Парфюмни размисли и страсти (септември 2021 г.) - 264

  • 70 414
  • 823
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 7 029
Лятно откритие и голяма любов ми е Twilly d'Hermès Eau Ginger. Отдавна не ми се беше случвало да съм така омагьосана от парфюм. Не мога да му се наситя.
Обожавам го!

# 556
  • Мнения: 1 003
Аз получих днес този красота



Снимката не е моя Simple Smile

По повод коментарите от другата тема, моят също беше отварян и също имаше срязана защитна лепенка долу в едната страна. Изглеждаше пълен, обаче 😃

На първо четене много ми харесва, ще го разучавам тепърва.

Не знам колко от вас са запалени по сериали и гледат активно, аз лично не съм, но случайно попаднах на Outlander (превеждат го “Друговремецът”) и ми допадна изключително. Пускам сега първия сезон и се отдавам на истинска нирвана.

Нямам търпение елинор да доставят Le Participe Passé. Имам усещането, че мноого ще ми хареса.

И нещо смешно за лека нощ

# 557
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Някой дали вече пробва тази ултрачерна наситеност, с черно кафе наситено с бели цветя, как звучи само.Smile    Само суперлативи чета за него.

# 558
  • Мнения: X
https://elixirs-co.com/en/
Не намирам за смешно наличието на еликсир против конфликти, дори и да е с плацебо ефект.
И парфюмите, и астрологията са сериозни неща Simple Smile жалко, че несериозни периодични издания ги принизяват до това, което не са - първите - обект на консуматорски желания, втората - до злободневна дъвка и обект на подигравки от "невярващите". Астрологията е древна наука и не се "учи" или "консумира" от вестниците, както и математика не се научава с решаване на судоку.
Сори за оф-топика, аз съм от лошите Деви.
Убедена съм, че прекрасно пишещите и компетентни в ароматите парфюмисти тук не са се обучавали само от писаното във фрагрантика.
Парфюм за вечерта : Blood Concept 0 Black Collection
https://www.fragrantica.com/perfume/Blood-Concept/Black-Collection-0-18090.html
Идеален ми е настъпващото захлаждане с наметнато кожено яке на нощна разходка.

# 559
  • Мнения: 566
Забравих да споделя песен на деня



Парфюм за вечерта

# 560
  • Мнения: 2 229
Аз днес изкарах есенните аромати и се напуфках с This is her! Какъв е сладък и пухкав Simple Smile Много готин. Обаче на мен ми е топло още за по-плътни парфюми, аз още отказвам да слагам връхна дреха и затворена обувка Grinning

# 561
  • Мнения: 1 429
Забравих да споделя песен на деня



Парфюм за вечерта
Жив и здрав да си, Уолтър! Много здраве, щастие , любов и сбъднати мечти ( не само парфюмни) ти желая от сърце! Един от най-енигматичните персонажи в темата си ти, със завладяващо присъствие, компетентност, познания и опит - както забелязахме - не само в парфюмната област, демонстрираш и отличен музикален вкус също. А публикациите ти  (мразя думата "постове") са истинска наслада за сетивата!

Последна редакция: вт, 21 сеп 2021, 13:56 от cabochard

# 562
  • София
  • Мнения: 1 973
Привет, от мен кратък/колкото мога/ отзив за една арабела. Знам, че има фенове, макар и така по в сянка.
Става дума за един парфюм, за който няма никъде никаква информация и това е причината да споделя 3 думи.
Asdaaf Al Laila Ghair
Скрит текст:





Бих го определил като плодов, сочен, сиропен, амбров, дървесен. Усещам нотки като зелена ябълка, гъст сироп от ананас, ванилия, много и то във водеща роля кокос, също праскова, подчертан амбър от този уютния, мекия, разточителния, също креместо сандалово дърво и мускус. Излъчва невероятно мил и готин гурме нюанс, сякаш нещо като сметанов сладолед... Липсват подчертани цветя, което ме изненада. Може евентуално да има нещо на заден план като жасмин в креместа посока и лек повей от портокалов цвят, но със сигурност при мен няма изявени цветя.
Най-много ми напомня на Mancera Aoud Orchid, също има от Rasasi Qasamat Ebhar, който носих днес, може би нюанс от белия Задиг в частта с уютното креместо обло излъчване, но разликата е, че при Asdaaf Al Laila Ghair има повече узряло сиропено-плодово внушение. Сега като го подушвам от шишето, сякаш има нещо и от стила на Juliette Has A Gun Not A Perfume, може би и  Habibi - Arabian's Secret. Модерен звучи, кремест, мисля, че е отлична арабела.
Забелязвам, че линията Asdaaf на Латафа е много добре пипната и парфюмите им имат отличен замисъл и изпълнение. Та това е - общо взето, темата ни е едно от първите места, където ще излиза нещо за този парфюм.

Слушам в момента: Roald Velden & Nils Karr - Falling (Original Mix)

# 563
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 149
Ходих днес на малка парфюмна обиколка.

Пръсках на блотер Мис Диор, така и не пожелах да го тествам на ръка. Определено пропускам това издание.

Тествах и La Perla Signature, много красив флакон. Сока не е лош но и не е кой знае какво за мен.

Отново се спрях на червеното Линтерди само защото се споменаваше тук често наскоро. Хубав парфюм е но отново от блотера не усещам особена разлика с първия. Трябваше май да пръсна на ръка от него.

В Нордстром ми дадоха семпъл на Idole Aura. Пръснах на ръката от него като се прибрах. Усетих солта във връхните нотки и в сърцето на парфюма, която е показана в пирамидата..идва ми малко в повечко обаче. Определено прави парфюма малко неочакван и интересен. Мисля че щях да го подмина ако имах само пръсната хартийка. Радвам се че имам тази ланкомска мостричка. Ще я пръскам тези дни.
Имам странна асоциация с този парфюм - сякаш малко момиченце е намерило този красив плосък флакон и е решило на игра да си направи парфюм - откъснало е цвят на малка розова розичка, поставило я в на дъното. Взело е от кухненския шкаф дълга шушулка ванилия и я е добавило и нея, после малко сол за контраст и е напълнило флакона с вода Simple Smile. Давам си сметка че това не е особен комплимент за автора (те са трима всъщност) на този парфюм но същевременно го намирам за очарователен макар и малко нескопосан (може би точно заради това ме очарова). Не бих купила този парфюм, но не мога да скрия от себе си, че в него има нещо креативно и лесно като детско хрумване и това ми допада.

Определено бих избрала оригинала обаче.

Настроението за деня е

Последна редакция: вт, 21 сеп 2021, 05:33 от Athena

# 564
  • Мнения: 2 816
Добро утро парфюмни момичета и момчета! Имам въпрос относно тези два аромата- кой според вас би се харесал повече на 20-годишен младеж
Или
Ако харесва този.Обмислям изненада и няма как да го питам.
Ако имате и други идеи може да споделите.

# 565
  • Пловдив
  • Мнения: 40 736
Може ли мнение за два по-обикновени аромата? Кой от двата да е... Simple Smile
https://www.notino.bg/lanvin/eclat-darpege-parfjumna-voda-za-zheni/p-60811/
или...https://www.notino.bg/lagerfeld/karl-lagerfeld-for-her-parfjumna … a-zheni/p-444365/

# 566
  • Мнения: 2 960
Момичета и момчета имам нужда от побутване. Според вас този парфюм заслужава ли си да го притежава човек ? Според мен да , но желанието ми е в противоречие със здравия разум .....

Побутнах се сама - направих си подарък за Коледа - както обикновено желанието надделя ..... сега тръпна в очакване ... един по-сладък Satin Extrait

Последна редакция: вт, 21 сеп 2021, 12:00 от macadamia

# 567
  • Мнения: 31 154
Пробва ли го?

# 568
  • Мнения: 1 575
Аз бих избрала Lanvin Éclat d'Arpège. По-интересен е, по-излъчващ и се разпознава. Трайността му не е лоша. Вторият ми е прекалено обикновен, не бих го разпознала дори.

# 569
  • Мнения: 199
Привет, момичета и момчета!

Според вас Dior Dolce Vita заслужава ли си да се купи от любител на шлейфови и присъствени аромати? Знам, че е реформулиран и затова питам за новата версия. Старата знам, че е страхотна, но нямам представа как да се сдобия с нея. Моля ви, ако имате някаква идея от къде бих могла да си я намеря, ще ви бъда много, много благодарна!

Общи условия

Активация на акаунт