ДЕВЕТИ КЛАС - Отминават дните дълги и топли и с трепет чакаме първите входни

  • 28 330
  • 736
  •   1
Отговори
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Flowers Four Leaf CloverДОБРЕ ДОШЛИ В ДЕВЕТОКЛАСНАТА ТЕМАFlowers Four Leaf Clover



BooksСПИСЪК с КНИГИТЕ за 9 КЛАС Books
Скрит текст:
I.   Просвещение
І.1. Из „Пътешествията на Гъливер“ (Дж.Суифт): І глава от І част, І
глава от ІІ част
II. Романтизъм
ІІ.1. „Дон Жуан“ (Дж. Байрон): VIII песен
ІІ.2. „Евгений Онегин“ (А. С. Пушкин): III и VIII глава
ІІІ. Реализъм
ІІІ. 1. „Дядо Горио“ (О. дьо Балзак)
III.2. „Мадам Бовари“ (Г. Флобер): VII глава от I част
IV. Модернизъм
ІV.1. „Сплин“ (LXXVIII) (Ш. Бодлер)
IV.2. „Есенна песен“ (Пол Верлен)
V. Българско възраждане
V.1. Из „История славянобългарска“ (Паисий Хилендарски): Предисловие
V.2. „Изворът на Белоногата“ (П. Р. Славейков)
V.3. „Майце си“, „Моята молитва“, „Хаджи Димитър“, „Обесването на Васил Левски“, „Странник“ (Хр. Ботев)


Плодово-зеленчуковата ни скала на оценяване Grin
нар-2,   морков-3,   банан-4,   боровинка-5,   грах-6

Нашият списък

Ако желаете да бъдете включени, пишете ЛС на ninanb!
Скрит текст:
* СОФИЯ *

2 АЕГ
cydonia – АЕ/ИЕ/МАТ/ГИ
nadiko88 – АЕ/ИЕ/МАТ/ГИ
PeTiA ツ – АЕ/ИЕ/БЕЛ/ИТ
orka – АЕ/НЕ/ХООЗ/БЗО
Натуся – АЕ/ИЕ/БЕЛ/ИЦ
together1 – АЕ/ИЕ/БЕЛ/ИЦ

1 СУ "Пенчо Славейков"
Мамзел Нитуш – БЗОО/АЕ/ИЕ

7 СУ "Св. Седмочисленици"
iana28 – АЕ/ИЕ
Dianchence – АЕ/ИЕ
Silvia2211 – АЕ/НЕ
*kalimbi* – АЕ/ФЕ

9 ФЕГ „Алфонс дьо Ламартин”
0276 – ФЕ/ИЕ
eternity – ФЕ/ИЕ

18 СУ „Уилям Гладстон“
мандаринка – КорЕ
d_genikolova2005 - Природни науки/АЕ

22 СЕУ "Г.С.Раковски"
Bambi766 – АЕ/ИЕ

23 СУ "Фредерик Жолио Кюри"
peve - Предприемачество/АЕ/ИтЕ

32 СУИЧЕ "Св. Климент Охридски"
sunshine3 - АЕ/НЕ/СХН
Boniani - АЕ/ФЕ

35 СЕУ "Добри Войников"
ves+ - БЗОО/НЕ/РЕ

56 СУ „Проф. Константин Иречек"
Iva-1977 – Икономическо развитие/АЕ/ИЕ

73 СУ "Владислав Граматик"
denizara - НЕ/АЕ
renni79 - НЕ/РЕ

91 НЕГ „Проф. Константин Гълъбов“
zaichenceto_bialo - НЕ/АЕ
Skiorche – НЕ/АЕ

128 СУ "Алберт Айнщайн"
unforgiven - Икономическо информационно осигуряване

133 СУ "А.С. Пушкин"
bobidika – РЕ/АЕ
въпросителна Simple Smile – ФЕ/РЕ

134 СУ "Димчо Дебелянов"
aria_82 - Природни науки/ХООЗ/БЗО
PureLove - Природни науки/ХООЗ/БЗО
etaniel - СХН

164 ГПИЕ – „Мигел де Сервантес“
Jdodo - ИЕ/ФЕ
pepeblue – ИЕ/ИтЕ
LollyPoppy – ИЕ/ИтЕ
kskksk – ИЕ/ИтЕ
Montal – ИЕ/ИтЕ

НГДЕК
zahir-близнак1 – Хуманитарна паралелка/ИтЕ
zahir-близнак2 – Хуманитарна паралелка/ИтЕ

НПМГ
Светлица – География
nells – География
ra2 – Химия/Биология
Klaudia81 – Химия/Биология
*M&M* – Биология/Химия/АЕ
Mrs Jan – Физика
tsveta_pile – Физика

НУТИ
iva_top - Класически танц

  ПГИИ “Проф. Николай Райнов”
irchick - Компютърна графика

ПЧМГ
Rouzi – МАТ/Информатика/НЕ
евето – МАТ/Информатика/НЕ

СМГ
ims – МАТ/Информатика/НЕ
bora – МАТ/Физика/НЕ
zori_g_n – МАТ/Физика/АЕ
simbi – МАТ/Информатика/АЕ
nelly_nencheva-близнак1 – МАТ/Информатика/АЕ
nelly_nencheva-близнак2 – МАТ/Информатика/АЕ

СофтУни Светлина
galita – Киберсигурност

ТУЕС
ninanb - Системно програмиране/АЕ
vesela_popova - Системно програмиране/АЕ



* АСЕНОВГРАД *

СУ „Св. Св. Кирил и Методий“
Тони – СХН/АЕ/НЕ



* БУРГАС *

ПГКПИ
tania007 – Приложно програмиране

ПГМЕЕ
karzz - Автотранспортна техника



* ВАРНА *

1 ЕГ
Бухтичка – АЕ/НЕ

3 ПМГ „Акад. Методий Попов“
wiwi – Икономическо развитие

IV ЕГ "Фредерик Жолио-Кюри"
lakers – ФЕ/АЕ

ГПЧЕ "Йоан Екзарх"
shisholia - НЕ/АЕ

СУХНИ „Константин Преславски“
fiona03 - Музика

МГ "Д-р Петър Берон"
Faith - Математика/АЕ



* ЛОВЕЧ *

ПЕГ „Екзарх Йосиф I“
krasi78 – АЕ/НЕ



* ПЛОВДИВ *

ЕГ "Пловдив"
renydent – АЕ/НЕ

МГ "Акад. Кирил Попов"
Ханна – Компютърна графика

ФЕГ "Антоан дьо Сент-Екзюпери"
gargamela – ФЕ/АЕ
me_for_president – АЕ/ФЕ




Предишни теми

Последна редакция: пт, 01 сеп 2023, 13:24 от Фран

# 1
  • София
  • Мнения: 3 029
Първа! Много благодаря за новата тема, Нинка!
Пораснаха децата много бързо! Дано да им е успешен и девети клас!

# 2
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Нинка, благодаря за труда! 🌻🌻🌻

"Мадам Бовари" е загробена благополучно с епитафия "Язък за детето!". "Дядо Горио" се готви за нисък старт.
Момата си е договорила на много сгодна цена повечето учебници за 9 клас, остават й само езиците и математиката. Има уговорка и за нейните от 8 клас. От мен се иска само кеша.
Остава да си хареса раница, че миналата година бастиса всичко налично отпреди ковида.
Аз вече съм на работна вълна, макар и все още вкъщи. Разбрали сме се да направим някоя сутрин тест за пешеходен достъп до училището й, наоколо е много разкопано, а имаме мерак поне при хубаво време да се пробваме пеша, по съкратен маршрут. Тя почва половин час преди мен, така че ако стига навреме, ще имам достатъчно време и аз да се добера в срок  до даскало.

# 3
  • Мнения: 2 111
Пу трета, ако не броим Нинчето.

Ми не съм се загрижила чак толкоз, но пък ако е първо дете, и при тях разходите не са малко, ако имат и униформи, и техния харчлък не е малък. А 300 лв. какво са, то ако вземат някоя по - скъпа раница, половината сума си е заминала.
Като цяло, погледнато от друга страна, до 12 клас са си все огромни суми, след това тези които ще продължат да учат, там вече скачат главоломно.

Дени, дано, с тия промени дето ги правят, да видим тая година как ще бъде. Че и оценките ще са още по - важни, какви ще бъдат защото и тях ги понамалиха, и ако не се докапат до боровинки и грахчета, доматената супа ще ми закиселее доста повече и от лимон. А аз лимони не обичам. Нищо не е прочела, нито е гледала, срам, срааааммм.

Малеее, Герииии, горкичките, жал мъ хвана, дано намерите съкратен маршрут. Значи все пак е успяла да прочете нещо, че и втори дубъл ще има с Горио, дано и него прочете.

# 4
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
И аз тук...Нинка благодаря за темата и усилията, които полагаш....
Не мисля, че прекрасната изобщо смята, че да се чете задължителната литература е нещо необходимо....мдамммм.. за разходи не ми говорете.... нали знаете за "петролния кладенец на балкона"...ми и той ще се изчерпи.....

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 15:01 от Мамзел Нитуш

# 5
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Благодаря за новата тема!
Благополучно изчете Онегин и Гъливър, както и първите 30 страници на дядо Горио. Повече няма намерение и да пробва.

Не съм започнала даже подготовката за новата учебна година, но благодаря за напомнянето за личната амбулаторна карта. Ще гледам да минем през личната тази седмица, преди да са се стекли тълпите.

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 16:33 от Светлица

# 6
  • Мнения: 8 229
На късмет да е! Ама и как точно по график свършихме предишната тема.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 484
И аз да се класирам в новата тема.
Благодаря, Нинка!
Аз още малко ще си мисля, че сме във ваканция. Почти три седмици има до началото! Няма да бързам.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Тези помощи за първокласници, осмокласници и т.н. са една пародия направо. Все ми става смешно, как държавата давала помощи, за да могат родителите да подготвят децата за училище. Как държавата подпомагала семействата да купят тетрадки и химикали... А това, че голяма част от децата още от 5 клас ходят на школи и частни уроци и родителите изсипват куп средства, защото в училище няма кадърни преподаватели, не се коментира. А същината на проблема е точно там.

За наборката най-задължителната книга от списъка била Дядо Горио 🙄 Искат им и тетрадка, в която да записват характеристики на героите. Няма да се изненадам, ако им ги събират за проверка септември месец 😣
Бележка от личния лекар съм взела отдавна. Дано не искат такава с по-актуална откъм септември дата.

# 9
  • Мнения: 2 111
На доста от вас, децата ви, гледам са попрочели нещичко. Днес на сърдитка, за пореден път я подканвам и подсещам. В момента в който и казвам, реакцията беше - аз вече съм ги прочела, аз - е кога ги прочете, като аз не те видях, а тя - ми кориците, сега ще ти покажа, идва с тела при мен и ми показва кориците на книгите. Ми права е, прочела е нещо, макар и само кориците и списъка който има. Толкоз и стигало.

Хана, то хубаво им го искат, добре е да го направят, да кажем и, че ще им ги прегледа тез тетрадки, но пък таз ваканция за какво им е на децата, щом пак ще учат.
А за другото си права, една камара пари отиват, за да ходят децата на частни уроци, и това не е само от 5 - 7 клас, продължава и към, между 10 и 12 клас. Откачена работа.

Пускам линк, за Пловдивска община, една новина.
https://www.plovdiv-press.bg/

# 10
  • Мнения: 638
Нинка, благодаря за новата тема! 💐

При нас се чете Граф Монте Кристо. Дядото събира прах на шкафа, а Мадам-ата изобщо не беше удостоена с грам внимание. Еми да се оправя! Аз когато е трябвало съм чела! 🥴😁

Частни уроци, учебници, тетрадки, направо не ми се коментира! А от догодина започвам всичко отначало! 🤐

# 11
  • Мнения: 1 376
Нинко, благодаря за темата🌹
Момичета, така сериозно сте се разговорили...
Стресирам се...
Ама днес пристигнахме на морьето и ще си отворя един Сайдер... Ще го мисля по-нататък😱

# 12
  • София
  • Мнения: 758
Благодаря за новата тема, Нинче!
И пак заглавието е в десятката. Flowers Hibiscus Само от последната част ме полазват тръпки. :joy
Иска ми се да отидем някъде по празниците, тъй че хич не съм на вълна училище. Sunglasses
Наборът щастливо си лентяйства . Дано не ги разпитват при нас за произведенията още в началото или недай боже да пише характеристиките на герои, че съвсем ще я втаса.
Зайче, тъкмо ще си припомниш всичко отначало. Дано и момиченцето ти е старателно като баткото. Вие с Дени май ще сте заедно и в друга наборна тема.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 531
Моят младеж е от тези, които нищо не са прочели. Не успявам да го запаля по нищо- нито от задължителната, нито от другата литература.
В момента е на вълна сериал и гледа Big bang theory всяка свободна минута. Излиза всеки ден и вече ме разоряват с тези излизания и харчения.

Днес ходих в борсата за учебници в подлеза на НДК. Само 4 учебника ми изкупиха от 9-10, които носех. Имали голяма наличност от някои и не ги взимат. 9 клас е разоряващ с тези двойни учебници.

# 14
  • Мнения: 161
Благодаря за темата!

Тони, и ние сме в групата на прочетени задължителни 0. Карам го да чете нещо различно, но не става....
Иначе още едно кратко море ще направим около 6ти да затворим сезона, много ми е мъчно за лятото.  Още никакви учебници не сме взимали, но ще трябва да се организира, че ето го дойде....

Общи условия

Активация на акаунт