Почивка на Малдивите /Тема 5/

  • 57 282
  • 780
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 028
Здравейте, имаме направена резервация за пътуване с flydubai, но ни изненадаха с отмяна на полета. Прехвърлени сме за следващия ден, което би било прекрасно, ако можехме да си удължим почивката, но мястото, където ще бъдем няма такава възможност.
От флайдубай ни предлагат единствено ваучер, а не връщане на парите. Имали ли сте такъв казус и как сте го решили?
Има ли къде да отседнем, ако се наложи, място в Мале, където да не ни отрежат главите за една нощ? Препоръчайте ми, моля.
Не ми се вярва, че има такава заетост където и да било на Малдивите, че да няма възможност за удължаване.
Изчакайте малко и пак пробвайте да се удължите престоя с един ден, а не се знае и Флайдубай какво още могат да променят. Разхождането с багажите из Мале или Хулхумале нито е приятно, нито има какво да видите, правите в момента там.

# 46
  • Мнения: 118
Някой за застраховката знае ли как се процедира? Да не е като едно време ти си плащаш всичко и после като се върнеш в БГ да ги гониш да ти дадат парите? Имаше една застр компания, която гарантираше, че те директно се оправят с парите, контактуват с болницата, ако се наложи, и теб не те занимават въобще.

# 47
  • Мнения: 100
Здравейте, мили дами, имам нужда от съвет, за пръв път ще пътувам с Катареър, към Мале.
През април си резервирах полети с прекачване в Доха и нормален престой там 4-5 часа, а вчера установих, че са направени промени в полетите, които въобще на са приемливи за нас.
Интересното е, че нямам никакво съобщение за промените в първоначалните полети и не мога да се ориентирам как да искам замяна, на полетите с други, а не искам, поне засега връщане на пари.
Моля дайте идея как действате при такива случаи, полетите ми са в края на ноември и началото на декември...

Успях да се свържа с колцентъра им, сега избирам подходящи замени, смятате ли, че престой в Доха 1ч и 15 мин е достатъчен за прехвърляне на следващия полет?

Последна редакция: ср, 06 окт 2021, 11:37 от Blue*

# 48
  • Мнения: 1 602
Бясна съм. Флайдубай отново канселираха полетът, вече нямам никаква идея какво ще правим..

# 49
  • Мнения: 118
Час и малко си е сериозен риск да опуснеш полета...Представи си в Сф като се забави 15-20 мин и съвсем ти се скъсява... Изпуснеш ли полета за Мале , възниква и опасността да ти изтече ПСР теста, т.е. КР кода, демек нов проблем

# 50
  • Мнения: 1 631
Успях да се свържа с колцентъра им, сега избирам подходящи замени, смятате ли, че престой в Доха 1ч и 15 мин е достатъчен за прехвърляне на следващия полет?

Летището не е малко, а всяко закъснение на излитане от тук още повече ще ви изправи на нокти.
Направо ще разчитате на късмет, но аз бих пропуснала такова "тото".
ivo ivanov2 е много прав.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 028
...
Успях да се свържа с колцентъра им, сега избирам подходящи замени, смятате ли, че престой в Доха 1ч и 15 мин е достатъчен за прехвърляне на следващия полет?
Правила съм трансфер там за 45 минути.
Чакаше ни служител, минахме скоростно проверките и имахме време дори за тоалетна.
Всичко това беше придружено с препускане по летището, че бяха отдалечени гейтовете.

Преди от всеки софийски полет имаше поне 10-ма човека за Малдивите и се съобразяваха с това.
Аз бих изчакала да видя дали няма да има друга промяна и да следя полетите, които ме интересуват дали принципно закъсняват.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 4 697
Нас се е случвало да ни чакат на летището и от единия самолет директно през пистата да ни натоварят на другия, но не знаехме допоследно, дали това ще се случи и беше леко напрегнато положението Simple Smile

Бясна съм. Флайдубай отново канселираха полетът, вече нямам никаква идея какво ще правим..

Не знам дали изобщо е вариант за вас, но аз лично бих си купила билети на катарците/турците (което е по- удобно), за да не си провалям почивката, пък с flydubai ще се разправям отделно. Вярно, че са едни излишно затворени пари, но кеф цена няма.

# 53
  • Мнения: 2 069
В Доха сме сменяли за 50 минути в старите времена, когато от самолета от София поне 15-20 се видяхме в машината за Мале Simple Smile. Но тогава имаше поне още 3 полета след нашия през час-два и дори да бяхме го изтървали щяха да ни качат на следващия. Сега с тези ПСР-и, кодове и т.н. ми се вижда леко рисковано. Аз съм купила за края на януари с Турците, малко по-скъпи бяха билетите, но са с перфектни връзки от 2 часа и последния ден ще си го ползваме целия на острова, чак късен следобед ще ни закарат с лодка до Мале за вечерния полет на Турците.

# 54
  • Мнения: 1 602
Нас се е случвало да ни чакат на летището и от единия самолет директно през пистата да ни натоварят на другия, но не знаехме допоследно, дали това ще се случи и беше леко напрегнато положението Simple Smile

Бясна съм. Флайдубай отново канселираха полетът, вече нямам никаква идея какво ще правим..

Не знам дали изобщо е вариант за вас, но аз лично бих си купила билети на катарците/турците (което е по- удобно), за да не си провалям почивката, пък с flydubai ще се разправям отделно. Вярно, че са едни излишно затворени пари, но кеф цена няма.

Това ще правим, въпреки че от Дертур казаха че в момента и там има промени по графиците. Нямаме вече време за губене. Явно догодина ще ходим до Дубай с ваучерите от Флайдубай - не връщат пари

# 55
  • Мнения: 118
Някой в края на годината да пътува натам? Да се съберем, да стане купон Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 123
Някой в края на годината да пътува натам? Да се съберем, да стане купон Simple Smile

Аз пътувам за НГ , дано всичко да бъде наред 😀

# 57
  • Мнения: 1 602
Ние пътуваме 13-22ри ноември. Да кажа при нас как се развиха - пре фейсбук писахме на Флай Дубай - предложиха ваучер или ребукване на полет, а ако нищо не ни устройва - връщат парите по картата до 8-10седмици.

Купихме билети на Катарците и живот и здраве ноември пътуваме. Сега трябва да видя и застраховката какво ще я правим.

# 58
  • Мнения: 118
Ние пътуваме 13-22ри ноември. Да кажа при нас как се развиха - пре фейсбук писахме на Флай Дубай - предложиха ваучер или ребукване на полет, а ако нищо не ни устройва - връщат парите по картата до 8-10седмици.

Купихме билети на Катарците и живот и здраве ноември пътуваме. Сега трябва да видя и застраховката какво ще я правим.

При кой направихте застраховката?

# 59
  • Мнения: 1 602
Ние пътуваме 13-22ри ноември. Да кажа при нас как се развиха - пре фейсбук писахме на Флай Дубай - предложиха ваучер или ребукване на полет, а ако нищо не ни устройва - връщат парите по картата до 8-10седмици.

Купихме билети на Катарците и живот и здраве ноември пътуваме. Сега трябва да видя и застраховката какво ще я правим.

При кой направихте застраховката?

Към Алианц

Общи условия

Активация на акаунт