На море в Гърция 2021 - VI

  • 45 691
  • 761
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 209
Здравейте. Препоръчате ми район с поне 3,4 хубави плажове на континенталната част. Не държа на пясък. По-скоро търся фотогенични заливи с тюркоазена, чиста вода. Ако стават и за шнорхелуване, ще е супер. Много голям плюс ще е и някое готино за разходки село в близост.
Били сме на Тасос, Пелион, Евия, Лефкада, Халкидики, Парга.
Мечтая си за южните острови, но заради детето все още са мираж.
Та плиийз хелп!
Горе-долу сте обиколили континенталните места, където има такива заливи (не знам доколко подробно, за да кажа дали сте видели всичко). От по-близките и леснодостъпни острови - на Спорадите, Корфу, Паксос има много подобни места. Пелопонес има хубави райони, но се пътува далеч по-дълго, отколкото до въпросните острови.

А нещо около Волос и надолу към Атина? Евентуално Амуляни, или някой от курортите преди Атон?

# 481
  • Мнения: 11 117
Амулиани има хубави плажове, но са по-скоро плитки и пясъчни. А някои, като Аликес, и доста пренаселени. Преди границата на Атон, след Уранополи, има едни заливчета, но май са достъпни само с лодка. В Северна Гърция според мен само Ситония и Тасос предлагат това, което търсиш.
От Волос надолу (срещу Евия) не става, там е леко заблатено, като езеро, и със сигурност няма привлекателен син цвят на водата.

# 482
  • Мнения: 209
Амулиани има хубави плажове, но са по-скоро плитки и пясъчни. А някои, като Аликес, и доста пренаселени. Преди границата на Атон, след Уранополи, има едни заливчета, но май са достъпни само с лодка. В Северна Гърция според мен само Ситония и Тасос предлагат това, което търсиш.
От Волос надолу (срещу Евия) не става, там е леко заблатено, като езеро, и със сигурност няма привлекателен син цвят на водата.

Благодаря! Може би все пак ще обмисли с една нощувка в средата, за да не пътува повече от 6 часа детето, и ще се насочи към някой остров. Вие кой препоръчате, като ако може ферибота да не пътува повече от час, час и нещо, като също да не е от най - скъпите... Много изисквания станаха, извинете 😀

# 483
  • Мнения: 22
Здравейте, съвсем спонтанно си резервирахме студио в Агия Триада за уикенда и чак след това се сетихме да прочетем отзиви.Намерих само стари - че е много занемарено и запустяло.Някой с по пресни отзиви? 🙂

# 484
  • Мнения: 11 117
Благодаря! Може би все пак ще обмисли с една нощувка в средата, за да не пътува повече от 6 часа детето, и ще се насочи към някой остров. Вие кой препоръчате, като ако може ферибота да не пътува повече от час, час и нещо, като също да не е от най - скъпите... Много изисквания станаха, извинете 😀
Само Корфу е на час, там има, де. И Паксос е на час и половина. Порт Игуменица е по-близо до БГ от Парга и Лефкада. Ние също пътувахме трудно с малко дете като бяхме, правехме междинни нощувки, то и в това има своя чар. Ако мога да помогна с опит, питайте. А за самолет мислили ли сте? Има добри оферти до Крит, и там е час целият път.

# 485
  • Мнения: 4 176
Здравейте, някой от тук дали знае, ако искаш да пътуваш до Гърция, бил си с положителен тест за ковид, минали са 14-те дни карантина и си с отрицателен тест, но не са минали 30-те дни за сертификат за преболедувал - можеш ли да влезеш в страната?

# 486
  • Мнения: 11 117
Здравейте, някой от тук дали знае, ако искаш да пътуваш до Гърция, бил си с положителен тест за ковид, минали са 14-те дни карантина и си с отрицателен тест, но не са минали 30-те дни за сертификат за преболедувал - можеш ли да влезеш в страната?
Между 30 и 180 дни от положителния тест е позволено. Вече ако ви пуснат на късмет - друга работа.
Иначе ако имате отрицателен пср на <72 часа (понеже споменахте отр. тест), можете да влезете с него.

# 487
  • Мнения: 4 176
Между 30 и 180 дни от положителния тест е позволено. Вече ако ви пуснат на късмет - друга работа.
Иначе ако имате отрицателен пср на <72 часа (понеже споменахте отр. тест), можете да влезете с него.
Да, имам предвид с отрицателен тест да се влезе, не със сертификат за преболедуване. А нали може да е с антиген до 48 часа?

# 488
  • Мнения: 11 117
Между 30 и 180 дни от положителния тест е позволено. Вече ако ви пуснат на късмет - друга работа.
Иначе ако имате отрицателен пср на <72 часа (понеже споменахте отр. тест), можете да влезете с него.
Да, имам предвид с отрицателен тест да се влезе, не със сертификат за преболедуване. А нали може да е с антиген до 48 часа?
Да, просто ползвате актуалния отрицателен, а не този за преболедуване! Антигенен - до 48 часа е валиден, да.

# 489
  • Мнения: 4 176
Благодаря, отговорихте ми по-адекватно от агенцията, с която ще пътувам за съжаление.

# 490
  • Мнения: 11 117
Успех, надявам се да влезете безпроблемно.

# 491
  • Мнения: 4 176
Успех, надявам се да влезете безпроблемно.
Само още един въпрос - попълва ли се преди тръгване нещо в сайта на тяхното министерство, както беше през месец май, или директно с резултата от теста?

# 492
  • Мнения: 219
Попълва се PLF и Ви се генерира QR код, който трябва да покажете на границата - на хартиен носител или в електронен формат.

# 493
  • Мнения: 100
Привет, някой да сподели в района на Ксанти, лаборатория за бърз тест за връщане в БГ?

# 494
  • Мнения: 4 176
Попълва се PLF и Ви се генерира QR код, който трябва да покажете на границата - на хартиен носител или в електронен формат.

Може ли линк къде се попълва това  PLF?

Общи условия

Активация на акаунт