Страшни истории.Помните ли ги.Разкажете ги

  • 90 545
  • 335
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 288
Реших и аз да разкажа нещо.Като ученици и студенти често викахме духове-с ключ и книга или с картон с букви и капачка.Беше забавно- ще вземеш ли изпита, с колко, харесва ли те някой и т.н.Понякога се получаваха смислени отговори и аз бях твърдо убедена, че някой от нас движи капачката.Докато веднъж нещата излязоха от контрол.
   Беше изпитно време, хазяйката ми беше починала преди седмица, но роднините и ни позволиха да останем до края на изпитите.Съквартирантката ми се прибираше да учи в родния си град.Аз сама в квартирата.Дойде  към 18 часа една колежка и с всичкия си акъл решихме да се "консултираме" с някой какви въпроси ще ни се паднат.Написахме буквите на картона, капачка намерихме и почнахме.Само че този път духът пишеше удивително бързо, многословно и смислено.Аз по принцип не вярвах в тези неща и го правех за забавление, но сега направо реших, че ме правят на балък, и започнах да натискам силно капачката.Но се оказа, че такава сила има в нея, няма спиране.Не беше колежката ми."Нещото" определено беше лошо, агресивно, обиждаше, предсказваше страхотии, наричаше ни вещици, говореше за рангове, караше ни да се кълнем в Люцифер, в бъдещите си деца, когато отказахме, искаше да се закълнем във всички светии-и изобщо такива щуротии, но много свързано и смислено.Спря тока, запалихме свещ, приятелката ми си махна пръста от капачката, а под моя тя продължаваше да се движи.Свещта изгоря, писането продължаваше, ние се молехме да си върви, но нещото отказваше.Сложих в локвичката восък и едва мъждукащото пламъче една мартеничка -пижо и пенда, за да поддържам пламъчето, а духът написа "Не горете човешки тела, това е най-страшно"Ревнахме от ужас.За щастие токът дойде, и все пак успяхме да го отпратим.Накрая капачката се завъртя бясно около буквите и се закова в центъра при кръста.Беше малко преди полунощ , а сеансът продължи около 4 часа.Повърхността на картона беше разрошена от ръбовете на капачката.Не питайте как изкарах докрай изпитите в тази квартира-нощем лампите бяха включени и учех, а спях през деня.Повече и през ум не ми е минало да се занимавам с това, защото разбрах , че има неща, които не разбираме.Много ми се иска да има разумно обяснение за тези сили, защото съм скептична все още и се старая да не си спомням за оная нощ.

# 46
  • София
  • Мнения: 15 516
 Пфуу ,това с негъра е много страшно, лично съм го изпитала.
Когато родих сина си , в Майчин дом имаше много стажанти чужденци и доста от тях бяха негри,но един беше адски черен. Сега не знам ,но тогава нямаше баня във всяка стая, а само две  в коридорите. Минава нощната визитация и аз решавам да отида да се изкъпя, взимам си нещата и тръгвам , но се крия да не ми се скарат. Излизам тихичко в коридора, той тъмен,  оглеждам се дали няма да ме види някой и изведнъж виждам само едни бели дрехи да се движат към мен - бяла блуза, бял панталон и бели чехли - за секунда се върнах в стаята, метнах се в леглото и се завих треперейки от ужас.И след минута вратата се отваря,  влиза стажанта негър и ме пита има ли някакъв проблем? Сума ти време не можах да се успокоя, как не ми секна кърмата - не знам, пък и бях само на 18 г.

# 47
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Олеее...Кой сте извикали не попитахте ли?
Аз знам че тези от духовете които са на Земята са на убиици, престъпници, самоубийци...въобще безпътни души лутащи се в тъмнината и неможещи да намерят покой... Хич не е шега работа това с викането на духове...бррррр...настръхнах.
Мисля че всички които сме се включили в темата трябва да отидем на църква и запалим свещ за починалите.

# 48
  • Мнения: 288
Олеее...Кой сте извикали не попитахте ли?

Ние викахме духа на някакъв психолог , вече не си спомням кой, но това дето пристигна беше друго.Странното е, че ни караше да се кълнем в дявола, пък после ни казваше, че трябва всяка неделя да ходим на църква ShockedЕ това ми е много странно. Thinking

# 49
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Аз имам приятел свещенник. Той ми казва че всички такива работи са дело на Дявола ( ако вярвате ). И той ни лъжел, подмамвал и ни гледал сеира....Така че не се очудвам...
Ох, ще спра да пиша , че ще ме вземете за някоя откачалка  Crazy

# 50
  • Мнения: 5 698
Пфуу ,това с негъра е много страшно, лично съм го изпитала.
Когато родих сина си , в Майчин дом имаше много стажанти чужденци и доста от тях бяха негри,но един беше адски черен. Сега не знам ,но тогава нямаше баня във всяка стая, а само две  в коридорите. Минава нощната визитация и аз решавам да отида да се изкъпя, взимам си нещата и тръгвам , но се крия да не ми се скарат. Излизам тихичко в коридора, той тъмен,  оглеждам се дали няма да ме види някой и изведнъж виждам само едни бели дрехи да се движат към мен - бяла блуза, бял панталон и бели чехли - за секунда се върнах в стаята, метнах се в леглото и се завих треперейки от ужас.И след минута вратата се отваря,  влиза стажанта негър и ме пита има ли някакъв проблем? Сума ти време не можах да се успокоя, как не ми секна кърмата - не знам, пък и бях само на 18 г.
Rolling EyesЛеле, какво става тука бе! Сигурно и сега да срещна някой тъмнокож облечен с бели дрехи по тъмно, ще се попикая от страх. PraynigБоже дано не ми се случва

# 51
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Когато моята приятелка родила дъщеря си тя не проплакала веднага и състоянието й не било добро.Естествено лекарите не казали на приятелката ми,че детето не е добре и че е в кувьоз.Стояла тя в стаята и не можела да заспи,притеснявала се какво става и защо не и дават детето и когато погледнала през прозореца видяла жена облечена в бяло да стои и да гледа към нея.Интересното било,че никой друг в стаята не я видял.След известно време жената изчезнала и по късно моята приятелка разбрала,че по това време когато жената стояла срещу прозореца нейното детенце се борело за живота си.До ден днешен тя смята, че е било или ангел или нещо друго което е чакало за душичката на дъщеря й.

# 52
  • София
  • Мнения: 15 516
Пфуу ,това с негъра е много страшно, лично съм го изпитала.
Когато родих сина си , в Майчин дом имаше много стажанти чужденци и доста от тях бяха негри,но един беше адски черен. Сега не знам ,но тогава нямаше баня във всяка стая, а само две  в коридорите. Минава нощната визитация и аз решавам да отида да се изкъпя, взимам си нещата и тръгвам , но се крия да не ми се скарат. Излизам тихичко в коридора, той тъмен,  оглеждам се дали няма да ме види някой и изведнъж виждам само едни бели дрехи да се движат към мен - бяла блуза, бял панталон и бели чехли - за секунда се върнах в стаята, метнах се в леглото и се завих треперейки от ужас.И след минута вратата се отваря,  влиза стажанта негър и ме пита има ли някакъв проблем? Сума ти време не можах да се успокоя, как не ми секна кърмата - не знам, пък и бях само на 18 г.
Rolling EyesЛеле, какво става тука бе! Сигурно и сега да срещна някой тъмнокож облечен с бели дрехи по тъмно, ще се попикая от страх. PraynigБоже дано не ми се случва
Страшничко е да видиш как се движат дрехите сами срещу теб! Laughing А ето нещо още по страшно: докато четях историята за викането на духове и изведнъж цък, цък, цък, всичко започна да ми се увеличава - букви,снимки ,картинки и станаха огромни, а си бях махнала ръцете и от клавиатурата и от мишката.В първия  момент настръхнах и се сковах, но после видях, че понеже отварям форума през Опера-та, само се е включило увеличението на страницата до 250 %. Как стана ,така и не можах да разбера, защото нищичко не пипах. Три пъти го връщах в нормален размер и три пъти само си се увеличаваше! Е как да не вярваш в духове?

Последна редакция: вт, 24 окт 2006, 11:28 от Тайна

# 53
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 863
Хайде и аз да се включа в ужасиите...

Една история, която мъжът ми ми разказва, твърди, че е истинска, дали е така - не знам. Предупреждавам, че е зловеща и гадна - да не се чете от слабонервни хора.

Някакво семейство копаело кладенец в двора си. Бащата долу копае, майката изтегля нагоре кофите с пръст, двете дечица - мъничко и малко по-голямко, се гледат сами. По едно време по-голямото идва с малкото на ръце, цялото в кръв - 'Мамо, виж, заклах го с ножа, както заколихме агнето за Великден'. Не разбрало детето, че като заколиш някого или нещо, е завинаги...
Майката от ужас изтърва пълната кофа с пръст и тя пада долу върху гърба на бащата и го оставя инвалид.

Истина ли е - нямам представа, но потръпвам всеки път като се сетя за нея.

# 54
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Оу, Бу, това е много зловещо...Дано да е измислица...

# 55
Е кажете най-после някоя история която сте си разказвали като деца. Laughing
Чесно казано помислете сериозно защото ми трябват за нещо(разбира се не да плаша някого) Laughing
По нататък ще ви кажа сега моляви помислете.На мен в детството не са ми разказвали по нататък разбрах като прочетох някоя и друга книжка за детето.

# 56
  • Мнения: 5 468
Е кажете най-после някоя история която сте си разказвали като деца. Laughing
Чесно казано помислете сериозно защото ми трябват за нещо(разбира се не да плаша някого) Laughing
Ееее, нанова, все не ти стигат значи... Малко ли ти се виждат тези? Ти и преди ровеше все за детски истории, игри, веселби..., ама и доста теми се изписаха за това. Темат е много интересна, но ще си я запазя за довечера да я чета. А на теб, ако не ти е полезна Thinking - не знам.

# 57
  • Мнения: X
Да кажа и аз....

Една майка редовно сънувала мъртвата си дъщеря - била някъде около 20 години.
Една вечер дъщеря и се явила и казала: "Мамо купи ми всичко за сватба, рокля, обувки, ще се женя"
Жената не повярвала, но на другата вечер дъщерята пак и се явила и настояла за булченски дрехи. Майката отишла на другия ден, купила всичко. През нощта дъщеря и се явила и казала - "В толкова и толкова часа ще отидете на това и това шосе и ще чакате. Първата кола, която мине - ще я спрете и ще и дадете, каквото сте приготвили."

Така и направили майката и бащата, отишли на шосето и зачакали, минал час, два най-накрая се появил един  военен камион. Спряли го те, извинили се на шофьора, казали му каква е работата, а той отвърнал: Е, нищо, аз тъкмо карам починало войниче......."


Бу, и аз съм чувала тази история и казват, че е истинска  Sad
бррррр пак настръхнах, има и още но сега не се сещам Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 1 243
Е кажете най-после някоя история която сте си разказвали като деца. Laughing
Чесно казано помислете сериозно защото ми трябват за нещо(разбира се не да плаша някого) Laughing
По нататък ще ви кажа сега моляви помислете.На мен в детството не са ми разказвали по нататък разбрах като прочетох някоя и друга книжка за детето.


Като бях малка даваха някакъв филм за снежния човек Йети. Описваха го като огромно създание,което изяждало всичко живо,или и аз вече не помня. Тогава една приятелка ме беше излъгала,че снежният човек идвал ако кихнеш повече от 10 пъти на ден  Mr. Green Е да ама аз тогава си спомням,че бях настинала и една вечер,самичка вкъщи,чакам баба и дядо да се върнат от работа,кихнах 11-ти път за деня....И от страх да не ме изяде Йети,......се начурках в гащите  Joy  Joy А бях вече ученичка....Сраааам! Embarassed

Същата тази приятелка веднъж се беше скрила в закачените палта на портмантото в коридора ...Отивам аз да я търся,тя изкача с наведена напред коса и ме подгонва.Направо щях да умра от страх,защото тогава гледахме Туин Пийкс и тя се правеше на Боб SadSad Това никога няма да го забравя. Изгоних я с ритници  Mr. Green

# 59
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Да кажа и аз....

Една майка редовно сънувала мъртвата си дъщеря - била някъде около 20 години.
Една вечер дъщеря и се явила и казала: "Мамо купи ми всичко за сватба, рокля, обувки, ще се женя"
Жената не повярвала, но на другата вечер дъщерята пак и се явила и настояла за булченски дрехи. Майката отишла на другия ден, купила всичко. През нощта дъщеря и се явила и казала - "В толкова и толкова часа ще отидете на това и това шосе и ще чакате. Първата кола, която мине - ще я спрете и ще и дадете, каквото сте приготвили."

Така и направили майката и бащата, отишли на шосето и зачакали, минал час, два най-накрая се появил един  военен камион. Спряли го те, извинили се на шофьора, казали му каква е работата, а той отвърнал: Е, нищо, аз тъкмо карам починало войниче......."


Бу, и аз съм чувала тази история и казват, че е истинска  Sad
бррррр пак настръхнах, има и още но сега не се сещам Rolling Eyes
Много призрачна история.

Общи условия

Активация на акаунт