Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 17

  • 24 223
  • 757
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
аз лично пия само 6.9.12 то извинявай ама направо ако пиеш всичко ще превъртиш Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 7 491
На Б6 горната граница според англоезичната литература е 50, Сигридов с тази Горна граница работи.

# 62
  • Мнения: 703
Пиша тук понеже доста често се коментира ниско желязо и нормален хемоглобин, връзката с прием на вит12 и фолиева.

Днес от кръвните резултати видях че хемоглобина ми е наред, обаче желязото ми е в ниски стойности.
Приемам Малтоферм капки, метилкобаламин 1т и мета фолиева.
Стана ми доста странно, че въпреки приема пак е ниско.
Като цяло почти не ям месо, риба, яйца..
В 34гс.

Някой нещо да препоръча, че тези по ЖК много не обръщат внимание на тези резултати и не ми се занимава с тях, защото знам че ще кажат всичко ти е ок..

# 63
  • Мнения: 573
Актив Б Комплекса на Natural factors всъщност е супер, щото дозите са много точни за поддръжка - Б12 е 500, Б6 е 25, фолата е 400. На мен ми пасва идеално, а и от центъра на Сигридов ми го препоръчаха като една от най-добре усвоимите. Наистина е така. Откакто го спрях нещата се объркаха и сега пак ще го почвам.

# 64
  • Мнения: 1 501
А метилирана форма ли са ?

Актив Б Комплекса на Natural factors всъщност е супер, щото дозите са много точни за поддръжка - Б12 е 500, Б6 е 25, фолата е 400. На мен ми пасва идеално, а и от центъра на Сигридов ми го препоръчаха като една от най-добре усвоимите. Наистина е така. Откакто го спрях нещата се объркаха и сега пак ще го почвам.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 5 959
А метилирана форма ли са ?

Актив Б Комплекса на Natural factors всъщност е супер, щото дозите са много точни за поддръжка - Б12 е 500, Б6 е 25, фолата е 400. На мен ми пасва идеално, а и от центъра на Сигридов ми го препоръчаха като една от най-добре усвоимите. Наистина е така. Откакто го спрях нещата се объркаха и сега пак ще го почвам.
Да, метилирани са.

# 66
  • Мнения: 1 501
А много благодаря за инфото. А Вие при бременност ли ги пиете ? Аз пия Б12 метилирана форма, но не съм бременна в момента и се чудя при евентуални опити дали няма да  попречи ? Също така пия Хром и алфалипоева киселина заради ИР. Тях трябва ли да ги спра преди опити зя забременяване ?
А метилирана форма ли са ?

Актив Б Комплекса на Natural factors всъщност е супер, щото дозите са много точни за поддръжка - Б12 е 500, Б6 е 25, фолата е 400. На мен ми пасва идеално, а и от центъра на Сигридов ми го препоръчаха като една от най-добре усвоимите. Наистина е така. Откакто го спрях нещата се объркаха и сега пак ще го почвам.
Да, метилирани са.

# 67
  • Мнения: X
за Ир си се консултирайте с лекаря най добре иначе мета форма няма отношение дали планирате или сте бременна вече. Пие си се метилирана форма винаги

# 68
  • Мнения: 24
Да разбирам ли, че изследвате витамините без да правите пауза преди изследването. Аз пия метилфолат и метилкобаламин от 3 години, но винаги преди изследване спирах прием за 10-14 дни. Даже вече не помня кой ми го е казал или къде съм го прочела. Говоря за небременни. Благодаря Simple Smile

# 69
  • Мнения: 5 073
Да разбирам ли, че изследвате витамините без да правите пауза преди изследването. Аз пия метилфолат и метилкобаламин от 3 години, но винаги преди изследване спирах прием за 10-14 дни. Даже вече не помня кой ми го е казал или къде съм го прочела. Говоря за небременни. Благодаря Simple Smile
Докато не бях бременна и аз правех паузи, но сега не мога да си го позволя.

# 70
  • Мнения: X
никога не съм правила паузни просто знам че съвсем леко са завишени , ако правя паузи никога нямаше да държа нормите

# 71
  • Мнения: 41
Здравейте момичета днес ми излезнаха резултатите за тромбофилия.Някой ще може ли да ми ги разчете, че на мен не са ми ясни

# 72
  • Мнения: 5 073
Имаш по половин увреден ген в двата фактора. Щом имаш мутация в ПАЙ , е добре да изследваш фактор XIII и АСЕ. Ако приемаш витамини от група Б , вкл и фолиева к-на, което е Б9 , е добре да са в метилираните форми.

# 73
  • Мнения: 41
Може ли да са причина за спонтанен аборт или спиране на развитието на ембриона ?

# 74

Общи условия

Активация на акаунт