Отговори
# 30
  • Мнения: 156
Какво означава и как се прави доплер на пъпната връв. Лекарката ми каза че ако се обърне с главата надолу трябва да се прави, за да се види дали нямало опасност от усукване, макар че в Стара Загора ми казаха че няма опасност

# 31
  • Мнения: 648
По същия начин като феталната морфология - на видеозон, при фетален специалист. Гледа се на монитора и се вижда кръвотока към бебето. Аз вчера бях на третата фетална морфология и лекарката каза един доплер да направя в 34та г.с., за да се види дали да останат антикоагулантите още една седмица или да ги спира. Чрез доплера ще видят и дали добре се храни бебето накрая в последните седмици.

# 32
  • Мнения: X
Аспирина не трябва да ти променя показателите кой знае колко и какво ,важно е да отпушва артерията и това само на доплер ще го видиш ,моите показатели са си все едни със или без аспирин Simple Smile хемоглобин пада не само заради желязо .Кофти витамини от група В и Албуми и Общ белтък Wink

# 33
  • Мнения: 3 207
Едното от нещата, който Ася каза в лекцията си и силно ми допаднаха, беше, че всички бременни мислят за раждането, пък то каквото и да е ще мине, а основното предизвикателство са грижите за бебето след това.
Аз най-вероятно ще съм секцио и понеже имам коремна операция мисля, че ще е нещо подобно - не беше кой знае какво - неприятно да, ама много скоро след като излязох от реанимация си ходех нагоре надолу по стълбите. Един месец по-късно си ходех на йога вече Simple Smile

# 34
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
Одри, стискам палци и след секцио да протече толкова бързо възсрановяването ти. Аз се чувствах много зле месеци наред при ставане и други банални движения, но може да се дължи на усложненията, които имах.
Иначе мога да се подпиша под думите на Ася. Всичко започва всъщност след раждането 🐣 И все си мислиш, че по-трудно не може да става, а постоянно изникват нови изпитания.

# 35
  • Мнения: 109
Привет момичета,

и аз пия много добавки съобразявам часове и храни за приема им...луда работа ама каквото такова.

На мен доплер ми правят на всеки преглед на частно обаче, по ЖК не, само гледаме бебето как е на размери води и т.н.

Иначе е така големият купон започва след появата на малкият човек, но като се замислите се започва от момента в който решим, че искаме бебе. Първо си казваш ...леле само да забременея, като се случи започваш да го милсиш 9 месеца, после си казваш ..леле само да родя...и вече като се роди си казваш ееееее ....мога пак да си бременея беше по леко Stuck Out Tongue Winking Eye

# 36
  • Мнения: 360
Аз пък все още не съм почнала да мисля за раждането, тревогите са ми свързани с месеците до тогава, дали всичко ще е ек, дали му е ок на бебето, наддава ли, мърда ли Grinning После другите ми тревоги са наистина как ще се справим след това, нямам никакъв опит и затова все гледам да чета и да се образовам с лекции, и колкото повече ги гледам, толкова по сложно ми се струва. Колкото повече проучвам за нещата за пазаруване, пак толкова повече съмнения и въпроси ми изникват. Например онзи ден видях че има едни възглавнички за първите месеци, бебето да спи настрани, изглежда като едно по-голямо одеалце зад гърба на бебето и едно по-малко отпред. Сега такова нещо трябва ли ми?
За самото раждане даже и една лекция не съм изгледала, малко ме е страх и ми е рано още да ги гледам.
На доплер почти всеки път ме гледа следящата ме АГ. Аз си и питам де, от както в 18 седмица ми казаха, че едната артерия нещо се е свила. Затова почнах да пия омега с високо съдържание на EPA и сега да чукам на дърво ми каза, че вече всичко си е ок и двете са си добре. Незнам дали омегата или нещо друго е повлияло. Тя не искаше да ми изписва аспирин, така че едва ли е било кой знае колко това стеснение.

# 37
  • Мнения: 780
Момичета вдигнаха ми маглерода 3Х1 и вече седмица го пия.
Тази сутрин след закуска ако може да се каже закуска - 2 праскови защото нямам никакъв апетит, изпих маглерода и започна да ме боли стомаха. Доста силно. Полежах малко, станах разходих се, за да взема една поръчка от куриер - мина ми. След което стана 1 часа и реших да обядвам - пастърва с картофена салата - аз си я приготвих вчера. Обядвах, изпих пак хапчето и сега е същата болка.
Притеснително ли е? Да звъня ли на гинеколога?

# 38
  • Мнения: X
звънни разбирасе

# 39
  • Мнения: 1 694
Аз бих звъннала за всеки случай. Може нещо да не ти понася, знам ли.
Момичета, не се шашкайте за бебешките месеци с новото човече, аз бях много неспокойна с първия ми син и той съответно беше супер неспокоен, всичко се предава. Вече е на 8,5 г и тепърва започва да ми става по-трудно, той е в предпубертет, всичко знае, отговаря се като голям, вторият пък е в бебешки пубертет, само тропа с краче и вика Неееее Simple Smile На мен бебето направо ще ми е глътка въздух с нейните елементарни физиологични нужди- памперс, кърмене, колики Simple Smile стига всички да са здрави!
Днес след 5 седмици най-накрая ходих на преглед, бебка върви едра, в 30+3 г.с. е 1650 грама, върви с десет дена напред. Седи с гръб надясно от известно време и въпреки моето лежане наляво не иска да се врътне. А от ляво било по-лесно раждането- ротацията на бебето и прочие

# 40
  • Мнения: 747
И аз мисля, че се предават чувствата и настроенията на майката върху новороденото. Нямах притеснения и всичко ни вървеше лежерно. Около мен наблюдавах същата зависимост за спокойните майки и тези, които бяха постоянно в съмнения, тревоги и стрес.
Дано и сега ни се получат нещата естествено, без много стрес.

# 41
  • Мнения: 3 207
И аз мисля, че се предават чувствата и настроенията на майката върху новороденото.

И върху нероденото още също, поне така твърдят в повечето психологически течения.
Това обаче просто значи да гледаме да сме спокойни, няма как 100% от времето цветя и рози.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 369
И аз мисля, че се предават чувствата и настроенията на майката върху новороденото. Нямах притеснения и всичко ни вървеше лежерно. Около мен наблюдавах същата зависимост за спокойните майки и тези, които бяха постоянно в съмнения, тревоги и стрес.
Дано и сега ни се получат нещата естествено, без много стрес.
Подкрепям и аз!

Не че сме нямали ужасно напрегнати моменти, но ми се е случвало да направя експеримент- тя реве, аз се напрягам, тя реве още повече, аз се напрягам още повече.
Просто я хвърлям на таткото и излизам от стаята. За 5мин да съм на тихо, сама, да си порева и аз ако искам.. Но да се събера.
Връщам се при нея, гушкам я и тя се успокоява. Все едно "смучеше" моите енергии (добри или лоши, съответно).

И обратното наблюдение с познати- колкото повече се оплакват колко са напрегнати, толкова "по-лоши" били и децата.

# 43
  • Мнения: 782
Абсолютно всичко се предава на бебчето.  Колкото по-нервни и притеснени сме ние, такива ще са и те. Неслучайно са казали, че на едно новородено му трябва само любов, внимание и спокойни родители.
Molly, прекалено много информация също не е окей, защото има вероятност да доведе до блокаж. Все пак преди хората изобщо не са били толкова информирани, а са отгледали живи и здрави деца. Аз също ще съм мама за първи път, притеснявам се, знам, че ще е трудно, но и се надъхвам, че ще си напаснем и ще се справим. 😊

# 44
  • Мнения: 512
И аз бях днес на фетална, пак 30+3 и ми казаха, че малкият е 1600гр и е в норма, ходи разбери Grinning

Общи условия

Активация на акаунт