Отказ от пюрета

  • 1 437
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Здравейте! Бебето ми е на почти 7 месеца (на 28.07 ги навършва). Захраних го на 4.5 месеца и беше започнал да хапва доста обилно. Ядеше междинна закуска,  обяд заместен, следобедна закуска. Изведнъж преди около месец категорично започна да отказва. Много рядко хапва по няколко лъжички зеленчуково пюре. Понякога хапва и плодово, но като цяло върти глава и не иска. Пробвах и с детска кухня, но и с нея нямахме успех. Зъби не са, вече не е и толкова топло. Кара си само на АМ, а не знам до колко е полезно на 7 месеца. Други в същото или сходно положение? Приемам съвети Simple Smile

# 1
  • Мнения: 12 628
На същата възраст синът ми отказа да яде пюрета. Имаше само един зъб. След различни експерименти започнах  да му давам от общата храна. И без това готвех неща, подходящи за малки деца  заради по-голямото дете. Опитай  да му дадеш от  това, което ядете,  да не би това да иска.

# 2
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
На 7 м. (ненавършени) дъщеря ми нямаше заместено хранене, основно беше на АМ.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 609
На 7 месеца синът ми нямаше изобщо заместено хранене.Това се появи чак на 1г и 5 месеца.До тогава си беше почти само на кърма,с изключение на някоя лъжичка овесени ядки или каша.Нищо не му стана.Прояде когато му дойде времето

# 4
  • Мнения: 3 716
Хранене заместихме на 1.2г. Започнах захранване на 6м, така, че на 7м беше предимно на АМ. Нищо й няма. Отказа си млякото на 1.4г сама.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 665
И четиримата ги захраних на 6 месеца. На 7 имаха частично заместени (т.е. комбинация от зеленчук и АМ) само двете междинни закуски.
На 10-11 месеца заместих частично трите закуски, комбинирайки ги с АМ. На 1 г. заместих обяда. Вечер АМ /кърма. След 1 г. и 6 месеца минаха на обща храна, но си пиеха АМ до 2 г.
Преди 6 месец захранването го намирам за недобро.

# 6
  • Германия
  • Мнения: 865
Това е период и ще мине. На 7м е нормално да пие АМ. Повечето майки въвеждат пюрета след 6м, докато заместят хранене децата пият Ам/кърма. Изобщо не е вредно, давай му АМ, а пюрета предлагай например след обяд. Ако не иска не насилвай, ще прояде.

# 7
  • Мнения: 1 268
Може да иска по-едри парченца или направо залъци..
Сина ми по едно време отказваше пюрета и го забелязах,че почва да дъвче.И започнах да не му пюрирам,а само да намачквам и почна пак да си яде.И той е захранен на 4+ ,сега е на 8+++..Иначе,продължава и да суче и да иска АМ (сутрин и вечер ) Пробвайте и вие,може да се прояде като не са толкова пюрирани..Успех

# 8
  • Мнения: 4 660
Време за едри парченца може да му е писнало от пюрета щом е захранено 4+.
Супа с надробен хлеб намачкано и леко пасирано давах на моите момичета на 7 м. Също попара детски кус кус натрошени бисквити плодово пюре грис има толкова много неща които може да предложите.

# 9
  • Мнения: 555
Здравей, имам същия проблем бебето ми ще направи 8 месеца другата седмица, захранено на 6, кърмено до преди месец, сега е на АМ. Имаше заместен обяд и СЗ, на обяд хапваше зеленчуково пюре или месно със зеленчуци, а за СЗ плодово пюре с бисквити, каша с плодове и др. От седмица отказва всичко освен плодовите пюрета и киселото мляко, ядеше всичко, дори най-гадните пюрета, давах домашни и купешки, незнам какво да правя...умира от глад ,а  реве и си стиска устата, върти се в столчето и не иска да опита и една лъжичка...днес за втората закуска предложих попара с масло и сиренце, изобщо не я опита, моля някой ако е установил какъв е проблема при неговото дете да сподели, че вече не издържам да я мъча да яде и тя да не иска...
Здравейте! Бебето ми е на почти 7 месеца (на 28.07 ги навършва). Захраних го на 4.5 месеца и беше започнал да хапва доста обилно. Ядеше междинна закуска,  обяд заместен, следобедна закуска. Изведнъж преди около месец категорично започна да отказва. Много рядко хапва по няколко лъжички зеленчуково пюре. Понякога хапва и плодово, но като цяло върти глава и не иска. Пробвах и с детска кухня, но и с нея нямахме успех. Зъби не са, вече не е и толкова топло. Кара си само на АМ, а не знам до колко е полезно на 7 месеца. Други в същото или сходно положение? Приемам съвети Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт