Модни тенденции в прическите и всичко за косата 19 Тема. Есенна

  • 45 358
  • 794
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 453
Тази обливка се прави за освежаване цвета на руси коси между боядисванията.

Аз много успешно използвам същата рецепта за освежаване на дължините на кестенява коса.🙃

# 76
  • Мнения: 2 614
Аэ се чудя эащо не полэвате тонер. Теэи обливки колкото и да са раэредени, са силно алкални, повдигащи кутикулата на косъма и съответно повреждащи я перманентно субстанции. Тонерът  може да е алкален или киселинен. Алкалният тонер действа подобно на перманентна боя (беьамонячната боя също е перманентна..), но мнооого по-щадящо. Също и оксидантите са по-ниски при тонерите. Киселинният тонер не само че не повдига кутикула и не раэрушава дисулфидните връэки, но дори го иэглажда и ,,эатваря", тоест поне на теория докато държи киселинният тонер, косата е по-мека и бляскава, действа малко като маска. Естествено и там има оксидант, който е увреждащ, но минимално.. Всъщност това е и глосинга, който правят в салоните.

Та боядисвате корените с нещо силно, перманентно. Дължините правите в эависимост от състоянието на косата си с тонер-алкален или киселинен. Майка ми така я правят, но само в салон и в комбинация с проф. коэметика няма суха или увредена коса, а дори се и иэрусява. Много й е лъскава и гъста.

Аэ ако ще се тонирам в поэнат цвят, го правя сама с проф. тонер, например на Лореал диа лайт/ричес. Иэлиэа само малко по-скъпо от раэни супер съсипващи дрогерийни бои, эа които после трябва цял арсенал от маски да въэвърнеш живот в косата си. :Д А и при тонерът съотношението е 1:2 тонер: оксидант, така че само эа мноого дълга коса ще трябва цяла опаковка эа един път.

Последна редакция: сб, 04 сеп 2021, 17:37 от snowwhite12

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 2 797
Благодаря за новата тема Simple Smile! Аз искам да си намеря един гребен за косата Doppel Anker, тъй като така и не свикнах да ползвам четка имате ли представа дали някъде ки продават?

# 78
  • Някъде там
  • Мнения: 4 832
Тонери за руса коса има доста, кои са подходящите тонери за кедтенява коса?

# 79
  • Мнения: 2 614
Тонерите имат същата номерация като боите. Эависи кой номер боя ,,носиш", дори при профи марките са синхрониэирани.

# 80
  • Мнения: 3 318
Здравейте, някоя да е минавала от боядисана в черно коса към кестенява? Ще се правя сама, така че събирам идеи Simple Smile

# 81
  • Мнения: 14 804
Глоси,писах точно в тази тема на първа страница за моя опит в това начинание. Започни с тъмно кестенява,за няколко месеца ще стане,като поизрасте и отрежеш малко,взимаш един тон по-светло и така до желания цвят. Иначе с обезцветяване у дома,не препоръчвам. То и при фризьор де. Страшно се съсипва косата. Поне при мен беше така.
Аз утре ще опитам да направя само корените.

# 82
  • Мнения: 3 318
Проблема е че черното изобщо не мога да го вдигна поне малко. Пробвах и с лореал hi color, дето е специално за тази цел, и пак само корените се боядисаха. Черното изобщо не отлепва дори малко.

# 83
  • BG-DE
  • Мнения: 5 076
Черно много трудно пада особено ако е наслоено, пробвай, ако искаш, маската с вит.С може малко да просветли.

# 84
  • Мнения: 3 318
Доста е наслоено, години така се боядисвам, коя е тази маска?
Хич не ми се посяга към обезцветяване, защото наскоро си подстригах много косата и сега е една хубава без цъфтежи.

# 85
  • Мнения: 14 804
Разбирам те,за това писах за тъмно кестенявото и после леко полеко да минаваш с тон по-надолу. Иначе обезцветяването,но там съм пас. Години ми трябваха да израсте косата и пак да се оправи. Беше станала на метла. 🤐

# 86
  • BG-DE
  • Мнения: 5 076
Един блистер вит.С (или няколко ампули) се счуква и се смесва с бебешки шампоан, така е по рецепта но аз го смесвам с маска за коса и ефекта е същия, нанася се на влажна коса и се седи около час после измиваш. Така съм сваляла неудачен цвят но при наслоено не знам дали ще има ефект но не пречи да пробваш.

# 87
  • Мнения: 2 614
Друга идея вместо обеэцветяване е да пробваш с клиър перманентна боя и най-високият оксидант эа боята. Демек, ако эа пример вэемем Иноа на Лореал, които съм почти сигурна, че имат клиър (беэцветна боя), нанасяш я с 30 vol оксидант само на черните дължини и стоиш колкото е по укаэания, май 30 мин беше. Теэи клиър бои не свалят цвят, но го иэсветляват леко, эащото реално действа само оксиданта, а в същото време действат и леко эаглаждащо като глос.
Примерно беэцветните глосове (тонери) с  висок оксидант също могат да вдигат тон нагоре.

Друга идея е да минеш също на тонер в корените и на новите растежи, эащото тонерът с нисък оксидант не променя цвета на естествената ти коса, а пада след макс 3 месеца напълно. В най-лошия случай щр трябва да почакаш повече, но тонерът никога не остава дълго на косъма. Та мажеш черен/почти черен тонер месечно на новите растежи, същевременно режеш косата колкото можеш повече  и я подкъсяваш пак месечно ииии някъде след година може дааминеш вече на кестенява боя като косата е пораснала поне 10-20 см :Д Но преэ това време трябва да си черна или почти черна. Поэитивът на това е, че е щадящо и няма да ти иэсуши косата.

# 88
  • Мнения: 8 873
Каролин,
прати една снимка на лични, много искам да я видя прическата.

# 89
  • Мнения: 4 001
Мерси за информацията 🌷, ще го пробвам и аз но първо на кичури да видя дали няма да стане рижаво. Аз съм ниво 5,пробвах с 6 преди седмица но само корените станаха и малко рижее. Та това с вит С утре ще го пробвам
Един блистер вит.С (или няколко ампули) се счуква и се смесва с бебешки шампоан, така е по рецепта но аз го смесвам с маска за коса и ефекта е същия, нанася се на влажна коса и се седи около час после измиваш. Така съм сваляла неудачен цвят но при наслоено не знам дали ще има ефект но не пречи да пробваш.

Общи условия

Активация на акаунт