Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 17

  • 24 255
  • 757
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 192
За бременни винаги е било препоръчително повече DHA, защото е важен за мозъка, зрението и имунната система.
Американската асоциация за бременни и Националния здравен институт препоръчва поне 300 мг DHA дневно.

# 496
  • Мнения: X
Нее вярно че пропоръчват с повече ЕПА писали сме вече по темата Simple Smile Препоръчва се на всеки различна според случая, аз пия чисто ДХА и то точно исписано от Сигридов, всички пият различни защото имат малко различни насоки и комбинацията и в другата терапия като е различна се получава че пак всеки има индивидуална нужда

# 497
  • Мнения: 5 081
Аз  си взимам варианта, който е с половин дози, но ги редувам един ден 2, един ден 3 капсули. Ако ям много риба, пропускам. Сега разучавам протеините, че и такова мисля да почвам.

# 498
  • Мнения: 574
Нее вярно че пропоръчват с повече ЕПА писали сме вече по темата Simple Smile Препоръчва се на всеки различна според случая, аз пия чисто ДХА и то точно исписано от Сигридов, всички пият различни защото имат малко различни насоки и комбинацията и в другата терапия като е различна се получава че пак всеки има индивидуална нужда

Ами при мен не беше съобразено с нещо от резултатите ми. Просто ми каза “е тая омега е по-добра по време на бременност”.
На теб заради какъв показател пък ти е изписал чисто дха?

# 499
  • Мнения: X
заради никакъв показател , от съвкупност на преживяни неща , мутации , и вече приемана терапия

# 500
  • Мнения: 787
Аз пиех с повече dha, той в 20 г.с. ми изписа с повече epa, но каза да не хвърлям другите, защото ще ми ги включи в 34 г.с. Но на мен ми пусна к генетично изследване, което показа мутация и нужда от повече epa.

# 501
  • Мнения: 1 088
Аз пиех с повече dha, той в 20 г.с. ми изписа с повече epa, но каза да не хвърлям другите, защото ще ми ги включи в 34 г.с. Но на мен ми пусна к генетично изследване, което показа мутация и нужда от повече epa.

И при мен на базата на генетично изследване ми даде повече ЕРА, но не разбрах дали беше заради MHTFR гена. Помниш ли кои гени бяха виновници при теб? Simple Smile

# 502
  • Мнения: X
Аз лично имам Пай , Асе Фактор 13 , Тафи и Анаксин, пия само дха Simple Smile Плюс терапията ми дето си я имам с клексан и аспирин

# 503
  • Мнения: 787
Има отделно изследване за усвояване на омега 3 и 6 в геника, което не е свързано с тромбофилията

Струваше 100 лв.

# 504
  • Мнения: 574
Ами явно без това изследване е малко стрелба напосоки. Взимам пак същата омега кардио с повече ЕПА и това е. Пък после по време на кърмене явно ДХА е добре да преобладава.

а това пък ме разби: "Въпреки, че добавките с рибено масло са сравнително безопасни по време на бременност, те не се препоръчват за бременни жени, които са с наличие на кървене или приемат антикоагуланти (разредители на кръвта)."...
 Някой да е питал хематолог по въпроса?
 АА, сега прочетох, че разрежда допълнително кръвта.
Чета и тая статия, в която пък пише, че

1. Taking fish oil (rich in DHA and EPA) during the final weeks of pregnancy may delay the onset of labor.
If you know you are at risk for preterm labor, fish oil may be very protective to continue taking at least until you reach full-term (37-38 weeks). However, in general, you want to avoid taking this too far into pregnancy to avoid delaying the onset of labor too far past your due date and risking the possibility of a medical induction. Also, continuing to take very high doses in the final weeks and days before you give birth carries the risk of thinning your blood and contributing to excessive bleeding during birth or postpartum. I generally recommend stopping fish oil supplements temporarily sometime between 36-38 weeks until after you give birth.

https://www.bendandbloom.com/natal-articles/2017/2/21/prenatal-n … oc-didnt-tell-you

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 14:14 от Alaskata

# 505
  • Мнения: 270
Здравейте, как приемате натаспин - на гладно, след храна или няма значение? Също дали оказва влияние на действието на л тироксин и евентуално на какво отстояние трябва да се приемат?

# 506
  • Мнения: 574
За хранене не знам - аз не го съобразявам с това, но Начев ендокринолога ми е казал 4 часа разстояние от еутирокса

# 507
  • Мнения: 574
Абе момичета сега търсих нещо за клексана и епидуралната упойка и попаднах на инфо, че клексана бил с 12-часово действие! Как така 12 часа, не си ли слагаме всички инжекциите на 24 часа?

На вс отгоре днес съм забравила алармата и закъснях с 1 час - сложих на 25-ия час, такова закъснение опасно ли е?? На вас случвало ли ви се е е да закъснеете и с колко?

# 508
  • Мнения: X
активното действие е 12 часа . нищо няма да стане като закъснееш . забравяла съм я с часове

# 509
  • Мнения: 831
Аз като я местя напред-назад закъснявам с по 4 часа.

Общи условия

Активация на акаунт