Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 17

  • 24 286
  • 757
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 41
Какво мога да направя сега бременна съм в 7 г.с, а съм на лекар другата седмица /имам предишни аборти / за сега приемам АП да ли ще е достатъчно претисних се доста

# 76
  • Мнения: 5 096
Можеш да си пуснеш другите фактори и при мутации в тях да си направиш консултация с хематолог, за да обсъдите терапията

# 77
  • Мнения: 380
Какво мога да направя сега бременна съм в 7 г.с, а съм на лекар другата седмица /имам предишни аборти / за сега приемам АП да ли ще е достатъчно претисних се доста

Здравей. Първо, запази спокойствие, то е важно. Пусни си и другите изследвания, както са ти писали момичетата, и отиди на хематолог. Професор Лисичков в Хематологията е добър и за него не се чака много. Може да звъннеш и на гинеколога си.

Докато пишех, видях, че Ирен е написала същото преди мен. Simple Smile

Момичета, моля ви и аз за мнение: фолатът ми е 90 при горна граница 60 в лабораторията. Не съм правила почивка преди изследването. Лекар ми каза, че е изключително опасно ако съм забременяла, защото води до страшни генни мутации и заболявания на бебето. Каза да спирам фолиевата киселина незабавно (приемам метилирана форма). Този месец правихме опити и съм доста притеснена и аз, че ако е станало, ще е увредено бебето заради мен. 😔
Смятате ли, че наистина е толкова страшно?

# 78
  • Мнения: X
Ужасно много е 90 , по принцип реалната горна граница е 45 независимо че лабораторията ти пише 60. Спирай го и не се филмирай излишно.
Смени си и хепчетата вероятно не усвояваш от този тип . Не знам по колко пиеш хапчета но не пий по повече от 1 , и пробвай друга марка мета форма

# 79
  • Мнения: 380
Много благодаря за отговора, Бочинка.
Ще се увреди ли бебето, ако съм забременяла, как мислиш?

# 80
  • Мнения: 703
Какво мога да направя сега бременна съм в 7 г.с, а съм на лекар другата седмица /имам предишни аборти / за сега приемам АП да ли ще е достатъчно претисних се доста


На този етап е достатъчно, пък и при всеки е индивидуално, аз с повече мутации, и включихме аспирин чак към 16гс, а фракси в 18гс.
Няма място за притеснения.Просто при тромбофилия се налагат по-чести прегледи до към 20гс и да се следи ня доплер кръвотока.

Успех и до финал ти желая🍀

# 81
  • Мнения: 831
Моят фолат в серум също е завишен. Каза ми Вецев да не спирам метафолиевата.

# 82
  • Мнения: 380
Моят фолат в серум също е завишен. Каза ми Вецев да не спирам метафолиевата.

Благодаря ти за отговора. А каква ти е стойността на фолата?

# 83
  • Мнения: 831
Моят фолат в серум също е завишен. Каза ми Вецев да не спирам метафолиевата.

Благодаря ти за отговора. А каква ти е стойността на фолата?
Честно казано не помня. Със сигурност не беше много. На своя глава започнах да пия фолиевата през ден, въпреки мнението на доктора.

# 84
  • Мнения: X
няма да се увреди не се филмирай, Вецев и на мен това ми казва но за мен той не следи изобщо нивата на витамини защотт никога не ги гледа независимо че ги пускам , а ако ги гледа ги гледа от горе от горе и не му пука много.
Така че Вецев нее критерий за витамини.
Спри за малко фолата , смени марката , провери след 2-3 седмици какво е състоянието и ако е паднало почни пак , в момента имаш достатъчно да храниш бебе ако е необходимо.

# 85
  • Мнения: 2 634
Излезе ми и резултатът за витамин В6:
Витамин B6  19.1  µg/L    (12.6 - 45.2)

И той е нисък, нали? Колко ще бъде добре да приемам в началото за да вдигна нивото му и колко после като поддържаща доза?

# 86
  • Мнения: X
10 капки на ден ако вземеш био кер капки , после по 5 капки.Ама трябва да е окоо 60 горна граница Simple Smile

# 87
  • Мнения: 2 634
10 капки на ден ако вземеш био кер капки , после по 5 капки.Ама трябва да е окоо 60 горна граница Simple Smile
Благодаря, Bochinka!
Бях се насочила към Natural Factors BioCoenzymated Pyridoxal 5’-phosphate, защото вземам В12 на същата фирма и ти ми беше казвала, че е добър. По-хубав ли е този, за който пишеш? Ще го потърся и него.
Този на Natural Factors ако пия по едно хапче на ден ли да вземам? Пише, че е 50 mg.
https://remedium.bg/natural-factors-biocoenzymated-pyridoxal-5-p … -kapsuli-141290/p

# 88
  • Мнения: X
Значи аз взех този на био кер защото беше препоръчан от много хора и да ти кажа съм доволна много защото супер бързо се наваксва с него и той е капки , реално 10 капки са равни на 10 мг .
И си прелпочитам него защото чесно в един момент тия хапчета просто вече не мога да ги гълтам и къде какво може на спрей или капки по оферта ми се вижда. Но в никакъв случай не мисля че другите са по лоши напротив марката е добра Simple Smile
Само че реално 50 мг са повече от това което аз ти казах като количество.

# 89
  • Мнения: 132
Здравейте,

Ходих преди около месец при Лисичков, но чак сега стигнах да пиша.

Със следните мутации съм:
PAI1 - 5G/4G - хетерозигот
MTHFR - 677CT - хетерозигот
ACE I/D - хетерозигот
Factor XIII - хетерозигот

ACE и Factor XIII пуснах по ваши препоръки, за което благодаря Yellow Heart

Препоръката на Лисичков е при положителен тест да се започне профилактика с Clexane 40mg.

Въпросът ми е: има ли някоя от вас със същите мутации и каква е била вашата терапия.

Надеждата ми е, ако скоро скоро стигнем до положителен резултат, терапията да е тази, която ще ме доведе до успешен финал и да предотврати загубата, която вече имах.

Желая успех на всички ви и честит първи учебен ден! Book Books Blue Book

Общи условия

Активация на акаунт