Лежащи мами - 48

  • 47 997
  • 852
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 59
Момичета ,приеха ме в майчин дом с 1 см разкритие в 29 гс. Сега съм тук докато бебето се роди на кортикостероиди и магнезий венозно. Също си продъжавам приема на  утрогестан.

# 61
  • Мнения: 1 334
Plamuk стискам палци да овладеят положението и бебчо да си седи в корема колкото се може по-дълго, кураж 🍀

# 62
  • София
  • Мнения: 244
Plamuk, FBID1178948825474668 стискам палци, момичета!
Аз в Майчин дом лежах повече от месец с предната бременност, и кортикостероиди ми бяха сложили за всеки случай. Всичко ще бъде наред!

# 63
  • Мнения: 97
Здравейте, аз съм вече в 34+1, днес избрах дата за секцио в 38ма седмица. Надявам се да удържа положението, вече спрях Алеракта и намалих Магнерота, Утрогестан ще слагам още 4-5 дена. Шийката ми вече е 25 мм и малко съм притеснена тъй като ме мъчи жесток запек и нещата не се оправят с диета, а с медикаменти и напъване Sad

Пожелавам на всички ни късмет и здрави бебчета🍀

# 64
  • Мнения: 124
FB в коя болница си? Каза ли им че имаш скъсена шийка и серклаж?

И аз от вчера съм в болница заради зачестили и засилиени контракции, но още преди да ме приемат прегледаха бебето, измериха ми шийката и провериха състоянието и. За сега съм само на системи с магнезий.
В частната болница в Дупница май ще трябва да се разправям с тях вече

# 65
  • Мнения: 261
Момичета, тази седмица почвам тонове. Може ли да ми кажете как е при вас, като почнете тонове, продължават ли да ви гледат с видеозон, т.к. аз разбрах, че почваме тонове и това ми е бил последният преглед с видеозон. Отделно след 32 г.с. никой не ми е гледал шийката, аз съм със серклаж, вече в 35 г.с., ще раждам секцио.

# 66
  • Мнения: 16
Здравейте, записвам се при вас с предстоящ серклаж след около седмица. В момента съм в 12 г.с. с шийка 15мм. Серклажът ще прави д-р Христов. Изчетох предишните две теми, виждам много различни мнения относно лежането. Опитвам се да се подготвя психически, че ще лежа, но хич не ми се получава Simple Smile Искам да ви благодаря, защото ви чета много отдавна и съм доста по-спокойна като знам, че има успели мами с шийка, подобна на моята. Пожелавам успех на всички до финал!


Здравейте! Няма от какво да се страхувате! В сигурни ръце сте. Д-р Христов е голям Човек, добър Доктор и специалист. При мен шийката беше 3 см когато ми направиха серклаж Макдоналд и Етко в 17 седмица. Днес бях при него и шийката ми е 1.4 см, държи се на конците и той реши да ми сложи и песар. Всичко, което е възможно за да износя бебчо е направено. От тук нататък е Божа работа. Лежа по цял ден, ставам до тоалетна и да хапна. Душ взимам много набързо, че онзи ден паднах в банята ( сакън да не ида необезкосмена на лекар)  и сега още по голям страх ме обзе. Ама,  каквото се искаше от нас всичко е направено. Силата и спокойствието ми идват, когато усетя бебчо да ме побутва. Успех Ви желая, нека Богородица да Ви закриля и да Ви дава спокойствие през бременността! Бъдете здрави и вярвайте, че всичко ще се случи по най - добрия начин за Вас!
Стискам палци!

# 67
  • Мнения: 16
Nova доктор Христов е страхотен.Аз не съм правила серклаж при него, но преди няколко години му бях пациентка по друг повод и винаги се е отнасял страхотно с мен и ми е вдъхвал доверие.Изчакай да видиш какво ще ти каже той и си следвай неговите препоръки.Всички сме различни, уникални със своите си особености и не можем да се сравняваме само по някакви милиметри .Може и да не ти се наложи да лежиш нонстоп😊Ако се наложи и това се преживява🤗

Още първия път като видях д-р Христов, усетих някаква сигурност в погледа му, начина по който говори и обяснява, отношението му е страхотно! Сега пак съм при него, и 100% му се доверих. Всичко необходимо направи за да износя бебчо. Винаги е на разположение.

# 68
  • София
  • Мнения: 244
Момичета, тази седмица почвам тонове. Може ли да ми кажете как е при вас, като почнете тонове, продължават ли да ви гледат с видеозон, т.к. аз разбрах, че почваме тонове и това ми е бил последният преглед с видеозон. Отделно след 32 г.с. никой не ми е гледал шийката, аз съм със серклаж, вече в 35 г.с., ще раждам секцио.
И аз тази седмица (33+3дни) бях за първи път на тонове, отделно си имах и преглед и след две седмици пак. Серклажа не са ми го гледали от 29 седмица, попитах доктора, но каза че нямало нужда вече да се следи и направо щял да го махне когато наближат безопасните седмици за раждане. При мен пък се оказа, че бебето е с увита два пъти пъпна връв и сега си имам още за какво да се притеснявам.

# 69
  • Мнения: 124
Тедито колко см беше шийката когато ти правеха серклажа, а и щом са те следи ли до 29 седмица пак е добре. Аз съм с под 1 см шийка и пак не ме следят настоява днес 2 пъти и нищо накрая се отказах.
Моя мъж обаче е решил да попита защо все още имам болки, докторката му е казала че е нормално от самия серклаж и от натиска.
Някоя мама със серклаж да има подобни болки не са силни в никакъв случей но са постоянни. Само ако найстина са си нормални, ще се успокоя и ще си ги търпя без гъг да кажа, но се съмнявам не знам вече се чувствам толкова уморена от всичко това.

# 70
  • Мнения: 126
Добър вечер момичета в 23г.с и със серклаж съм от две седмици усещам движенията но тука става два дни усещам че ме рита много ниско долу и леки като бодежи получавам все едно ще излези така ми се сртува и ми е притеснено първескиня съм и незнам нормално ли е това или нещо не е добре моля за мнения…
Благодаря 😔

# 71
  • Мнения: 124
Добър вечер момичета в 23г.с и със серклаж съм от две седмици усещам движенията но тука става два дни усещам че ме рита много ниско долу и леки като бодежи получавам все едно ще излези така ми се сртува и ми е притеснено първескиня съм и незнам нормално ли е това или нещо не е добре моля за мнения…
Благодаря 😔
И аз съм така особено като промени позицията си, даже аз не знаех че е от бебето мислех си други неща. То е за момент, нали даже ми се припишква понякога. Сега се е обърнал моят бебешок и от два дни нямам такива бодежи, и аз колко питах дали е нормално никой не каза, но щом се случва и на друга значи е нормално. Дано и други мами със серклаж се включат.

# 72
  • Мнения: 126
Добър вечер момичета в 23г.с и със серклаж съм от две седмици усещам движенията но тука става два дни усещам че ме рита много ниско долу и леки като бодежи получавам все едно ще излези така ми се сртува и ми е притеснено първескиня съм и незнам нормално ли е това или нещо не е добре моля за мнения…
Благодаря 😔
И аз съм така особено като промени позицията си, даже аз не знаех че е от бебето мислех си други неща. То е за момент, нали даже ми се припишква понякога. Сега се е обърнал моят бебешок и от два дни нямам такива бодежи, и аз колко питах дали е нормално никой не каза, но щом се случва и на друга значи е нормално. Дано и други мами със серклаж се включат.
Да така е пишкатинсе но аз ми е притеснено

# 73
  • София
  • Мнения: 244
Тедито колко см беше шийката когато ти правеха серклажа, а и щом са те следи ли до 29 седмица пак е добре. Аз съм с под 1 см шийка и пак не ме следят настоява днес 2 пъти и нищо накрая се отказах.
Моя мъж обаче е решил да попита защо все още имам болки, докторката му е казала че е нормално от самия серклаж и от натиска.
Някоя мама със серклаж да има подобни болки не са силни в никакъв случей но са постоянни. Само ако найстина са си нормални, ще се успокоя и ще си ги търпя без гъг да кажа, но се съмнявам не знам вече се чувствам толкова уморена от всичко това.
FBID1178948825474668, Шийката ми беше 12мм когато направиха серклажа. Имаше кратък период (може би около 30 седмица), в който усещах по-скоро придърпвания.

# 74
  • Мнения: 16
Здравейте на всички! И аз да се включа по темата.

В 23 г.с + 4 съм, с тромбофилия, скъсена шийка 1.4 см, два серклажа и поставен песар онзи ден.
Местя се от дивана на спалнята, бърз душ и хапване.
Тегаво е, ама в името на бебчо ще стискам зъби.
Някъде четох, че най подходящо е да се лежи на лявата страна, не смея да се завъртя да не навредя на бебето.
 За сега всички върви наред, дай Боже до края да в така.
Успех на всички, здраве и благословение!

Общи условия

Активация на акаунт