Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 17

  • 24 385
  • 757
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
спазваш си терапията назначена от Лисичков Simple Smile Не трябва да спазваш терапии на други само защото те имат подобни мутации на твоите , всичко е строго индивидуално

# 91
  • Мнения: 132
Да, да, разбира се, че няма да приемам нещо, което е назначено на друг. Просто от чисто любопитство и най-вече да съм запозната Simple Smile

# 92
  • Мнения: X
зависи , аз съм с подобни плюс още и съм на АП и клексан 0.4 но ап беше през ден , но и съм инвитро , после се увеличи на всеки ден и даже и вдигнахме дозата но това вече като си бременна и правят доплер ще се установи като цяло .

# 93
  • Мнения: 5 131
Аз имам изброените мутации и съм на терапия с клексан 0,4
Аз обаче съм леко притеснена. Предния месец анти ха ми излезе на долна граница 0,16 при долна референтна 0,1 и доценткта, която ме консултира, каза да увелича дозата на Клексана на 0,6 . Съответно не успях никъде да намеря и асистентката й ми каза да го изкоментирам със следящото ме АГ , защото доцентката е отпускарка.
След обсъждане с аг включих аспирин от 100мг и останах на Клексан 0,4. За първи път след тази комбинация кръвотокът беше почти перфектен.
Да ,а ма този месец анти ха е паднало още и вече резултатът е <0,1 . Пуснах изследванията към доцентката и се чудя дали няма да ми увеличи дозата направо на 2х0,4, ама не знам кога ще ми отговори . Кръвоток ще видим другата седмица и ми е леко притеснено.

# 94
  • Мнения: X
Ирен моя анти Ха последно беше бая под границата и бях 10000000% сигурна че ще вдигаме но както знаеш съм и на АП и кръвотока е идеален и не сме вдигали дозата , да не кажа че даже вече 7 седмици си карам така Simple Smile Така че спокойно . Днеска съм планирала да ходя да пускам че съм и на преглед и искам да видя какво става.

# 95
  • Мнения: 5 131
И аз това се чудя. Коагулацията ми този път е добре, като само фибриногенът е завишен. Предния път според коагулацията бях разредена, а според анти ха дозата не ми беше достатъчна. Дано скоро имам отговор , че ми е леко притеснено така.
Аз гледам референтни за профилактична там е 0,1 до 0,4
При терапевтична е вече 0,5 до 1
но терапевтична вече е при 2 х 0,4 Клексан

# 96
  • Мнения: X
аз не пускам изобщо коагулация да ти кажа защото при мен все нещо там не е как трябва и показва различни неща от анти Ха и доплер и спрях да се занимавам Simple Smile сигурно ще пусна чак преди раждате

# 97
  • София
  • Мнения: 317
На мен при резултат под 0,1 си ми вдигнаха клексана от 0,3 на 0,6. Сега пускахме контрола на кръвосъсирващите и те сочат, че дозата ми е добре и няма преразреждане. Към края на месеца сигуро ще пускам и отново анти ХА. Кръвотоците от началото са си ми добри. Писала съм, че клексан 0,6 може да се намери (според мен поне лесно и бързо) през контактната форма на Санофи.
В допълнение моето АГ си ми каза, че често след 25 седмица си се налага вдигане на дозата.

# 98
  • Мнения: 5 131
Това за Санофи го прочетох късно, когато вече бяхме решили с АГ да продължа на 0,4 + Аспирин
Аз днес почвам 30гс. Лошото тук е , че анти ха го работят в Германия и излиза за 10 дни и докато взема някакви мерки...

# 99
  • Мнения: X
Ирен ти от къде беше като град ?

# 100
  • Мнения: 5 131
Стара Загора.

# 101
  • Мнения: X
ох да то за тва толкова то няма къде да пуснеш по бързите .

# 102
  • София
  • Мнения: 317
Да за съжаление в провинцията това е много кофти да чакаш 10 дни си е направо безумно. Лошото е че към 34 г.с се спира аспирина и тогава вече не знам дали 0,4 няма да ти е малко, но все пак си имаш следящ лекар, който явно все пак е запознат с тромбофилиите.
Иначе на моя приятелка тепърва в 30 г.с, която също се следи при моето АГ и включиха клексана заради високи стойности на Д-димер (иначе мислеха да изчакат още малко и да заменят направо асприна с клексан към 34 г.с).

# 103
  • Мнения: X
да 34-36 се спира АП то и можеби е хубаво да се консултираш Ирен за това с АГ то и който следи терапията ти , ако трябва по оо рано да се пусне това анти Ха , в краен случай палиш колата до софия и идваш да го пускаш колкото и безумно да звучи , виж в Бургас или Пловдив дали няма такава опция по бърза ?

# 104
  • Мнения: 787
На някой случвало му се е да има силно завишен анти-ха и какво посъветваха лекарите ви?
17 г.с. съм, в понеделник д-р Вецев каза, че кръвотоците са чудесни. Днес анти-ха ми е 1.37 при референтни 0.2-0.4. АП спрях да пия преди около 3 седмици. Пусках кръвосъсирване миналата седмица, май изглежда добре. На преглед съм при Вецев след месец и св чудя какво да правя

Общи условия

Активация на акаунт