ШЕСТОКЛАСНИЦИ 2020/2021

  • 23 928
  • 729
  •   1
Отговори
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
ДОБРЕ ДОШЛИ В СЕДМА ШЕСТОКЛАСНА ТЕМА!






Онлайн правописен речник
Проверка правопис
Как се пише
Всичко по БЕЛ
За българския език
Тема за българския език
Тук решаваме задачи по математика
Полезни сайтове в помощ на ученика - 1 част
Списък на произведенията, които ще се включват в НВО, от 6ти и 7ми клас:
Скрит текст:
Пети клас:
 "Хайдути“

Шести клас:
 "Хубава си, моя горо“ (Л. Каравелов)
 „Отечество любезно, как хубаво си ти!“ (Ив. Вазов)
 „Косачи“ (Елин Пелин)
 „Художник“ (В. Ханчев)
 Из „Под игото“ (Ив.Вазов): главата„Представлението”  и  главата „Радини вълнения“
„Братчетата на Гаврош“ (Хр. Смирненски)
 „Серафим“ (Й. Йовков)

Седми клас:
 "Стани, стани, юнак балкански"( Д. Чинтулов)
 "Вятър ечи, балкан стене" ( Д. Чинтулов)
 "На прощаване в 1868 г." (Хр. Ботев)
"Немили-недраги" ( Ив. Вазов) - : І, ІІ, ІІІ, V, X глава, епилог.
"Една българка"( Ив. Вазов)
"Опълченците на Шипка"( Ив. Вазов)
 "Българският език" ( Ив. Вазов)
"До Чикаго и назад" (Ал.Константинов) - (откъсът от „Вие трябва да сте били на Пловдивското изложение и знаете големия павилион?“ до „На г. Айвазияна търговията отиваше твърде зле, според думите му, но той имаше надежда да разпродаде повечко „рядкости“ в последните два месеца, септември и октомври, когато след летния сезон позаможните американци ще посетят изложението.“)
"Бай Ганьо" (Ал.Константинов) -  „Бай Ганьо пътува“
  "Неразделни" ( Пенчо Славейков)
  "Заточеници" ( Пейо Яворов)
 "По жътва"  ( Елин Пелин)
 "По жицата" ( Йордан Йовков)
Предишни теми


Тема 1 - Пети клас
Тема 2 - Пети клас
Тема 3 - Пети клас
Тема 4 - Пети клас
Тема 5 - Пети клас
Тема 1 - Шести клас
Тема 2 - Шести клас
Тема 3 - Шести клас
Тема 4 - Шести клас
Тема 5 - Шести клас
Тема 6 - Шести клас

# 1
  • София
  • Мнения: 12 394
Благодаря за новата тема!
Успешно завършване на всички деца!

# 2
  • Мнения: 527
Благодаря за темата.Честит празник на детето.

# 3
  • Мнения: 663
🌼🍷 цоп и аз 😊

# 4
  • Мнения: 1 565
Честит празник на децата!

По БЕЛ, обаче, където беше "много лесно" има 4 и след редичката оценки 5,5,6,6,6 и сега от класното 4, госпожата можела да й остави 4 за срока. Thinking Ако искала 5, трябвало да я изпитва. Учи, детето, цяла събота и неделя, прави сума тестове, правихне синтактичен анализ, припомняхме местоимения, причастия, еднородни части, жанрове и автори на произведения, уж да я изпитва днес. И докато вися сутринта пред един лекарски кабинет получавам известие в ЕД - "без подготовка по БЕЛ, ученичката не познава базови понятия, изучавани през първия учебен срок". Scream Гледах и не вярвах на очите си, много криво ми стана. Знам колко теста направи от всякакви помагала, знам колко учи, чак пък "базови понятия" да е изпуснала - айде, моля. Като лична обида го приех. Звънна после наборката - не била отговорила какво е това романизирана приказка, не могла да обясни. За малкия принц се отнасяло (пък уж първия срок...). Иначе вдигала ръка, отговаряла на почти всичко, нещо за лисицата (пак принца) не казала както трябва. И някаква таблица с причастия, вместо в тетрадката по БЕ я била направила в тетрадката по литература. Опитала се да обясни, че я има и в двете тетрадки (по погрешка я направи първо в литературата, но после направи същата и на правилното място), но без насрещна чуваемост.

Мандаринка, докато те четях и някак се ядосах. Все едно госпожата ѝ не е била в настроение и си го е изкарала на твоето дете.

И нашата госпожа по БЕЛ май ги стресира излишно, според това което ми обяснява дъщеря ми. Била им казала, че щом на тест има повече от една 6-ца, значи трябва да го усложни ( след тест с три шести, от които едната е била на моята). Дано да се е майтапила. Та така туко ми носи по някоя 5-ца. За какво е това?! Може би да свиква за гимназията...?!

# 5
  • Мнения: 8 228
https://youtu.be/bptVyYLzGF0

https://youtu.be/h18HjfvXGOY

https://youtu.be/Cf7XX0oNeI0


Ей, го набора. Развява гащи из тренировъчната зала във Варна, а съучениците му правят контролно след контролно.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 560
И аз чакам да се уточни какво ще се прави след 15.06. Все още няма коментари по въпроса.

# 7
  • Мнения: 318
https://youtu.be/bptVyYLzGF0

https://youtu.be/h18HjfvXGOY

https://youtu.be/Cf7XX0oNeI0


Ей, го набора. Развява гащи из тренировъчната зала във Варна, а съучениците му правят контролно след контролно.
Поздравления! Чудесно дете !Да Ви е жив и здрав и много успехи !

# 8
  • Мнения: 8 522
ston, успех желая на момчето ти ! Голям труд си е този спорт.

# 9
  • Мнения: 8 948
Благодаря за темата!
Честит празник на децата - малки и големи!

# 10
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
ston, чудесен е. Преди някой друг месец пак го беше пуснала младежа. На "Коня" виждам доста изчистено съчетание. Браво! Не пречи да мине и без последните контролни.

# 11
  • Мнения: 160
Честит празник на всички деца! Да са ни живи и здрави 🍀 Тъй като напоследък съм на ръба, си пожелавам да се успокоя...4ка на класното по математика, 5 по Бел.... надявам се да си я поправи, защото е твърда 5ца досега, но това, което ме притеснява е, че изключително го мързи, реве, като му кажа да отдели повече време на нещата,които не разбира. Ученето е само домашното...допълнителният курс по английски му пречил на организацията, онова му пречело...насила хубост не става, но някакси не мога да се примиря... може би проблемът е и у мен...не мога да намеря подхода ли, но бързо избухвам, като видя как блеее някъде. Онзи ден му обяснявам една задача, поглеждам го, той се плези на брат си!!!! Догодина с първолак и седмокласник 🤯🤯🤯

# 12
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Благодаря за темата!
Ston младежа е страхотен да ти е жив и здрав!
Честит празник на всички малки, големи и пораснали деца!
Аз тотално Ви изпуснах, но едно, че времето не ми стига и друго, че нещо нямам желание да правя нищо....
Прекрасната се поизложи на класните, да видим кво ще се случи на финалната права.

# 13
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Благодаря за темата!🌷🌷🌷

Stone, браво на младежа! Много се радвам на активните спортисти, които не зарязват ученето.

# 14
  • Мнения: 4 017
Благодаря за темата!
Ние нямаме указания също, но предполагам ще се учи до края на месеца.
След класните, сега на дневен ред са тестове и писмени по история, география, биология.
Днес пък готвихме презентация по ТП на тема любимо здравословно ядене.
Като не много видни кулинария, се спряхме на пролетна салата с яйца. Остана само да я направим и снимаме, всичко друго е тип топ, план сметка, преглед на полезните вещества.... Но това не е всичко, имаше задание и за омлет, за който се изисква технологична карта. Не разбрах, ще го снимаме ли и него Blush

Общи условия

Активация на акаунт