Почивка на Малдивите /Тема 5/

  • 67 670
  • 780
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 919
При нас ни одеала, ни други екстри са дали. Точно в момента на пристигането ни на Т2 в София, бариерата се беше повредила и много ни забавиха. Единствения ни чекиран багаж е останал в София, ние в Дубай. Ей, колко съм се притеснявала, че нямаме бански за нас.
Накрая, в Мале, куфарът беше пристигнал преди нас. От тогава знам да слагам бански и в ръчния.

# 241
  • София
  • Мнения: 161
Много полезни съвети, благодаря ви!!! Нямам търпение вече Simple Smile

# 242
  • Мнения: 4 344
Някой пътувал ли е с Гъливер? какво му е мнението за полета, удобство,храна? Може ли да се резервират предварително места или каквото ти дадат? Entertainment има ли на всяка седалка или е общ екран, уай фай?
Аз съм доволна от полетите им, има ентъртеймънт, но е много ограничен, храната е прилична. Най-големият минус и досада е чакането в Румъния, на мен всичко друго ми е ок.

# 243
  • Sofia
  • Мнения: 4 916
От 20 януари Малдиви пак се връщат в червена зона.

# 244
  • Мнения: 2 405
сигурно ли е и може ли линк, сега четох Заповедта от 14.01, която влиза в сила на 19.01 - няма ги Малдиви в червена зона там, три пъти четох, освен да ги пропускам...

# 245
# 246
  • Мнения: 2 405
Да, още не са я ъпдейтнали в his.bg, аз там чета, вероятно е въпрос на минути... ами ще си правим тестове там явно, само дано не лъснем...обмислям да направя мед.застраховка  с Collonade, по-скъпа е, но има лимит за разходи, свързани с Ковид в дестинацията до 50000 евро.

# 247
  • Sofia
  • Мнения: 4 916
Не знам, ако се окаже теста положителен, мога ли да си остана във вилата още две седмици или задължително ще ме затворят в някой карантинен хотел?

# 248
  • Мнения: 783
Не знам, ако се окаже теста положителен, мога ли да си остана във вилата още две седмици или задължително ще ме затворят в някой карантинен хотел?
Ние като бяхме март месец, едни французи им излезе положителен пср-а и останаха в една водна вила. Най-последната. Там ги карантинираха и им носеха храна. Техни приятели ни казаха, че им струвало 11.000 евро престоя. Предполагам зависи от политиката на хотела, но по цени рецепция си те чарджат..

# 249
  • Мнения: X
И ние като бяхме през декември, нашият бътлър каза, че има вили за карантина.

# 250
  • Sofia
  • Мнения: 4 916
Значи бих го преживяла, не особено драматично Simple Smile

# 251
  • Мнения: 2 405
Само за информация- понеже говорих със застраховател - големите покрития за Ковид не включват карантинен престой, а мед.разноски, ако се наложат там. Карантинни разходи - билети и хотел - са в размер на 1200 евро - общо взето промяна на билет и 1-2 нощувки 😂.

# 252
  • Мнения: 183
Хаха, затворен във water bungalow... Поне не може ли да излезнеш, ако не на плаж, барем в морето да се цопнеш 😀

# 253
  • Мнения: 31
Само за информация- понеже говорих със застраховател - големите покрития за Ковид не включват карантинен престой, а мед.разноски, ако се наложат там. Карантинни разходи - билети и хотел - са в размер на 1200 евро - общо взето промяна на билет и 1-2 нощувки 😂.

Да и аз го видях, но се чудя като са в червена зона не може ли пак в Бг да се направи теста, а през това време да си в карантина, но явно не. Видях, че в застраховка отмяна на пътуване има  карантиниране, с Лев Инс съм и казаха, че се покрива, но сигурно наистина не е пълната сумата.
Не знам вече за кое да се притеснявам първо, че могат да ни карантинират там ли, че може да наложат задължителна ваксина преди да заминем или още кой знае какво. Просто ще се надявам, че всичко ще е ок и толкова...  :Д Нямам сили да го мисля вече...

# 254
  • Мнения: 183
Това си е така, аз се върнах по уморен от колкото като тръгнах 😀 2-3 дена преди тръгването бяха супер притеснителни, то не бяха тестове, то не бяха формуляри, то не бяха qr кодове... Особено имаше една врътка с номера на телефона, не приемаше +, а искаше две 0...и не ще, и не ще да приеме формата и това си е 😀

Общи условия

Активация на акаунт