Нашите цветя - обща тема 11

  • 29 115
  • 748
  •   1
Отговори
# 75
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Enchantres,
Пробвай с Phlebodium aureum.

# 76
  • Мнения: 2 912
Знам, че е вид папрат макар и не много разпространена, много нежни и финни са листата.
Ени, да знаеш че съм ти засадила папрат чакам само малко да укрепне и ти я пращам Simple Smile.

# 77
  • Мнения: 5 150
Прекрасни хора, моля за помощ. ИЗОБЩО ме няма по цветята, но тези сокулентни приятелчета някак оцеляха една година при мен. Обаче не се държат еднакво - на едно място са, еднакво ги поливам, гледам да не ги мокря (на три седмици някъде, така четох), но едното започна да съхне прогресивно. Днес реших да му махна изсъхналите "листенца" и се счупи, а уж внимавах :/ има ли как да го спася? Да го насадя и да стискам палци да пусне коренче, както правят кактусите?

Иии другото май е за пресаждане? Някакви съвети?

# 78
  • Мнения: 14 801
Ей Над,супер си! Блгодаря ти много. 🥰🌺
Аз видях онзи ден в едни познати,ама тя една изстрадала тази папрат. 🤭😁 Питам жената да ми даде,ако може. Тя не се зарадва и каза,че някога,като я пресажда,щяла да ми отдели малко! 😆 Ще я успокоя,че няма да има нужда да ми дава.
Иначе днес пробвах да събера семена от циниите,че да не купувам всяка година. Насях пробно,да видя дали ще се хванат.
Доста добре се чувстват на тези температури. Направили са още пъпки.
Дали ако ги извадя със част от пръстта и ги сложа в сандъче,ще ги уморя или ще успея да ги отгледам,как мислите? 🤔
Една роза:

И това все го забравям как се казва:

Чакам си кактуса:

# 79
  • Мнения: 5 392
Ени, дебела мара или седум е това дето го забравяш.

Циниите обикновено имат около 2-3 месеца от засяване до цъфтеж. Не знам на топло и с достатъчно светлина, дали няма да успееш някак да ги прилъжеш Hug но май са много слънцелюбиви. Ако имаш лампи за цветя (точно днес ги коментирахме в орхидеената тема) може и да им хареса.

Инферия, забравих да напиша. И двете сукулентни ще се вкоренят, на второто му отчупи здравото връхче и го бодни в саксия. Но за да съхнат така, нещо много е сбъркано при тях. Дали в условията, дали в начин на гледане, дали е болно, не мога да преценя. Тези по принцип са от най-лесните, сами се гледат и никакви грижи не са нужни.

# 80
  • Мнения: 5 150
Phloxx, много благодаря! Ще го бодна утре и ще му стискам палци. И аз не знам как успя да се съсипе така, най-вероятно изначално си е било болно, защото са гледани абсолютно идентично.

# 81
  • Мнения: 6 012
Иска ми се да присадя сукулентните, споделете каква почва купувате?

# 82
  • Мнения: 5 804
Иска ми се да присадя сукулентните, споделете каква почва купувате?
Аз насадих в това - https://orhidei.bg/substrat-orhidei/pochva-za-kaktusi/seramis-su … si-sukulenti-tr62
Само сансевиерата ми се чувства добре.
Иначе моят успех със сукулентите е точно същия като на Inferiya. Няма такова нещо като самоотглеждане, самопроцъфтяване. То не бяха в такава и онакава почва, то не бе поливане със спринцовка. На светло и топло са, вода умерено, няма и няма - съхне отдолу, нагоре "изцулява". Е може ли да са наредени до стъклена витрина - стъклопакет от тавана до пода и пак да се издължават към слънцето. Бяха на западната страна, после на източната - все едно и също. Сигурно като си заминат и последните мъченици тотално ще се откажа от вида.

# 83
  • Мнения: X
Моля за малко помощ, това е експеримента на детето (успехът на начинаещия Joy) Какво следва? В разни клипчетата гледах, че ги подрязват, но имах опит с едно да го унищожа така.

# 84
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 070
засади го.
няма какво да режеш, нека се хване добре и тогава ще го мислиш.
браво на детето. Simple Smile

# 85
  • Мнения: 680
За сукулентите да кажа, че мисля съм хванала цаката за поливане, понеже в началото и при мен изгниваха. Та трябва да е много изсъхнала почвата и го хващам за “листата” вдигам го и то се отделя от саксията, слагам 1-2 пръста вода и връщам. Не знам дали е правилно ама цветята са живи.
Иначе преди седмица някъде питах за идеи за една етажерка за стена с цветя дето искам да си направя. Уцелих някакъв късмет невероятен същия ден в Кауфланд бяха пуснали някакви дребни цветя, брашляни, папрати по 1-2-3 лв и се позапасих, наредих нещата. Остава 4 кашпи да взема още и ще ви снимам финалния резултат, супер доволна съм. Пък вие ще кажете ако нещо не е ок за там да го сменям от сега.
Скрит текст:

Щанда в кауфланд

Това са част от придобивките. ПП. Ще оборудваме и три терариума, за това са толкова 😅

А тези красавици пресадих снощи, дано се хванат и им хареса новото местенце.

# 86
  • Мнения: X
Здравейте,

Харесах си много едно растение, което ми казаха, че се казва Пасифлора.
Някоя от вас отглежда ли го и може ли да ми изпрати резници по куриер. Разбира се ще си поема доставката.

Приемам и идеи за други пълзящи растения ( без брашлян) за ограда.

Благодаря предварително! Simple Smile

# 87
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 753
Здравейте,

Харесах си много едно растение, което ми казаха, че се казва Пасифлора.
Някоя от вас отглежда ли го и може ли да ми изпрати резници по куриер. Разбира се ще си поема доставката.
Вчера дърпах и изкоренявах пасифлора. Много е "нахално". Увива се върху всякакви други декоративни храсти и няма спиране.

# 88
  • Мнения: X
Здравейте,

Харесах си много едно растение, което ми казаха, че се казва Пасифлора.
Някоя от вас отглежда ли го и може ли да ми изпрати резници по куриер. Разбира се ще си поема доставката.
Вчера дърпах и изкоренявах пасифлора. Много е "нахално". Увива се върху всякакви други декоративни храсти и няма спиране.

Зная, че е така, но при мен в най-лошия случай ще тръгне по тревата.
Искам да скрия една ограда.
Ако са ви останали излишни клончета бих им се зарадвала Grinning

# 89
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 753
И при нас тръгна от скриване на един плет. Но сега се разпространява без крайно.
Няма как да услужа. Далеч съм и преди да пристигне ще изсъхне. Има обаче семена. Аз така го захванах. Внимавай какъв вид точно вземаш! Има един сорт, който след известно време дава плод. Моята пасифлора е безплодна. Но цъфти много хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт