Отговори
# 645
  • Мнения: 166
Имам 5 имена за момичета,но ще е пак момче и сме в задънена улица.Бъдещият батко е Калоян и за него трудно решихме.
За леглата имам дървена кошара,която сега е трансформирана в легло и бюро.Няма да я сглобяваме наново,детето си е свикнало на леглото,а и не съм сигурна че ще стане.Една приятелка ще ми даде текстилна с доп.матрак.Ние сме в една стая за сега,нямаме избор апартамента има 3 стаи.В едната ние,другата кухня и една баба на 86 год.
Ще е трудно с две деца на различна възраст,но на този етап толкова

# 646
  • Мнения: 399
Моят термин е малко променлив.
По ПМС/30.05/ термна се пада на 06.03.22 г.
Обаче на последния ехографски преглед термина ми излезна на 26.02.22 г.

# 647
  • Мнения: 135
Моят термин е малко променлив.
По ПМС/30.05/ термна се пада на 06.03.22 г.
Обаче на последния ехографски преглед термина ми излезна на 26.02.22 г.

Моят също по последна М е различен и върви доста назад, но смятам засега че е най-правилно това което показва ехографа.
Момче или момиче очакваш?

# 648
  • Мнения: 399
Моят термин е малко променлив.
По ПМС/30.05/ термна се пада на 06.03.22 г.
Обаче на последния ехографски преглед термина ми излезна на 26.02.22 г.

Моят също по последна М е различен и върви доста назад, но смятам засега че е най-правилно това което показва ехографа.
Момче или момиче очакваш?

 И според мен ехорафа е по-точен.
Чакаме момче.

# 649
  • Мнения: 142
Моят термин след първата ЖК мина с 5 дни напред
Това ,което  ме притеснява е ,че след втората ЖК     когато доктора ми направи ранна фетална ,измерванията се движеха от 18+ 0 до 18+ 5
По узи при него се водех 18+ 6 тогава. А теглото изчислено беше за 18+ 0 , в която всъщност бях по последен цикъл. Та сега съм на тръни още 10 дни до следващия преглед.
Иначе ще имаме младеж и е трудно с името.
За момиче си имахме фаворит.

# 650
  • Мнения: 2 352
Покрай детето се разболях и аз. Направо не ми издържат нервите Cry Не стига, че тя е на антибиотик вече пети ден, ами продължава с хремата и температурата. Аз от снощи съм с болки в гърлото, а от преди малко и с лека температура и отпадналост. Като си знам организма и аз ще стигна до антибиотик... Довечера ще я водя нея да я прегледат пак, дано да няма усложнения. Много се страхувам да не стигнем до болница, това е най- големия ми ужас. Едновременно знам, че децата боледуват много често, особено като тръгнат по ясли и детски градини, обаче и не мога да се успокоя, че може да стане зле.

# 651
  • Мнения: 457
Bugi, бързо оздравяване!

# 652
  • София
  • Мнения: 1 413
Бързо оздравяване!
И при нас едната кака е с отит, вече 3ти ден сме вкъщи. Слава Богу, засега няма антибиотик. Но първия ден милата беше с 39.5 температура.

# 653
  • Мнения: 2 352
Благодаря! Бързи оздравяване и на вашите деца. Съжалявам, че е малко извън темата, обаче как се справяте психически с тези постоянни разболявания? Аз често си поплаквам, много ми е тежко като гледам детето как се мъче. Отделно пък това постоянно мрънкане и тръшкане на всичко ми идва в повече и се изнервям... Чувствам се толкова безсилна и сякаш не правя най- доброто за детето Cry

# 654
  • Мнения: 1 037
Неприятно е като боледуват. Но ако е банална настинка, не се притеснявам. Вече ако е по-лошо положението, ми е свито сърцето. Но тогава сме минали през лекар и знам, че правя нещо да им мине на децата. А и случихме на добра лекарка, обикновено изписва правилно лечение. Да чукам на дърво, до момента не се е налагало да ходим в спешен кабинет или да стоим в болница.
Най-мразя да се разболее дете в петък вечерта. Последно така направиха - единия петък вечер, другия събота сутрин. И докато стигнем до лекарката, им беше минало.

# 655
  • Мнения: 1 825
Момичета пожелавам на болните да оздравяват бързо, децата ви също да се оправят бързо. Може и от хормоните някоя да го преживява малко по - тежко Simple Smile важното е да минава бързо!

За термините аз съм писала по ПРМ съм 9.03, при всеки преглед е 3.03, което и съвпада с мойте сметки Joy

Имена мисля женски, мъжко имаме: Калоян единодушни сме, ама най - вероятно чакаме момиче Simple Smile, там любимото ми Катерина не върви (племенницата ми е Катрин, споменавала съм) Sad за сега и двамата приемаме Виктория, аз харесвам и Божидара ама Мм не, Изабела ми харесва също и Стиляна, но ММ каза : Стилян да Стиляна - не Joy

# 656
  • Мнения: 217
Много ми харесва Виктория за момиче, Стиляна не😅
Само си представих ако мъжа ми трябва да произнесе името Калоян😂
Иначе и аз съм фенка на някои бг традиционни имена като Кубрат например.Но няма как.💙

# 657
  • Мнения: 1 037
Интересно
https://e-zdravey.com/bg/mz-bezplatna-patronazhna-grizha-za-vsichki-novorodeni/
Но не разбирам тази патронажна грижа от личната лекарка на детето ли ще е, или от болницата ще организират нещо.
До момента съм плащала за посещението на лл вкъщи веднага след раждането.

# 658
  • Мнения: 2 352
Аз не съм плащала идването вкъщи. Трябва да се случи до 24ч след изписването. Единствено мъжа ми отиде да вземе с колата и да върне докторката с колата, защото нейната се беше развалила. Прегледа детето много обстойно (преслуша я, видя гърлото), показа ни как да третираме пъпчето,даде ми насоки за кърменето. Имахме някои разногласия по темата за кърмене, но това е друга тема. Дори ни помогна и в къпането, защото моя мъж се притесняваше, че не я държи правилно. Много ни помогна нейното идване, защото от болницата нищо не ми показаха.
Започнах да усещам и аз ритничета, в 17+2г.с и определено вчера получих як ритник в пикочния мехур докато шофирах Grinning

# 659
  • Мнения: 5 563
Личната лекарка на баткото дойде, но го прегледа набързо само. Гърло, пъпче и това е. А педиатърката (частна), при която водим децата, го прегледа много, много обстойно близо час и половина, освен стандартните неща като кърмене, гърло, пъпче, преслушване, провери и задължителни рефлекси за новороденото (вече не ги помня), мястото където спи, как се храни, как и къде го къпем, с каква козметика, как го обличам, смяна на пелени. Всичко от - до и тогаяа разбрах какво всъщност е обстоен преглед. Платих 60лв за домашно посещение, но си заслужаваше - даде ни съвети и насоки, за какво да следим и кога пак да се видим с нея. А личният... никаква заинтересованост и още е така.

Общи условия

Активация на акаунт