ежко, поне доскоро нямаше такъв вирус.Лично аз не се чувствам смачкана, защото не очаквам нито да ме мачкат, нито някой да ми върши работата.

# 729
  • BG
  • Мнения: 4 459
Доколкото прочетох сънена сутринта, в 9.30 ще има брифинг на здравния министър. Ще разберем какво и как ще се затяга.

# 730
  • София
  • Мнения: 17 405
Нищо няма да се затегне, прогнозирам аз. Този министър не желае да слага мерки. Ще видим де.

# 731
  • Мнения: 5 425
Мисля, че можеха бързичко да се спретна и да измислят адекватни механизми, като в Чехия например, за проследяване на ситуацията. Но не! А защо отговорът е НЕ не знам. Или по-скоро тук вече думата има Ежко.
Защото ДО в България е (междинна) цел, а не средство. Присъединявам се към Фран с надеждата да не съм прав.
Бъдещето ще покаже. Скоро.

# 732
  • Мнения: X
И аз мисля, че няма да затягат от МЗ. Не е и нужно, вече няма ръст, R0 спада. Добре, че удържаха, за да се види, че затварянето не работи, вълните се движат независимо от него.

# 733
  • Мнения: 7 167
Този министър не желае да слага мерки. Ще видим де.
Няма нужда от повече мерки. Видя се, че със затваряне не се получават нещата.
Дано и маските в училище отпаднат.

# 734
  • BG
  • Мнения: 4 459
Кацаров обяви, че децата започват присъствено.

Общи условия

Активация на акаунт