Модни тенденции в прическите и всичко за косата 19 Тема. Есенна

  • 45 283
  • 794
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 417
R@N ако държи на керастаз, този шампоан е добър ,но да го сменя ,и да не се мие всеки път с него ,да го комбинира с някоя маска на керастаз  по добре ,примерно nutritive ,discipline, защото ще пресушава, и разбира се да не очаква обем и лекота само от тях ,хубаво е да използва от време на време дълбоко почистващ шампоан ,да дава един вид рестарт на косъма.

# 451
  • Мнения: 1 212
За шампоаните на Керастаз съм чела, че не са подходящи за честа употреба, могат да раздразнят скалпа...виж маските им вече са друго нещо. Погледнете серията Архитект или Екстеншънист, скромното ми мнение е, че биха били по-подходящи и разбира се трябва да се редува с друга.
За мен по-добрия вариант е да се вземат две серии /една хидратираща и една протеинова/ и да се редуват. Като пари ще излезе, колкото Керастаз. Погледнете, сега има намаления Златна рибка, добри варианти са Напура C9, Olioseta, Joico, Alfaparf. Заповядай в темата за профи продуктите за коса, там можеш да пишеш бюджет и каква точно е косата, а съфорумките ще те насочат, много са добри!
https://m.bg-mamma.com/?topic=1387157

# 452
  • Мнения: 3 727
За ножиците е ясно,че трябва да са за подстригване и да режат добре. Ще видя някой клип,обаче все ми се струва,че няма да стане равно..А тези задни опашки,без да се местят отпред ..хмм...невъзможно ми се  струва да се отрежат Simple Smile

# 453
  • Мнения: 1 947
Според мен и най-скапаната фризьорка ще може да изравни една коса с машинката. Не си заслужава сами да се кълцате на опашки и прочие, ако разбира се желанието е само и единствено равна коса като метла без никва форма, филаж и тн. Най-малкото може да го направи и член от семейството. Аз съм се подстригвала така у дома не малко време..

# 454
  • Мнения: 2 601
Някои жени го правят въпреки това, эащото фриэьорите режат прекалено много и в период на иэрастване е добър вариант. Освен това си има начини да не иэглежда  като офъкана метла беэ форма. Постигането на равна черта вкъщи е трудно, по-скоро леко эаоблените форми са по-постижими. И да, като след отряэването краищата се оформят както написа Глосичери, ефектът е по-естествен.

И аэ мисля, че в салон се получава по-добре, особено ако човек иска нещо лесно, но е и факт, че много хора са си иэгубили доверието към фриэьорите (или в момента не са намерили подходящия) и в периоди на пускане на дълга коса например или в иэрастване на гадни етажи, понякога е по-добре да се прибегне до тоэи метод. Да не говоря, че имам приятелка, която иска най-обикновената прическа, която съществува: абсолютно права черта, беэ етажи, беэ иэтъняване. Клъц и чао. Не веднъж са я правили на венец въпреки иэричното й желание эа най-лесната прическа на света....Мен пък ме бяха раэочаровали след като бях каэала редовните ,,до 3 см връхчета" и бях иэлеэнала със 7-8 см скъсена коса, беэ дори да ми е суха или иэтощена. Това е най-сдухващото нещо эа човек, който си пуска косата дълга или иска да му остане дълга. Эа щастие сега си имам фриэьор, който раэбира с две думи какво искам, но ако не беше той, щях още да съм на самообслужване. Joy Така че дори при лесните поръчки не е гаранция, че и най-скапаната фриэьорка ще се справи.

# 455
  • Марс
  • Мнения: 615
Злодеида, прекрасна коса. Не се връщай при въпросната фризьорка. Аз така и не открих за съжаление фризьор, който да не реже по много......: "ама ти за една коса ли си, виж колко много си имаш."

# 456
  • Мнения: 1 947
Аз също се оплаквах преди няколко поста от това как скапват косата ми. Години съм се подстригвала в домашна обстановка и съм нямала цъфтеж и съм била доволна. В даден момент ми омръзна да ходя толкова консервативна, при положение, че косата ми е тънка и нежна, права по принцип и не седи хубаво на коса на черта, когато някое краиче се подгъне на някъде или при спането заеме своята си позиция, после се скапва целия вид на хубавата черта. А не исках да играя с преса по върховете. Та за това посъветвах, която си има хубава коса и седи красиво на черта да си намери кой да я подстригва, вместо сама да се кълца на опашки. Мен примерно мъжа ми с машинката ми взимаше по 2 пръста коса. Среса с гребена, сложи цялата коса на гърба и с машинката минава и си става.. Впоследствие каза, че косата е жива и мърда и му било терсене да я реже, все не излизала идеално права черта и ме прати да ме обслужва фризьор хахах.

# 457
  • Мнения: 2 601
Аэ и сега като си гледам снимки от собственоръчните ми подстригвания на венец (U форма) не мисля, че някой би предположил, че съм се кълцала сама. Само като ме е мърэяло много и съм претупвала или съм имала някакво спонтанно желание да реэна малко коса (съществуват такива иэблици... :Д) е ставало леко криво отэад. Но аэ не полэвам метода с опашки, подстригвам косата раэделена на 2 части отпред и после оформям, пак отпред. Не се е налагало мъжът ми да иэравнява, ходех на фриэьор след поне 10 см чист растеж эатая цел, эа да може ако нещо клъцне повече, да съм въпреки това на плюс. 😂

В интерес на истината не съм се подстригвала сама от мнооого време вече, но сега мисля дааго направя отново, эащото не ми се ходи да се иэлагам на риск при тия числа корона случаи, а и съм в края на 8 месец. Иначе имам час эаапетък. Вероятно ще го отложа.

# 458
  • Мнения: 18 551
Против съм подстригването у дома.
Не виждм как ще го направя читаво. Чак толкова за нещо елементарно си има фризьори. Експерименти ме бих си правила.
Напоследък чета за доста дами, които го правят сами по една или друга причина.
Аз само бретона съм си подстригвала равен това лято, гледах клипчета.
Не бих се подстригвала сама.
Нямам уменията, смелостта и си държа на косата много. Е, сега едни връхчета ако поддържам равна черта може, има сръчни дами и са свикнали. И пак не бих се справила добре и не рискувам. Повечвто о го правят заради навика на много фризьорки да си режат колкото си искат, при положение, че казваш само връхчета.

# 459
  • Мнения: 1 947
От 2 години си подстригвам бретона сама. Не мисля да дам на фризьорка такова нещо повече. Като ходя при тях за дължините и казвам изрично да не ми пипат бретона ама въобще.

# 460
  • Мнения: 3 306
Те че могат да направят черта- могат. Проблема идва от това колко взимат от дължината, особено сега както си пускам косата след дълъг боб, гарантирано след 1 посещение косата ми ще е пак в позицията от която започна да расте Grinning
За мен точно чертата не е най- лесната прическа, когато си на етажи и подобни някоя грешка често може да остане незабелязана. Когато си на черта и особено когото я носиш права, веднага си личи ако има неравно. Отиваш да ти вземат 2 см от косата, тя не може да я изравни първия път, оп айде още малко, пак още малко и накрая с една педя по- къса.

# 461
  • София
  • Мнения: 769
И аз мисля, че за жалост някои не биха се справили дори и с подстригването на черта успешно, пък било то и лесно.. Последните пъти като съм била на флизьор за подстригване (преди мноого години) съм се връщала с рев 😄 затова съм и взела  решението да го правя сама. Наистина някои сме изгубили вяра във фризьорите, а след като е изгубена веднъж трудно се печели. А и вече не искам, така ме устройва😄 само за поддръжка на балеаж ходя и то рядко, но ако можех и това да правя сама- определено щях! Че всеки път ми е леко напрегнато докато стоя с блондора. 😄

Последна редакция: вт, 23 ное 2021, 23:42 от LoLo30

# 462
  • Мнения: 2 937
Всъщност, подстригването на черта хич не е лесно и си има майсторлък.

# 463
  • Мнения: 302
Момичета аз пък искам съвет, защото на новата ми работа съм с задължително вързана коса и вече забелязах закъсване по цялата коса. 😩😓😖 С дълга коса съм вече под линията на сутиена, пуснах я и не мога да и се радвам. Та въпросът ми е за щадящи начини на връзване , тип ластици. С плетенето съм много зле, но ако е вариант ще карам МП да се учи и да ме плете. И вече във връзка с подстагването на черта по-горе , аз също съм на мнение , че само някой от " подстригвачките 😅 " успяват да се справят. И ако това ще ми е единственият вариант май това ще ми е новата прическа след празниците. Сама се подстригвам от много време, заради МНОГО лош опит и в държавата , която живея тези услуги са МНОГО скъпи.

# 464
  • Мнения: 14 297
Мери, аз бих препоръчала сплитане на рибя кост или обикна плитка без много да се пристяга и опъва косата. Има много клипчера в ютуб и с пробване се научава човек.

Веднъж съм си подстригвала бретон сама в ученическите години и втори път не доближавам  ножица към косата си. Месеци ходих с една лента на челото, защото така го бях клюцнала, че даже не можеше с фиби да се прибере 😆

И аз не мисля,  че равната черта е най-лесната прическа на света - твърде много накълцани съм виждала.  За щастие пък я недолюбвам тази прическа,  та не съм тествала дали моят фрозьор я владее.

Общи условия

Активация на акаунт