Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 17

  • 24 170
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 192
Ами засега нито за ЖК, нито на частно мога да се ориентирам. След ин витро съм и до сега ме следеше репродуктивният специалист. За д-р Борислав Иванов получавам противоречиви мнения. В крайна сметка може и към София да се ориентирам на частно и за спокойствие.

# 46
  • Мнения: 102


Здравейте! Още ми е прясно прясно... и съм малко в шок! Цял ден обикалям аптеки, сдобих се с Фраксипарин 0.4 и Клексан 0.4, но трудно се намират. Резултатите са от днес, в шока само разбрах, че минавам на терапия веднъж на 24ч. Фраскипарин или Клексан, АП, Мета фолиева киселина и Витафолат може би до 34г.с.
Моля, знам, че трябваше да поразпитам, но... кажете ми, много ли е зле положението. Бременна съм в 6+1г.с.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 5 895
Имаш две високорискови мутации (Фактор 5 Лайден и Фактор 2 Протромбин) + мутация (хомозигот, тоест целият ген не функционира правилно) на гена за усвояване на Б витамините, именно затова трябва да приемаш само метилирани форми на тези витамини. Другите форми не ги усвояваш и могат в един момент даже да се окажат токсични за теб.

Това са все генетични предразположености. Какво означава положението да е зле? Положението е зле, ако имаш тромбоза или друг ССИ?
Щом ти няма нищо, успокой се и си следвай терапията. Тя ти е назначена превантивно, именно за да се избегнат евентуални усложнения.
Тромбофилията може да се отключи, може и да не се отключи. Ти си взела мерки, това е най-важното.

И аз също съм с Фактор 2 Протромбин + хомозигот МТХФР.

# 48
  • Мнения: 571
Абе момичета с тия витамини всеки път съм в шок. Не мога да намеря ритъма...
Вижте ми витамин  D  след като редуват 5000 и 10000 IU за месец... Опасно висок ли е?

Също - около 29 г.с. колко трябва горе-долу да ми е фолиевата киселина? Вие по колко пиете на ден около тази г.с.? И трябва ли да намаля приема?

Витамин B6 беше 60 и падна драстично след като спрях за малко B Complex-a... Дано не съм навредила нещо с тая ниска стойност? Сега пак го почвам. А калций някоя от вас пуска ли - на мен въпреки киселите млека и изварите ми е паднал още!

Vitamin B6   EP*-LP        14.0       µg/L     5 - 30
Витамин В12   S       751.3       pmol/l     145 - 569     ECLIA *
Фолиева к-на   S        42.16       nmol/l     8.8 - 60.8     ECLIA *
Homocysteine   S        4.2       umol/L     0 - 12
25-OH-Vitamin D   S       87.64       ng/ml     32 - 80
Ca ++   S        1.13      mmol/l     1.16 - 1.32

Последна редакция: чт, 09 сеп 2021, 18:03 от Alaskata

# 49
  • Мнения: X
аз пусках отдавна обаче , но аз не консумирам млечни храни защото имам алергия лактозна , и калция ми беше на горна граница чак даже се очудих да ти кажа. Иначе за Б6 и моя беше паднал след като спрах капките заради уж алеракта , сега си пия и двете и другата седмица ще ходя да пускам да видя какво става с моите витамини

# 50
  • Мнения: 571
E D-то много ли е противопоказно, че съм го вдигнала толкова според теб?
И с фолиевата дали да продължавам по 1 таблетка мета неофолик?

Щи питам скоро на прегледите, де, ама засега не зн кво да правя...

# 51
  • Мнения: X
фолиевата ти е ок , аз я пия обаче през ден вече 2 месеца защото и моята беше толкова . И тя в крайна сметка е най най важна в началото , така че я пия през ден Simple Smile ако тее страх и ти направи така ! Д то нещо ти е бая та на твое място бих го поспряла временно Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 7 467
Предполагам че си пуснала изследване без да спираш витамини. Та това са завишени показатели, не се шашкай. Но намали Д, вече си компенсипала дефицита. Фолат 1 на ден е достатъчно.

# 53
  • Мнения: 1 985
При мен Б6 е 95 при горна граница 30, миналия месец беше 60... Пия Б комплекс на Doctor's Best, където дозата му не е никак висока, не мога да разбера защо така скача. Другите Б са в норма, но по средата горе-долу. Опасно ли е според вас?

# 54
  • Мнения: X
нее опасно Simple Smile Просто можеби си смени витамините по отделно за да качваш другите а не в6 само Simple Smile

# 55
  • Мнения: 571
Не знам с тия Б комплекс и мултивитамини е малко трики... на мен сега биха ми били идеални и за калций, и за Б6 да вдигна, и за магнезий допълнително, и за B 12, само че има 800 фолат! А моя е 40 в момента и се чудя - няма ли да ми дойдат много на ден тия 800?

# 56
  • Мнения: X
ще ти дойдат разбирасе за това ти казвам пий не комплекс а отделно Simple Smile

# 57
  • Мнения: 147
На вълна витамин б6 - този дали е ок?

https://apteka.framar.bg/30064737/%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC … D0%BE%D1%80%D1%81

Чакам моите резултати да станат. Предния път нивото беше на долна граница и сета се надявам с този да съм го качила.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 5 895
Ок е, да. И аз него пиех.

# 59
  • Мнения: 1 985
Съгласна съм за комплекса, ама иначе по колко таблетки трябва да се пият... Извън 6,9 и 12 не трябват ли и другите Б? Да се побъркаш с тия витамини.

Общи условия

Активация на акаунт