Парфюмни размисли и страсти (септември 2021 г.) - 264

  • 70 669
  • 823
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 31 326
Благодаря ти, но прочети повече, не бързай. Потърси, прочети, проба, ако можеш да поискаш в съседната тема. Рисковано е да се поръчват парфюма насляпо.
Сладък е да знаеш.

# 361
  • Мнения: 1 350
Интересна е тази тема със сливовите парфюми. Мисля, че единственият подобен, който съм имала е MAUBOUSSIN MAUBOUSSIN. Аз не можах да го нося, никога  навън. Всъщност имам не малко аромати, които мога да пръсна единствено и само вкъщи за няколко часа, които после да отмия. Просто ми носят определено усещане , от което вероятно имам нужда макар и за кратко. Някой писа и за Вен Верт. Също прекрасен парфюм, но не мой. Детето си го ползва  обаче, както и  други класики. Може би е частен случай, всеки знае себе си, но  дали няма завръщане към старото?! Сега всичко или е много разводнено, банално  или отива в графата ниш. Та по темата за нишовете - Мулен Руж! От всичко, което придобих, той ми е топ! До последно се чудих на Histoires de Parfums This Is Not a Blue Bottle 1.2., но постъпих рационално. Разкажете повече за бранда личните ви наблюдения.

# 362
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 524
Благодаря ти, но прочети повече, не бързай. Потърси, прочети, проба, ако можеш да поискаш в съседната тема. Рисковано е да се поръчват парфюма насляпо.
Сладък е да знаеш.

Бях си наумила да го поръчам още, когато излезна. Имам Si и Si Passione Intense, а за този исках само някой да ме побутне леко. Laughing Поръчах и мостра (try it first), та ако не ми хареса въобще няма да го отварям и ще го върна.
Не знам дали е лоша практика, но на мен ми стана навик да поръчвам парфюми на сляпо. Малко се увличам в четенето преди да реша дали е за мен, но пък тръпката в отварянето на кашончето е неописуемо. Grin

# 363
  • Мнения: 1 303
Любим парфюм със слива за мен е Une Nuit Magnetique The Different Company, сливата е леко опушена.

# 364
  • при морето
  • Мнения: 911
Тази вечер като се чудех какво да си поръчам от Нотино и се присетих,че не познавам нищо на Parfums de Marly,гледах ги един по един,чудих се,от Делина имах отливка,но нещо май не ме докосна,та в крайна сметка от цялото чудене се спрях на Дискавъри сета от 6-те парфюмчета.Ето този
https://www.notino.bg/parfums-de-marly/feminine-discovery-set-po … omplekt-za-zheni/
Дали са хубави ,силни,интензивни?Ако някой е отявлен фен на PdM и похвали друго освен Делина,ще съм предоволна!:smile:

# 365
  • Мнения: 566
Hiram Green не е лесносмилаем, да, човекът си лети в собствена орбита
.......
Francesca Bianchi следя изкъсо, фен съм, макар и засега да имам само 1 бутилка (но пък е безапелационна любов) и да не съм се решила на втора, при все че харесвам още 2-3 неща поне. Съвсем скоро официално ще представи новия си бранд Hedonik (мисля, че ще е допълнен с линия от кожени бижута?), чудех се в каква посока е работила и защо обособява нова марка, дали ще се старае да е по-обрана, но първият парфюм ще се казва Divine Perversion, така че едва ли могат да се очакват бонбонки и цветенца. Grinning
.........
Вчера тествах на блотер Synthetic Jungle F. Malle и макар да не е изчерпателен тест, понеже не пръснах на кожа, въобще не очаквах това. Аз харесвам зелени парфюми, но този ми дойде като шамар - много мощен, много зелен

1. Тези парфюмери , които са си истински артисти , са малко , или много .... out there .... John Pegg - Kerosene , Alessandro Gualtieri Nasomatto/Orto Parisi , Andy Tauer Tauer Perfumes/Tauerville , Josh Meyer - Imaginary Authors , Sarah McCartney  , Piotr Czarnecki , Prin Lomros , Filippo Sorcinelli , Dmitry Bortnikov , Aaron Terence Hughes и т.н. .... до един са така. Има и тежки случаи като Josh Lobb Slumberhouse  , който е истински парфюмен гений ... с проблеми.
2. Francesca Bianchi посоката и е една ...  , виж Pissara е решила малко да кривне от нейния път есента .
3. Synthetic Jungle го усещам все едо съм си взел Complete Greens  смути-то .
 


Парфюм за вечерта беше

# 366
  • София
  • Мнения: 973
Уолтър, Piotr Czarnecki ми е интересен отдавна, но нищо не познавам засега. Slumberhouse е прекалено недостъпен като бранд в Европа за жалост, иначе знам, че има култов статус.
В какъв смисъл Pissara ще кривне от пътя си есента, какво визираш? Simple Smile
Synthetic Jungle и на мен не ми се стори особено "парфюмен", по-скоро като аромат от природата (което е малко иронично предвид името).

# 367
  • Мнения: 6 930
Та по темата за нишовете - Мулен Руж! От всичко, което придобих, той ми е топ! До последно се чудих на Histoires de Parfums This Is Not a Blue Bottle 1.2., но постъпих рационално. Разкажете повече за бранда личните ви наблюдения.
Мисля, че доста е писано за тях. Аз съм силно пристрастна и даже, ако тегля чертата, като нищо да се окаже, че е една от къщите, от които имам най-много парфюми, май 8 станаха 🙊🙉🙈

# 368
  • Мнения: X
Недостъпни са и руските нишови парфюмни къщи, а в тая обстановка се съмнявам и американците да доставят до България. Специално руснаците имат интригуващи бутикови брандове.
Например този присъства само в инстаграм:
https://www.fragrantica.com/designers/Wild-Drops-Parfums.html
https://www.instagram.com/wilddropsparfums/?hl=bg
и възнамерявам да изпратя запитване изпраща ли до България.
Отделно в Европа - малките инди парфюмерии със собствена марка, които даже не са споменати в базите данни, или пък са твърде скъпи.

# 369
  • София
  • Мнения: 545
Та по темата за нишовете - Мулен Руж! От всичко, което придобих, той ми е топ! До последно се чудих на Histoires de Parfums This Is Not a Blue Bottle 1.2., но постъпих рационално. Разкажете повече за бранда личните ви наблюдения.
Мисля, че доста е писано за тях. Аз съм силно пристрастна и даже, ако тегля чертата, като нищо да се окаже, че е една от къщите, от които имам най-много парфюми, май 8 станаха 🙊🙉🙈
Като tuali и аз харесвам много бранда. Харесвам минали епохи, гледам сериали и в този бранд откривам истории. Всеки аромат е като препратка към миналото. This Is Not a Blue Bottle 1.2 ме чака вече в офис на куриер, днес ще го взема и ще се запознаем. Имам пробичка на 1876 Мата Хари и Тубероза 3. Когато се запозная и с другите две туберози, ще реша кой да си взема.
1969 Parfum de Revolte, посветен на сексуалната революция, ми идва малко хаотичен - като безразборен секс. Носи свежестта на младостта, цветна чувственост и би подхождал идеално на бяла памучна роба и огърлица от разноцветни топчета, направени от дърво.
Blanc Violette е много нежна и ефирна виолетка, за мен леко разводнена. Моята кожа изяжда толкова леки аромати, но лятото в големите горещини беше невероятно красив - като ефирно облаче от аромат. Най-тихия парфюм от тези, които имам и познавам.
1875 Carmen Bizet Absolu подсеща за Черната орхидея на ТФ, без землистата влажност и с маалко повече отчетлива цветност и по-остър тамян. /Друга препратка към Черната орхидея е и Collection Extraordinaire Precious Oud Van Cleef & Arpels, като там аромата е по-амбров и заоблен и като цяло по-тих./
1740 Маркиз дьо Сад го дават мъжки и е харесван от мъже. И от мен. Много подправков, амбров, кожен...за безапелационен успех при поети задачи. Само да не са в офис. Wink
Ambre 114 говори сам по себе си за хубава, мека, но настойчива амбра. Настойчива като в Амбре Султан на Серж Лутенс, но не толкова строга като при него. Подобна на Амбре Империал на Ван Клийф, но не така заоблена, тиха и интимна.
Noir Patchouli също като горния говори сам за себе си. И двата са най-безобидни за покупка на сляпо от парфюмни авантюристи. 
Мулен Руж е вече познат. /Дълго го дебнах на приемлива цена, след като изпуснах супер оферта от нотино./ На мен ми харесва, не мога да кажа любим, но го нося рядко. Напълно незапозната с ароматите жена ми каза, че ѝ мирише на прост....к@, по-скоро на обстановката в публичен дом. Ще го нося скоро в женска компания, за да направя проучване. Wink
Засега това са познатите ми от тях аромати. Харесва ми, че са си намерили нишата, която ги прави уникални и разпознаваеми на пазара, макар надали да имат толкова привърженици сред младото поколение.

# 370
  • Мнения: 120
Здравейте парфюмни ценители, много ценя мнението ви, защото всеки път ми помагате при избор на парфюм. Моля ви за мнение за carolina herrera ch privee. Днес го помирисах, но не съм го тествала на кожа. Хареса ми май, моля кажете траен ли е и струва ли си да го поръчам
Пробвах го преди няколко месеца - интересен парфюм с аромат на луксозен несесер за козметика. При мен бешe средно траен, може би няколко часа, стоеше ми прибран. Хареса ми, но не дотам, че да го задържа. Пробвайте на кожа и вижте някъде за миниатюра - в parfumi-shop имаше, оттам бях купила моята.
Благодаря ви отново за съвета🌺, поръчах мини парфюм от Парфюми шоп и май ще поръчвам 80мл., само да намеря добра цена. Харесва ми много!

# 371
  • Мнения: 6 930
Vodica, и аз бях с подобни чувства към 1969 HDP - дълго го разносвах и в началото точно хаос и объркване 🧐 То праскови, то кардамон, то шоколад, много пластове и много променлив, но страшно интересен. Него най-дълго го мислех, ако трябва да съм честна. Но заради шоколада и кардамона накрая се предадох и сега вече не ме обърква никак, обикнах го напълно.
Noir Patchouli не знам дали става за на сляпо, доста е хард, но ако човек е фен на пачули, е направо задължителен, получава 1000% пачули с влага, мрак, свежест, мистика. Майка ми, изненадващо, много го хареса него.
1.2 ми е сред любимите люляци/флорали. Туберозите им са топ и всяка заслужава внимание, аз харесах най- много 1 и 2

Последна редакция: вт, 14 сеп 2021, 21:13 от tuali

# 372
  • Мнения: 570
Парфюм за днес е 
Скрит текст:
Денят започна с 
Скрит текст:

# 373
  • by the sea
  • Мнения: 630
Моят любим Voleur de Roses има сливи, но усещам най-вече пачули.
https://www.fragrantica.com/perfume/L-Artisan-Parfumeur/Voleur-de-Roses-4433.html

Обожавам да го нося в дъждовно мрачно време, скоро ще си търся 3та бутилка,
а за песничка към него си избирам:
https://www.youtube.com/watch?v=u617RilV5wU

# 374
  • Мнения: 3 708
Регистрирах се тук след няколко часа четене за парфюми Simple Smile

Грабна ме аромата на смокиня в Ichnusa by Profumum Roma.
Вчера Simple Smile
И сега място не мога да си намеря, а мислех, че парфюмите не ме интересуват особено.

Лятото мина обилно полято с Granada Salvia / Aqua Allegoria, която има искрящо начало, но после някак изчезва и престава да ме радва. Може би е по-добър за студено време.

Общи условия

Активация на акаунт