Отсъстващи татковци

  • 5 329
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 543
Има. Моят мъж има собствен бизнес от скоро и работи буквално от сутрин до вечер. Събота и неделя - също. С помагането е на периоди - сега измина един такъв, в който ми помагаше добре. Но обичайно сама се оправям. Честно казано, това ме възпира от идеята да имаме още едно дете - просто мисля, че няма как да се справя. Гледам обаче да не се оплаквам, защото знам, че това е цената на финансовата ни обезпеченост.

# 31
  • Мнения: 18 576
Всички работим от сутрин до вечер. Ако се прибира вечер, не се води отсъстващ татко Simple Smile И да кажа, от многото работа понякога има колкото полза, толкова и вреда... Гледайте си уикендите да сте заедно.

# 32
  • Мнения: 1 463
Аз пък познавам поне 2 моряшки съпруги, които никога не са работили.  Познавам и други, които не са моряшки, и пак не работят. Гледат си децата само. То не че това не е работа, но ако се прибави и ходенето на работа, пък и съпруг, който си е у дома, но се връща всеки ден на обед да се храни вкъщи с всички изисквания за първо, второ и десерт ежедневно, когато съпругата в същото време ходи и на работа, и се грижи за домакинството и децата, никак не е розово, но какво да се прави.

# 33
  • София
  • Мнения: 38 539
Да, когато го няма, ми е малко по-леко като домакинство. Но наистина е незначително.

# 34
  • София
  • Мнения: 543
Всички работим от сутрин до вечер. Ако се прибира вечер, не се води отсъстващ татко Simple Smile И да кажа, от многото работа понякога има колкото полза, толкова и вреда... Гледайте си уикендите да сте заедно.
Останах с впечатление, че темата е не само за татковци с професия "моряк". Авторката пита дали има татковци, които често отсъстват. И далеч не всички работят от сутрин до вечер.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 5 227
Не е само за татковци моряци, но и за тираджии и всякакви други случаи, в които мъжът работи в чужбина или друг далечен град.
Ако живее в същия град и се прибира всяка вечер в своето легло, колкото и късно да е станало, е съвсем съвсем различно. Да не кажа, че няма нищо общо. Ако таткото ходи на командировки за по няколко дни в годината, също не се брои за отсъстващ.

# 36
  • София
  • Мнения: 543
Добре. Разбрах ви. Явно това е масовото тълкуване в темата. Преставам да пиша, за да не я разводнявам.

# 37
  • София
  • Мнения: 38 539
Много ще се радвам някой да се похвали, че е постигнал работна и финансова стабилност. Че ние сме нагоре-надолу.

# 38
  • Мнения: 261
Много ще се радвам някой да се похвали, че е постигнал работна и финансова стабилност. Че ние сме нагоре-надолу.

Аз се хваля за това - поне докато бях моряк - без лишения а бившата ?? не работеше . Така че лишенията не са само за " мама " а и за ония дето гние във водата или по пътищата ? Впрочем не омаловажавам и трудът в БГ

# 39
  • там някъде...
  • Мнения: 235
Аз също съм от жените, които могат да се справят с всичко. Моят мъж го няма около 6 месеца в годината и се налага , тук в България, да се справям сама . Имаме две деца - на 14 и 8 години. Вече пета година сме така. Когато се прибере ми помага много, включва се във всяка част на домашните задължения, и дори ме отменя в много от тях, за да мога аз да си почина. За протокола - ходя на работа.

# 40
  • София
  • Мнения: 38 539
След 15 септември всички тръгваме - той на път, децата на училище, аз на работа. Ще видим как ще е този път.

Общи условия

Активация на акаунт