Мнения за гимназии в Пловдив - 2

  • 31 038
  • 736
  •   1
Отговори
# 405
  • Майничка
  • Мнения: 12 681
За да се води гимназията езикова, минимум 3 предмета от общообразователната подготовка трябва да се водят на чужд език.

# 406
  • Пловдив
  • Мнения: 820
https://danybon.com/obrazovanie/top-10-gimnazii-nvo-bel-10-class-2021/
Малка статистика след НВО  2021 за 10 клас за България.

# 407
  • Anywhere
  • Мнения: 1 107
Хайде да кажа нашето мнение за НТГ 😀 Определено не трябва да имате опасения,че децата от двете училища се смесват. Смесват се само и единствено ако ходят на алеята между двете,където пушат. Дъщеря ми няма интерес и не ходи там. В междучасието ходят в МОЛА да си купят нещо за хапване. Децата са читави, преподавателите също. Нивото на обучение за мен не е високо, но тя идва от Лиляната. Определено там бяха доста по взискателни и добри преподавателите. На моята дъщеря,честно казано училището не ѝ харесва. Базата е много остаряла, отоплението е лошо, сега в жегата не им позволяват да включват климатика, защото пестят! Не е очарована и от съучениците си, но това е нормално! Тя искаше да си остане в Патриарха,но аз я убедих за НТГ и сега естествено все мрънка за нещо.
 Бала не е особено висок, мин. година влизаха със 360 -380 най-нисък бал.
Ако мога да съм полезна с друго, питайте

# 408
  • Пловдив
  • Мнения: 927
За НТГ не мога да дам мнение, но е факт, че събира деца с високи балове. Миналата година минимален на второ класиране е 382.5. Не знам каква е мотивацията за избор на тази гимназия, но познавам 4-ма завършили я  и нито един от тях не е продължил да учи икономика след това.

# 409
  • Пловдив
  • Мнения: 3 363
За пет години много неща се променят в желанията на децата. При нас идеята е племенничката ми да продължи към икономика като висше и средното да й е от полза. Завършва 9 клас сега и не знам как ще се развият нещата за три години. Струва ми се, че е от енергоспестяващите деца и няма да тръгне да се явява и на трето ДЗИ, за да кандидатства в друга област. В класа й има 2-3 деца, чиито родители имат фирми, и явно идеята е да влязат в семейния бизнес.

# 410
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Да, така е. Желанията се променят. Аз съм жив пример - завърших ХГ с английски език, до 10 клас бях убедена, че ще уча право. После рязко реших да уча икономика Simple Smile.

# 411
  • Пловдив
  • Мнения: 3 363
Аз от същаъа позиция в ХГ завърших две филологии и като цяло помня, че от випуска ми доста хора завършиха и право, и медицина, филологии също

# 412
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
За Строителния, имам близък, преподава там от 3 години, последните 2 години наборите били.по-добре. Преди това децата, извън паралелките с архитектура, абсолютно незаинтересовани. От тази година имат задължителен държавен изпит по специалността и според него поне 15 човека няма да могат да завършат. Не съм го видяла скоро да каже как е минал изпита. Ако човек има интерес в областта - там е мястото. Същото е и в НТГ. Там децата са традиционно с висок успех, учат, а и учителите пишат високи оценки, просто учениците не харесват 4 и 5. 😀 Имам и там близка учителка. За ФЕГ, сина ми е там, за енергоспестяващи деца си е перфектно. Не се е пропил, не е пропушил,  и е бил до сега само на 1 купон. А уж е много общителен. За паралелките с английски си зависи от учителката , имам приятелско дете в 8 клас е там тази година с английски, оплаква се,че много не ги товарят. Но лош късмет с учителката. Ако иска с френски , пак си зависи от преподавателя. Сина миналата година доста учеше,  тази 1 дума не е научил, просто учителката е друга. А що се отнася до Дървото , не знам какво пречи на елита от НТГ. До строителния пък е Автото, ТОХа, а до скоро и Пеньо Пенев. Понеже съм там.всеки ден,не мога да позная кое дете в кое училище учи, еднакви са.
Смятам,че в ПГЕЕ се приема с висок бал и може би не е лош вариант също.

# 413
  • Мнения: 49
Мнения за ,,Патриарх Евтимиий'' след 7 клас? Синът иска да учи АЕ, а според учебния план часовете са колкото в езиковите и хуманитарната. За английската може би съвсем малко няма да му стигне бал, хуманитарната е на кантар и това е третото му желание.

# 414
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
На моята приятелка сина е там, 8 клас беше тази година. Английския го учат сериозно.  Не е доволна обаче.от учителя по математика и по БеЛ. В смисъл, до колкото разбирам, са прекалено взискателни, а не обясняват добре. Иначе децата са хубави. Паралелките са обаче биология и химия, изрично ся я предупредили, че от 9 клас трябва да тръгва на уроци по химия детето. Тя ще го записва и на математика  , и на Бел, за да излезе от зоната на тройката (детето идва от МГ ,макар и Казанлък), и на мен ми идва много. Аз имам 3 деца и ако трябва постоянно да ходят по уроци,  то по-добре да ги записваме частни ученици и Това е, кому е нужно училището тогава ?

# 415
  • Пловдив
  • Мнения: 9 753
Да не би всички да са в зоната на тройката и да ходят на уроци?
И аз имам позната с дете в Английската, само на философия не ходи на уроци. Но не е заради училището, нито учителите. До сега никога не е учил сам, все някой от двамата родители учеше с него. В 7 клас ходеше на уроци, разбира се.
Та кой как си е научил детето да учи.

# 416
  • Anywhere
  • Мнения: 1 107
В Патриарха и до 7 и след 7 клас учителите много си държат на предмета и искат да се учи. Приятелка на дъщеря ми е там В паралелка Обществени науки с испански, на добро ниво учат езика, по програма на езиковите гимназии са, с 19ч на седмица език!

# 417
  • Пловдив
  • Мнения: 5 987
Програмата на езиковите гимназии,но само в 8 клас. Езиковите в 9 и 10 клас имат 3 разказвателни предмета на езика.

# 418
  • Майничка
  • Мнения: 12 681
Може да не са разказвателни, а ИТ или математика.

# 419
  • Пловдив
  • Мнения: 4 167
За руската с испански да кажете някоя добра дума. Тамън разкандардисах дъщерята от МГ. Какви дизайни, какво програмиране. Пържен вятър на скара. То това не те ли човърка отвътре, не ставаш нито дизайнер, нито програмист.  Къде се бута между шамарите, не знам. Или пък да я оставя да си чупи главата. Надявах се да не стига бала за МГ, ама стига, за съжаление, и сега съм в пълно недоумение......

Общи условия

Активация на акаунт