Парфюмни размисли и страсти (септември 2021 г.) - 264

  • 70 897
  • 823
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 5 021
Пробвах Miss Dior Eau de Parfum (2021) Dior
много, много ми хареса! Сега ме е супер яд, че изпуснах намалението!
Dior Sauvage Elixir на блотер малко остър ми стои, на кожа сигурно няма да е така.

# 346
  • Мнения: 142
Поръчан ми е за подарък Мис Диор ❤ Все още не съм го получила, но не знам точно коя версия е- от 2012 или 2017 година. Има ли голяма разлика между тях?

Аз днес съм с Mugler - Eau de Star и направо съм влюбена🥰😍 Затова се заредих с още един за всеки случай 🤣, защото знам, че отдавна е спрян. Старичък е, но за мен е ново откритие 💕

# 347
  • Мнения: 1 578
Ох BBeLLa , напълно те разбирам . Познай какво оставих за втори курс - НИЩО! Разделих се с почти всички кутии и натиках всичко в кашончета , залепих и натиках преди ММ да се усети Joy ! После едно от първите неща, които разтоварих и прибрах на сигурно Blush . Но моята колекция от пълноразмерни е над 50 и съм поставила за цел намаляне на количеството.
Успокоявам се с Joe Dassin:
https://youtu.be/xwiPiQFqD-U

Последна редакция: пн, 13 сеп 2021, 16:44 от Dari_77

# 348
  • виртуално
  • Мнения: 2 873
Аз днес съм с Mugler - Eau de Star и направо съм влюбена🥰😍 Затова се заредих с още един за всеки случай 🤣, защото знам, че отдавна е спрян. Старичък е, но за мен е ново откритие 💕

от къде ?

# 349
  • Мнения: 446
В последно време съм пристрастена към Розата на Пол Смит и тази песен в точно този й вариант: https://youtu.be/ZnsLDwSrMcU

# 350
  • Мнения: 142
Аз днес съм с Mugler - Eau de Star и направо съм влюбена🥰😍 Затова се заредих с още един за всеки случай 🤣, защото знам, че отдавна е спрян. Старичък е, но за мен е ново откритие 💕

от къде ?

 От ebay. Бяха на много добра цена, особенно втория, направо без пари Simple Smile

# 351
  • Мнения: 566
Ами 8-10 спрея и излъчва мощно поне 6 часа, чак после се прибира.
....
 След като първоначално смятах с Cape Heartache Imaginary Authors, ама ми се стори твърде тематично и предвидимо и смених рязко идеята 😅

1. Е да така да . Но и разликата в пърформанса в сравнение с Tobacco Vanille е осезаема , той дори на моята кожа ако си сложа 10 пръскания ще удуша всички около мен .... Имам винтидж , но и новия пак е не малко по-плътен от Vanille Fatale
2. Cape Heartache ми е зимен парфюм , за сняг и виелици навън.

Най-великият ми проблем е да успея да си замъкна максимален брой от парфюмите, но так че хем да взема макс, хем да не бият на очи... 🤣🤣🤣
....
Приготвих (засега) девет пътни чанти с парфюми и козметики, най-отгоре замаскирам с някоя дрешка и се хиля сама на себе си, ако ме разкрият - ще има публичен линч... 😂😂😂

Обезопаси си парфюмите ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с дрехи отстрани , не ги оставяй в НИКАКЪВ случай един до друг ако са без кутии да се търкат бутилките една в друга !!! Ако не се качваш на някакви през-океански полети , опаковай си ги , и си ги прати с някаква транспортна компания, ако количеството е голямо. Да не ти се реве после




Не, не сме дискутирали Atelier Materi с теб със сигурност, някой друг е бил. Simple Smile Най-интересен ми се струва Peau D'Ambrette (сега прекръстен на Bois d’Ambrette, но във Фрагрантика е със старото име), след това Cuir D'Iris (сега прекръстен на Iris Ebène). Ако имаш някакви спомени как са ти се сторили, ще ми е интересно да споделиш.
Пиши за Cavatina, защо си се въздържал? Simple Smile Пробвах я аз, но не е моето нещо, иначе е красив римейк на класиката. На мен ми остана да пробвам Moonlight in Chiangmai от набелязаните.
......
Аз съм на ретро вълна от известно време и слушам стари класики, днес това:


Peau D'Ambrette ми е прекалено прибран, тих и линеен
Cuir D'Iris прилича на поне 70% на винтидж DHI 07-11 , не съм сигурен обаче какво точно ще ти говори това ....
Cacao Porcelana е отличен , класен , прашно какао , тютюн , мек сантал с лека алкохолна нотка . На даден етап мисля да си го взема,особено ако изпадне нещо изгодно или тестер . Има си класа в него , не е някое модерно гурме.
Etta James  Hands Clap

Напръсках се днес с една подарена мостра на Hyde Heart
https://www.fragrantica.com/perfume/Hiram-Green/Hyde-52284.html
Какъв шантав парфюм!
Не бих го носила, но от време на време бих си пръскала по малко,  ей така да му се чудя!
Дядо ми беше пчелар и имам ярки спомени за всички миризми, свързани с това занимание.
[...]
Кой ли парфюм харесва Робърт Смит?
Робърт е такъв приятен чудак, че не мога да си представя с какво би обичал да се парфюмира. Simple Smile Като бях студентка, любима приятелка обичаше да слуша Тhe Cure, та покрай нея се докоснах до тази велика група. Heart

А най-автентичният пчелен мед, който съм пробвала, с все восъка му, с леки флорални нюанси, е точно в парфюм на Hiram Green - Slowdive. Animal Bee Изумителен и много комплексен, много различен при различни температури - понякога мирише на тава прясно изпечени меденки (меко и обло), понякога - на 1 тон суров мед, в който си се цамбурнал и е под въпрос как ще изплуваш точно, понякога е силен и пепелив, леко мръсен тютюневият цвят и тогава ми беше малко труден за носене. Ако ти е домъчняло за този аромат от детството и искаш да съживиш спомени, свързани с истински натурален мед, този парфюм е идеален за целта. Simple Smile Съжалявам, че не си взех мини, когато марката все още предлагаше (спряха ги), 50 мл не знам дали бих могла да изпръскам някога, но все още ми стои в I want списъка, понеже е просто невероятно творение. [/video]

Slowdive е странен  , но доста хубав парфюм . Hiram-Green са си доста арт бранд , контраста на нотките при тях те кара , дори да имаш години опит да си казваш "чакай сега....какво става тука?....ти олд-скул ли си,модерен ли си....гурме ли си,флорален парфюм ли си..."

На мен парфюмите на Hiram Green силно ми напомнят подхода на Franchesca Bianchi. Няма 6-5, нищо по-долу от доза  вещерство и тайни отвари за привличане/отблъскване.

Franchesca Bianchi си е също арт марка , но някакси са по-подредени при нея нещата , има си ДНК , което нея я дразли леко , защото при всяко интервю всеки и го казва,и натяква. Има нещо плътско , и сексуално във всеки един от парфюмите и , в някои малко,в други с големия черпак.
При Hiram Green си е хаос , често НЕорганизиран.

Уолтър, благодаря за песента на деня - When the Doves Cry и The Beautiful Ones на Принс са ми сред най-любимите песни завинаги, версията на Марая Кери и Сиско от Дру Хил ми е също в топ-а на живота ми Simple Smile

Днес имам много работа и не смея да слушам нищо, защото музиката ме пренася в друг свят, искам да пея и танцувам, не мога да слушам за фон, това е някакси неуважително според мен към изкуството.Сигурна съм,че някои от вас разбират.Същата разбота е с парфюмите - не искам нищо така свежичко за между другото, а всеки да бъде истинско изживяване.
Искам и да се оплача от нашия любим сайт-толкова е трудно да се качват снимки... Вианги трябва да ги подрязвам, умалявам, за това и рядко публикувам.А съвсем на скоро посетих един парфюмен рай и цял албум имам за споделяне, но не знам дали и кога ще имам търпение за такова начинание.
........
Тествах и Нощта от Фредерик Мал - не ме шокира по никакъв начин, но аз на удове съм се намирисала в един предишен живот. Не мога да го дефинирам като парфюм, по-скоро като миризма която идва да направи катерогично и силно изявление от името на собсвеника си. Който ги може тези удове, само браво мога да му кажа.

Без музика не мога аз , първото нещо , което правя като се събудя е да си пусна музика.Аз съм audiophile , без плейър и хубави слушалки дори навън почти не излизам . Да големите снимки е драма , но аз и съм много некадърен фотограф , много рядко ми се получават , и затова много рядко поствам мои снимки.
Ако Portrait of a Lady е хубава класна жена , The Night е нейна мъсна , потна ,  не-къпана цяла седмица версия , излязла от риалитито Naked and Afraid


На тънката цена от  €1250 за 100-ца , в Щатите дори е $1600 .... ейййй сега ...
Виж Promise ми е любим ...

Парфюм за спорт
Парфюм за деня
Песен за деня

Последна редакция: пн, 13 сеп 2021, 18:59 от WaltherP99

# 352
  • Мнения: 6 930
Пробвах днес Phantom Paco Rabanne и честно, изобщо не е каквото очаквах от тая сладка спейс-кич бутилка.
Стори ми се нещо средно между Ерба Пура, разводнено High Frequency Initio и нещо на Blend Oud, обаче за да е по-леко, масово и смилаемо, има щипка Libre YSL в частта с освежаващата лавандула. Не знам, не знам.
Пробвам и I Vicoli Via Fiori Chiari Trussardi  и.... това е разкош. Избива ми почти на тъмен шоколад с мента. Или чай с ром и подправки. Невена, елеми-то и ванилията са осеазаеми, като ванилията не е сладка... Целият аромат ми създава усещане за силно приглушена светлина, износена кожа и тежки прашни завеси. Да се носи с чизми и филцова шапка. 😍

Последна редакция: пн, 13 сеп 2021, 18:49 от tuali

# 353
  • Мнения: X
Изрових Black Tulip Shay&Blue да го пробвам пак, да видя къде са тези сливи и ги открих. Обаче сливите са... скапани. Има едни такива омекнали петна по плодовете понякога с лек дъх на мухъл, които като се опита човек да изчопли и да измие мястото, този дъх въпреки това остава върху целия плод, дори и по здравата му част, и той не става за ядене. Ето на това ми мирише този парфюм в началото. Малко по мaлко ароматът се "избистря" и става по-сливов, но тънката мухлива нотка си остава.
Бях обещала описание на тези пробички на Sylvaine Delacourte, които ми се намират и забравих, но днес се присетих. Ще започна със Smeraldo - започва с олд скуул цитрус, който бързо взима превес над останалите неща и изпъква моно. Прясно киселичък е като кора от лимон, не като сок. После излиза ветивер и нещо зелено, тревно, ангелика предполагам, защото ми е познат мириса и се смесва с това киселкото. Така парфюмът става доста натурално тревен, билков, смесен с аромат на прясно дърво и на свеж ветивер. Мирише и на глог, дори на плодовете глог. Познавам отлично аромата и на плодовете и на цели клонки с листата, защото някога у нас имаше промишлени количества от него. Би бил чудесен летен дневен аромат, който ще носи свежест и прохлада. Сладост няма за сега, но не е горчив от изброените вече съставки. Много приятен!
ПП. Допълвам се - ако Terre d'Hermes Hermès имаше дамски вариант, то това щеше да е Smeraldo!
И вторият за днес, към който ще посегна е Florentina - ами... шампоанено цветен аромат, на букет от цветя, не на определено цвете. Има лека пудреност, но е едва забележима и мирише повече на бадемова пудра, отколкото на виолетова или ирисова. Много фин и женствен. Някак мирише на... мама. На топлата прегръдка на ухаеща на чисто жена, облечена в светли памучни дрехи и леко напудрено деколте. Няма нищо луксозно в този парфюм, а просто уют и нещо мило. И пак е някак от отминали времена, дори рустикален, идиличен.
Повече от три не е добре да пробвам, ще се изкривят възприятията ми. Утре още.

Последна редакция: пн, 13 сеп 2021, 19:11 от Анонимен

# 354
  • София
  • Мнения: 974
WaltherP99, благодаря за отзива за Atelier Materi. Сигурно ще взема сет с мостри по-нататък. Скъпи са и затова все отлагам, а тестери на тази марка не съм виждала, поне по сайтовете, които следя и са ми достъпни. Но щом поне какаото е интересно, ще гледам минимум него да пробвам. Simple Smile Dior Homme Intense не познавам във всичките му версии, нюанси и прочее, но ми е ясно за какъв парфюмен профил иде реч, така че се ориентирах какво да очаквам от кожения ирис на марката. А за Bois d'Ambrette питах, понеже обожавам нотата и мисля, че има шанс да ми допадне. Аз съм малко в двете крайности като палитра от неща, които харесвам, така че дори да е нещо по-прибрано, ако заиграе по правилната струна... Simple Smile
Hiram Green не е лесносмилаем, да, човекът си лети в собствена орбита, но Slowdive ми спря дъха, когато го пробвах. Нищо друго не ми хареса толкова. Не съм пробвала двете му нови издания - виолетката и ветивера, но сигурно ще стигна и до тях в един момент.
Francesca Bianchi следя изкъсо, фен съм, макар и засега да имам само 1 бутилка (но пък е безапелационна любов) и да не съм се решила на втора, при все че харесвам още 2-3 неща поне. Съвсем скоро официално ще представи новия си бранд Hedonik (мисля, че ще е допълнен с линия от кожени бижута?), чудех се в каква посока е работила и защо обособява нова марка, дали ще се старае да е по-обрана, но първият парфюм ще се казва Divine Perversion, така че едва ли могат да се очакват бонбонки и цветенца. Grinning

Вчера тествах на блотер Synthetic Jungle F. Malle и макар да не е изчерпателен тест, понеже не пръснах на кожа, въобще не очаквах това. Аз харесвам зелени парфюми, но този ми дойде като шамар - много мощен, много зелен, но някак линеен ми се стори, като един нестихващ фалцет от босилек, нещо, което ми напомни на здравец и на смачкани зелени листа, които са си пуснали сока. Очаквах повече нюанси и баланс. Ще го пробвам и на кожа при удачен случай, но не вярвам да ни се получи химията.

Последна редакция: пн, 13 сеп 2021, 20:49 от Klodilia

# 355
  • Мнения: 2 215
Аз днес съм Sweet Wiliams на Carner Barcelona - позитивен и зареждащ парфюм.
Иначе слушам Zaz:



Азалия, дай още един шанс на Black Tulip, aз много го обичам и не усещам мухливата нотка. Много интересн и различен аромат.

# 356
  • Мнения: X
Азалия, дай още един шанс на Black Tulip, aз много го обичам и не усещам мухливата нотка. Много интересн и различен аромат.
Помирисвам си ръката където пръснах (от трите, за които писах, само той се усеща добре) и сега са останало само сливи. В момента е точно сладко от сливи, но не е онова от детството ми. Всъщност, от там е, но не е печеното сладко на леля, а това, което майка ми правеше - рядко, недоварено, леко кисело, сякаш правено от неузрели сини сливи или просто, защото тя хич не умееше да прави добре каквото и да е в кухнята. Имам цели 10 мл спрей за добро нанасяне и проби. Предвид това, което написах по-горе за One More, за вбъдеще не изключвам възможността и друг парфюм да ме спечели, така че - ще пробвам, въпреки че за сега Лалето не е моето.

# 357
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 539
Здравейте, някой пробвал ли е Armani Si Intense 2021?
Заслужава ли си покупката му aко се притежава Armani Si?

# 358
  • Мнения: 31 389
Здравейте, някой пробвал ли е Armani Si Intense 2021?
Заслужава ли си покупката му aко се притежава Armani Si?
Аз го имам и харесвам много. Писала съм му ревю. Нося го в хладно време.

# 359
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 539
Здравейте, някой пробвал ли е Armani Si Intense 2021?
Заслужава ли си покупката му aко се притежава Armani Si?
Аз го имам и харесвам много. Писала съм му ревю. Нося го в хладно време.

densi, щом ти пишеш, значи го поръчвам. Grin

Общи условия

Активация на акаунт