Събирам мнения за сглобяемите къщи

  • 170 228
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 547
Имам въпросче към crazy chick Как е при вас звукоизолацията? BobyB беше написал, че  е ужасна и ми стана интересно.

Ами по отношение на външни шумове изолацията е много добра. Не знам дали е заради къщата или заради дограмата, но при затворени врати и прозорци отвън не прониква нито звук. Е, малко преувеличавам... когато съседите си режат дървата, прониква и още как  Laughing

Между стаите се чува, да - не всичко, но се чува. Горе-долу както е в панелен блок. Не мога да преценя дали по принцип тези къщи са с лоша вътрешна звукоизолация или конкретно у нас е така - нямаме коридори и антрета, от една голяма разчупена дневна се влиза директно във всяка стая и в другите помещения, т.е всичко е отворено и съответно, трудно за звукоизолиране.


P.S. Крастава жабке, пожелавам успех със строежа и максимално скоро да се радвате на една страхотна чудна къща!  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 903
Дааа, и аз много си ги харесах, но не съм проучвала другия, по-лошия въпрос - банките отпускат ли кредити за такива къщи?
Разбира се , че отпускат. Ние също се бяхме навили , но после размислихме, въпреки че съм чувала много добри отзиви. Единственото лошо е , че се чува много от едната стая в другата.... всичко друго е ОК.

# 47
  • Мнения: 1 149
Някой знае ли кои банки отпускат за тези къщи?

# 48
  • Мнения: 1 547
Някой знае ли кои банки отпускат за тези къщи?

Булбанк и Биохим - със сигурност.

# 49
  • Мнения: 780
на свекърва ми сестра и живее в такава къща от доста години и е много доволна . забелязала съм че през зимата се отопля доста бързо . аз харесвам къщата и много е кипричка и уютна .

# 50
Специално тухлена къща 100 квадрата, само на един етаж, с пояс вместо плоча и дървена покривна конструкция е най-евтиното решение, стига да не са много дълбоки основите (зависи от геологията на мястото). В този случай ДО КЛЮЧ може да излезе и 200 евро на квадрат.


BobyB, стига де  Mr. Green Знаеш ли колко приятели имам, които, подведени от точно такова инфо, започнаха уж добре изчислени строежи и парите им свършиха още на първа плоча? Що кредити теглиха и що чудо, дорде след 3 години сложат и покрив... Качествено построена тухлена къща с добра изолация и с всичките му там дюшемета, дограми, врати и плочки просто няма как да излезе 200 евро на квадрат. Нито 300 впрочем. Казвам това, защото наистина съм минала и през двата вида строеж и отлично си спомням кое колко пари глътна  Crazy


Разбира се, не изключвам напълно написаното от теб /като цяло си прав/. Със сигурност нещо такова е възможно, ако имаш познати майстори, ако купуваш материалите с голяма отстъпка и т.н екстри. Но общо взето... трудна работа е да се докара масивна къща на цената на сглобяема, при еднаква степен на завършеност. Отделно, че няма как да се нарече "скъпа" една готова за живеене къща с цена от 25 000 евро, при условие, че панелен апартамент със същата квадратура /в краен квартал/ е поне 35 000 - 40 000 евро. Тъй де!  Laughing

Виж сега, ако не знаеш какво правиш, може би е по-добре да оставиш някоя фирма да ти сглоби нещо срещу "твърда цена" на квадрат. Лошито е, че много от фирмите със сглобяемо строителство също имат големи проблеми с качеството, така че и тях трябва да следиш.
Това че няма как да излезе 300 евро е смешно. Факт е че в момента фирмите оферират груб строеж на около 150 евро на квадрат с материалите. Ако се занимаваш сам, естествено че ще ти излезе и по-малко.

# 51
  • Мнения: 1 149
А бе да ви кажа -решила съм да имам такава къща.Стискайте палци тръгвам по мъките Praynig

# 52
  • Мнения: 189
Ще стискам палци и ти пожелавам успех  bouquet

Въпреки скромното ми мнение, че това не е най-евтиния вариант и че си има и други недостатъци, такава къщичка продължава да е несбъднатата ми мечта.
Така, че очаквам да споделяш впечатленията си.

# 53
  • Мнения: 1 149
Ще стискам палци и ти пожелавам успех  bouquet

Въпреки скромното ми мнение, че това не е най-евтиния вариант и че си има и други недостатъци, такава къщичка продължава да е несбъднатата ми мечта.
Така, че очаквам да споделяш впечатленията си.
Казвай де.Аз затова я пуснах тази тема-да чуя мненията на всички ви-да науча  недостатъците и  да преценя по-добре дали си струва или не.Кой според теб е най-евтиния вариант? newsm78

# 54
Виждам,че темата е стара,но ако някои знае как да се свържа с фирма ''Еврохолц'' в Генерал Тошево ще съм много благодарна Simple Smile

# 55
# 56
Здравейте всички. Бих искал и аз да дам мнение по въпроса, тъй като вече имам построени над 1500 кв.м. от тези къщи. Например при мен дойде последно едно семейство, което притежава малък имот в кв. Бенковски. Същите са на квартира и пред тях стоеше въпроса дали да продадът имота и да си купят апартамент или да си построят на този имот къща.Много време се двоумяха дали да бъде монолитна или сглобяема.Накрая се спряха на сглобяема и сега бих искал да Ви кажа защо:
1. Къща от 72 кв.м./ реални/ предлагана от мен им струва 23 000 лв.
2. За около 20-25 дни къщата се изработва и монтажа е за около 10-15 дни.
3. Има 50 години гаранция.

Следователно да приемеме, че те живеят около 30 години в тази къща,и на собствен терен тези 23 000 лв. каква стойност ще имат? Колко ли щеше да им излезе и за колко време едно монолитно строителство? Времената са такива, че къща без всички необходими сертификати / пожар,земетръс и т.н./ просто няма кой да ти позволи да построиш. Само за сведение - панелите на къщата с дебелина 11 см. по немски лиценз отговарят на 30 см. зид.
Бих могъл да Ви кажа още много неща от личен опит. Ако някой има интерес нека се обади!

# 57
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
Записвам се  Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 2 300
Здравейте всички. Бих искал и аз да дам мнение по въпроса, тъй като вече имам построени над 1500 кв.м. от тези къщи. Например при мен дойде последно едно семейство, което притежава малък имот в кв. Бенковски. Същите са на квартира и пред тях стоеше въпроса дали да продадът имота и да си купят апартамент или да си построят на този имот къща.Много време се двоумяха дали да бъде монолитна или сглобяема.Накрая се спряха на сглобяема и сега бих искал да Ви кажа защо:
1. Къща от 72 кв.м./ реални/ предлагана от мен им струва 23 000 лв.

хайде моля ти се...не лапаме мухи тук...говорим за сглобяема къща, вярно, на база дървен материал, но все пак не обикновено дървено бунгало...

# 59
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Момичета, има ли някой от вас, който вече си е направил такава къща да сподели мнение как е?

Общи условия

Активация на акаунт